Anasayfa » Aktüel »  Yüksek kolon ve perde imalatları yapmak için iyi bir işçiliğin yanında kaliteli malzemeye ihtiyaç duyulur. Bu bağlamda Özler’in Rapido Hazır Kalıp Sistemleri bize en uygun ürün gözüktü.

 Yüksek kolon ve perde imalatları yapmak için iyi bir işçiliğin yanında kaliteli malzemeye ihtiyaç duyulur. Bu bağlamda Özler’in Rapido Hazır Kalıp Sistemleri bize en uygun ürün gözüktü.

Irmak yapı tarafından Dilovası Mermerciler Sitesinde yapımı devam eden ACE Lojistik sanayii tip inşaatı 6.400 m²’lik taban oturumuna sahip. Sanayi tipi yapıların en önemli özelliği yüksek kolonlara, perdelere ve ağır döşemelere sahip olması. Bu tarz yapıların imalatı eğer doğru malzeme ile yapılmazsa ciddi sıkıntılar yaşanabilir. Projelerine gerekli önemi veren Irmak Yapı, sorunsuz imalatlar için Özler’in Rapido Kolon Kalıbı, Rapido Perde Kalıbı ve Slabform Kalıp Altı İskele Sistemlerini tercih etti.

İnş. Müh. Kubilay Kasımoğlu / Irmak Yapı; “Irmak Yapı olarak sanayi projeleri yapıyoruz. İçinde bulunduğumuz şantiye ise Ace Lojistik firmasının depolama alanı olarak kullanılacak. Burada ortalama 9 metre yüksekliğinde kolonlar ve perdeler inşa ettik. Bu yükseklikte imalatlar yapmak için iyi bir işçiliğin yanında kaliteli malzemeye ihtiyaç duyulur. Bu bağlamda Özler’in Rapido Hazır Kalıp Sistemleri bize en uygun ürün gözüktü. Daha önce başka sistemlerini kullandığımız ve bize kaliteli hizmet sunduğu için tercihimizi yine Özler’den yana kullandık. Bu şantiyemizde de bize aynı ciddiyet ve güvende hizmet verdikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz“ dedi.

Rapido Panel Kalıp ve Slabform Kalıp Altı İskele Sistemleri inşaat süreci boyunca size zamandan ve işçilikten kazanç sağlar.

RAPIDO

Kalıp işçiliği süresini azalttığı gibi kalıp sirkülasyon süresini de düşürür. Bunun için özel montaj gerektirmez. Zamandan ve işçilikten kazanç sağlar. Kalıp kurulumu hızlı ve kolaydır. Esnek bir sistemdir. Tüm ebatlardaki perde, kolon ve tek taraflı perde imalatlarında aynı tip paneller rahatlıkla kullanılabilir.

Ace Lojistik şantiyesinde bulunan 70 adet 100x100cm ebatlarında, 9 metre yüksekliğinde ki kolon ve yaklaşık 170 metre uzunluğundaki perde imalatlarında montaj demontaj süresini minimuma indirmek ve bu işlemi yaparken de iş güvenliği esaslarına bağlı kalındığını görmek ÖZLER ailesi olarak bizleri mutlu etmiştir.

Rapido vinç ile taşınan, çelik çerçeveli, plywood yüzeyli panel kalıp sistemidir. Sistemin ana çerçevesinde Welser profil tarafından dizayn edilmiş burulmaya karşı mukavemet değeri yüksek özel şekillendirilmiş S355 MC çelik profil kullanılmaktadır. Panel yüzeylerinde 21 mm birch plywood kullanılmaktadır. Panel genişlikleri, 30-45-60-75-90-105-120-240 ve yükseklikleri ise, 60-90-120-150-180-210-240-270-300-330 cm olarak üretilmektedir. Rapido-uni panellerde kullanılan 5 cm de bir delinmiş perfore profiller sayesinde her ebat perde ve kolon kalıbı kolayca ayarlanıp dökülebilir. Rapido kalıp sistemi 80 kN/m² taze beton basıncına göre dizayn edilmiştir. Üretimlerimizde robotik kesme, delme ve kaynak prosesleri uygulanmaktadır. Paneller fırın boya işlemine tabi tutulmadan önce kumlama yapılarak yüzeyindeki kimyasal yağlardan arındırılır. Ayrıca talep halinde ürünlerimiz TS 914 EN ISO 1461 standartlarına göre daldırma galvaniz kaplanabilir.

.

SLABFORM

25 cm döşeme ve 100×80 cm kiriş altlarında kullandığımız Slabform ürünümüz ağır yük tipi iskele sınıfına girmektedir. Bu sistem sayesinde dilediğiniz yükseklik ve dilediğiniz kalınlıkta beton dökümü yapabilmektesiniz. Ø60*4 mm kesitli borulardan ana taşıyıcı sistemi, 34*2,5 mm kesitli borulardan ara kayıtları ve çapraz bağlantıları oluşturulan sistemimiz 150 cm genişliğinde, 110, 150, 180, 200 cm yüksekliklerinde ve projeye göre 100, 125, 150, 200 cm aralıklarında bu tarz kalın beton kütlelerinin imalatını yerinde güvenle oluşturmak için tasarlanmıştır.

Uygulama kolaylığı ve yüksek dayanım gücü açısından sektörde en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Gelen proje üzerinde yapılmış yerleşim planları, bu planlara göre hazırlanan statik raporlar ve proje üzerinde gözden kaçabilecek unsurları minimuma indirmek için yapılmış 3D tasarımlar sayesinde eksiksiz bir biçimde uygulama imkanı sağlamaktadır.

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: