Anasayfa » Aktüel » “UNICERA’da bu yıl da ‘Hayatı Kolaylaştıran’ teknolojilerimizle yer alacağız”

“UNICERA’da bu yıl da ‘Hayatı Kolaylaştıran’ teknolojilerimizle yer alacağız”

“Dijitalleşmenin etkisiyle dönüşen ürün gelişimi süreçlerine başka bir örnek olarak da yerli üretici olan E.C.A.’nın yeni nesil banyo armatürü çözümlerini sergileyeceğiz. Akıllanma kavramını armatür teknolojilerinde de şekillendirdik, ziyaretçiler bu kavramlarla ilgili çalışmaları UNICERA’da görebilecekler.”

Yapı sektöründe, Elginkan Topluluğu’na ait bir kuruluş olarak 1955 yılından beri faaliyet gösteren Elmor, E.C.A. Armatür ve Aksesuarlar, Teknik Mamuller, SEREL Seramik Sağlık Gereçleri, Yer ve Duvar Karoları, Spil SEREL Banyo Mobilyaları, SEREL Acrylic markalı Akrilik Küvet ve Duş Teknelerinin satış aşamasını ve satış sonrası servis hizmetlerini gerçekleştiriyor. Elmor A.Ş. Genel Müdürü Enver Öz ile UNICERA Fuarı özelinde bir röportaj çalışması gerçekleştirdik.

Elmor A.Ş. Genel Müdürü Enver Öz

Ürün gruplarınız ve ELMOR hakkında bilgi verir misiniz?

Elginkan Topluluğu’na bağlı bir kuruluş olan ELMOR’un ürün grupları, E.C.A. markalı su armatürleri, banyo aksesuarları ve teknik ürünler (valfler) ile SEREL markalı seramik sağlık sereçleri, gömme rezervuarlar, akrilik küvetler ve aksesuarlardan oluşuyor. Bu ürünlerin satış ve pazarlama faaliyetlerini yürüten ELMOR, aynı zamanda faaliyet gösterdiği sektörde düzenli bayilik modelinin ve çalışma sisteminin de yaratıcısı olan marka. ELMOR, yapı sektöründe ıslak mekanlarda kullanılan malzemelerin Türkiye içinde ticaret ve pazarlama tekniklerinin gelişimine öncülük ediyor ve yapı malzemeleri sektöründe, sektörün dinamiklerini belirleyen bir rol üstleniyor.

E.C.A. su armatürleri ve E.C.A. teknik armatürler, bulundukları sektörde pazar lideri konumunu uzun yıllardır koruyor. Tasarımlarıyla göz dolduran, kalitesiyle yıllarca beraber olmayı garantileyen ve kullanım kolaylığı için teknolojiden yararlanan, armatür ve seramik sağlık gereçleri sektörünün öncüsü olarak bilinen E.C.A. SEREL, hijyenik ve sağlıklı ürünler kategorisinde de öncülüğü üstleniyor. E. C.A. SEREL’in Ar-Ge ve Ür-Ge süreçleri tüketicilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla şekillendiriliyor.

ELMOR’un bünyesinde bulunan ürün grupları, E.C.A markalı su armatürleri ve banyo aksesuarları, E.C.A markalı teknik ürünler (valfler), SEREL markalı Seramik Sağlık Gereçleri, SEREL Karo Seramikleri, SEREL Acrylic markalı Akrilik Mamüller ve SEREL gömme rezervuarlar ile SEREL markalı aksesuarlardan oluşuyor.

UNICERA Fuarı’na katılım sağlayacak mısınız? Yeni ürünleriniz olacak mı?

UNICERA, yapı sektörünün Türkiye’de tek, dünyadaki ise en büyük iki fuarından biri. Türk yapı sektörünün başarılarını görünür kılmak açısından da çok önemli bir platform. Uluslararası katılımcıların UNICERA Fuarı’na ilgisinin her yıl giderek arttığını görüyoruz. Elmor olarak, her geçen yıl inovasyon ve tasarım anlamında dünya klasmanındaki önemli başarıları yerel ve global tüketiciyle buluşturan UNICERA ve benzeri fuarlara oldukça önem veriyor ve katılım sağlıyoruz. Bizim için sektörün dünyaya açılan kapısı konumunda olan bu fuarın, inovasyon ve tasarım anlamında dünya klasmanında önemli başarılar kazanan sektörümüzün uluslararası arenada daha da güçlenmesine katkı sağlamasını umuyoruz. Uluslararası katılımcı sayısının artması, ihracat rakamları için oldukça önemli. UNICERA Fuarı’nın uluslararası anlaşmalara da adım atılabilecek bir organizasyon haline gelmesi, tasarımları ile olduğu kadar çevre dostu ürünleriyle de dikkat çeken E.C.A. SEREL için heyecan verici bir gelişme.

UNICERA bu yıl da AR-Ge ve inovasyondaki gücümüzü “Hayatı Kolaylaştıran” teknolojilerimizle birlikte yer alacağımız bir platform olacak. E.C.A. tarafında yerli sanayinin trendleri takip eden yeni ürün ve hizmetlerimizle ziyaretçilerimizi karşılarken, özellikle mimar ve müteahhitlerin uygulamalarına katkı sağlayacak yepyeni çözümlerimizi de sergileyeceğiz. Kısaca değinmek gerekirse, ankastre serilerde mimarların hayatını kolaylaştıracak tek tip sıva altı ürünleri sergileyeceğiz. E.C.A.’nın yepyeni bir hizmeti ile farklı formlarda armatür üretimini getirdiğimiz noktaları paylaşacağız.

Geçtiğimiz yıl banyo mobilyaları alanındaki en yeni çözümleri fuarda tüketicilerle buluşturan SEREL olarak, fuara ayrı bir heyecan ile hazırlandık ve geçtiğimiz yılki tasarımlara yenilerini ekledik. Hem evlerinde hem de ortak yaşam alanlarında farklı alışkanlıklara sahip tüm bireylerin ihtiyaçlarına geniş ürün gamı ile mükemmel cevaplar veren SEREL markamızın en yeni ürünlerini UNICERA’da farklı bir konsept ile sektör profesyonelleriyle buluşturacağız. Bireylerin hayat tarzlarının da bir yansıması olan banyolar için 4 ayrı banyo gurubuyla fuarda yer alacağız. SEREL EasyWash lavabolar, yeni kaplama teknolojisi ile parmak izi ve su izi bırakmayan armatürler, ideal temizlik ve hijyen çözümü sunan kanalsız SEREL Purewash klozetler, üstün teknolojilerini, farklı ve özel tasarımlarıyla birleştiren Rita ve Sapphire serileri öne çıkan ürünlerimiz arasında. Ayrıca bu yıl büyük yenilik olarak pazara sunacağımız yeni bir serimizi tanıtacağız. Mobilyadaki çözümlerimizle birlikte trend olan ince kenarlı ürünler ile mat renk koleksiyonlarına atıfta bulunacak yeni serilerimizi ziyaretçilerimizin beğenisine sunacağız.

Dijitalleşmenin etkisiyle dönüşen ürün gelişimi süreçlerine başka bir örnek olarak da yerli üretici olan E.C.A.’nın yeni nesil banyo armatürü çözümlerini sergileyeceğiz. Akıllanma kavramını armatür teknolojilerinde de şekillendirdik, ziyaretçiler bu kavramlarla ilgili çalışmaları UNICERA’da görebilecekler. Özellikle evde yaşlı ve çocukların güvenliğini sağlayacak, otel gibi toplu kullanım alanlarında haşlanma riskini minimize edecek Thermosafe teknolojili armatürlerimiz bu fuarda kendine yer bulacak. Türkiye’de ilk kez E.C.A. tarafından üretilen THERMO SAFE bataryalar, su sıcaklığı 45 C°’nin üzerine çıktığında armatürlerdeki sıcak su akışını sabitliyor. Ani basınç değişikliklerinden kaynaklanan sıcaklık değişimlerinden koruyan bu sistem sayesinde kullanıcıların sıcak su şoklarına maruz kalmaları önleniyor. Bu sayede özellikle yaşlılar, çocuklar ve engelliler için güvenli ve konforlu kullanım sağlanıyor.

Öte yandan armatürlerinde hijyen teknolojisi uygulayan ve mix bataryalarına 20 Yıl garanti veren tek marka olarak E. C.A.’nın yeni nesil armatür tasarımlarını ve eviye bataryalarındaki serilerini yine 2020 UNICERA Banyo, Mutfak ve Seramik fuarında sergiliyor olacağız.

Bu yıl içerisinde yeni projeleriniz olacak mı?

Son yıllarda nitelikli ürünlere talep arttı. Bunun en belirgin nedeni değişen şartlarla birlikte konut sektöründeki rekabetin de hız kazanması. Firmalar arasında yaşanan bu durum konut niteliklerini de artırdı. Projeler arasındaki rekabet sadece mimari açıdan değil, kullanılan ürünlerde de fark yaratmaya yönelik olmaya başladı. Biz de bu talebi karşılayacak ürünler üretmeye ve fark yaratmak isteyen projelerde yer almanın startını verdik. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor.

 

 

 

 

 

#UNICERA #E.C.A. #Elmor #SEREL #Elginkan

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: