Anasayfa » Aktüel » The Colours Hotel’in havası Aya Grup’a emanet

The Colours Hotel’in havası Aya Grup’a emanet

The_ColoursThe Colours Hotels ailesinin en yeni üyesi The Colours İstanbul, şehrin yeni çekim merkezlerinden Güneşli’de hayat buldu

Sadece grubunun değil İstanbul’un da yeni gözde otellerinden olan The Colours İstanbul; bodrum (3 adet), zemin, normal (11 adet) ve çatı katlarının yanı sıra 160 oda, restoran ve bar, kapalı yüzme havuzu, spor ve fitness salonu, masaj salonları, sosyal aktivite alanları, toplantı salonları ve 60 araçlık kapalı otoparkı bünyesinde barındırmakta. Bu anlamda iklimlendirme sistemini oldukça geniş bir alana sahip bir yapıya entegre edilmiş durumda.
The Colours İstanbul’un iklimlendirme çalışmalarında Samsung VRF sistemini kullanıyor. Sistemin daha verimli çalışabilmesini sağlamak amacıyla 10 adet zona (bölüme) böldüğümüz yapıda toplam 1030 KW güce sahip 23 adet dış ünite kullanıldı. Değişken debili inverter kompresör sayesinde kısmi yüklerde minimum enerji tüketimini sağlamayı hedefliyor.

SESSİZLİK VE ESTETİK GÖRÜNÜM
Oteller için en önemli özelliklerden olan konfor, sessizlik ve estetik görünüm çalışmalarımızda bizim de üzerinde durduğumuz konular arasında yer aldı. Bu amaçla iç ünite olarak otel odalarında düşük statik basınçlı kanal tipi cihazları tercih ettik. Son olarak oluşturduğumuz iklimin, yapının her yanına eşit derecede yayılabilmesi için, geniş alanlara hâkim olabilecek, dört yöne üflemeli kaset tipi cihazları kullandık. Toplamda 235 iç ünite ile projeyi tamamladık. Elbette, oldukça geniş bir alana inşa edilen The Colours Hotel için kurduğumuz sistemin rahatlıkla kontrol edilebilmesi en önemli konuların başında geliyordu. Projede bireysel kumandalar aracılığıyla veya tek bir noktadan müdahale ile kontrol edilebilen cihazlar kullanarak merkezi yönetim sistemini mümkün kıldık. Ayrıca kurduğumuz sistem, cihazların yönetimi ile ilgili tüm verilerin güvenli bir şekilde bir bilgisayarda arşivlenebilmesine olanak sağladı.

Bir yorum

  1. projede kullanılan samsung vrf sisteminin markasına, iç ünite tiplerine, kullanılan kapasite değerlerine http://www.ayagrup.com.tr/referanslar/the-colours-istanbul-hotel/ burdan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: