Anasayfa » Aktüel » “Hedef pazarlarımızda ihracat hacmimizi artırmayı planlamaktayız”

“Hedef pazarlarımızda ihracat hacmimizi artırmayı planlamaktayız”

“Alanında uzman dış ticaret ekibimiz, yapmış olduğu pazar araştırma ve iş geliştirme faaliyetleri ile vizyonumuz doğrultusunda, çalıştığımız ülke ve firma sayısını artırarak ülkemizin ihracat anlamında firmamızın payına düşen görevi yerine getirmektedir.”

Kaliteden asla ödün vermeden gerçekleştirmiş olduğu üretim faaliyetleriyle asansör sektöründe saygın firmalar arasında yer alan Yükseliş Asansör, üretmiş olduğu ürünleri, 53 ülkeye ulaştırmakta. 21.200 m²’lik üretim tesisine sahip olan firma, yüksek teknolojik makine parkuru ve uzman kadrosu ile çalışmalarını sürdürmekte. Yükseliş Asansör Genel Müdürü Yüksel Tepe ile dosya konumuz çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz röportaj çalışmamızda, Ar&Ge çalışmaları, sektörün yeni talepleri ve ihracat çalışmaları üzerine konuştuk.

Firmanız ve ürün gruplarınız hakkında bilgi verir misiniz?

1980 yılında kurulmuş olan firmamız, ilk başta yarı otomatik kapı ve asansör kabin imalatı ile asansör sektöründe faaliyet göstermiştir. Yılların firmamıza vermiş olduğu tecrübe ve müşterilerimizin talepleri doğrultusunda ürün yelpazemiz genişlemiş ve gelişmiştir. Bu yıl 40. kuruluş yıldönümünü kutlayan firmamız, sektörde daha önce imza attığı dönen asansör ve yatay asansör gibi ilklerden sonra şimdi de Türkiye’nin en yüksek asansör test kulesini ve asansör motor üretim tesisini 2020 yılının ikinci yarısında devreye almaya hazırlanmaktadır.

Yükseliş Asansör olarak çözüm ortaklarımız için asansör sistemlerinin üretimini ve satışını yapmaktayız. İçerisinde asansör kabinleri ve kapıları, butonlar, taşıyıcı karkaslar ve tüm asansör komponentleri bulunan asansör sistemlerimiz ile en kaliteli çözümleri sunuyoruz.

Ürün gruplarınız içerisinde öne çıkan avantajlardan biraz bahseder misiniz?

Sunmuş olduğumuz kaliteli ürünler ve satış sonrasında verdiğimiz destek, çözüm ortaklarımızın ürünlerimizi tercih etmesindeki en önemli faktördür. Asansör kabinleri, kapıları ve taşıyıcı karkaslar tamamen kendi üretimimiz olup diğer komponentleri de mühendislerimizin doğru tercihleri doğrultusunda yurt içi ve yurtdışı distribütörlüklerimiz aracılıyla temin edip satışını gerçekleştiriyoruz. Asansörde farklı komponentlerin birbiri ile uyumu önemlidir. Yükseliş Asansör, bünyesinde bulunan Ar-Ge ekibi ile bu uyumu en verimli bir şekilde temin etmektedir. Mühendislerimiz tarafından özenle seçilen ve bir araya getirilen asansör komponentlerinin mükemmel uyumu, kalitesi, montaj kolaylığı, uzun vadede sağladığı düşük bakım maliyetleri, ürün gruplarımızı avantajlı hale getirmiştir.

Ülkemizde ve dünyada inşaat sektörünün gelişmesi ile doğabilecek yeni gereksinimler nelerdir?

Türkiye’de ve dünyada şehirleşme gün geçtikçe daha hızlı bir oranda artış göstermektedir. İnşaat sektörünün gelişmesi ve yapılaşmanın gittikçe arttığı şehirlerde en büyük gereksinimlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkan ulaşım faktörü sadece otomobiller ile değil, hızlı bir şekilde dikey hareket sağlayan asansör sistemleri ile de karşılanmaktadır. Eski zamanlarda lüks olarak değerlendirilen asansörler, günümüzde ihtiyaç olarak, hatta yüksek binaların artması ile beraber zaruri ihtiyaç haline gelmiştir.

Binalarda çalışan asansör adedinin yanı sıra, binalarda bulunan asansörlerin hızlarının da yüksek olması beklenmektedir. Asansörler hızlandıkça, yolcu güvenliğinin temini açısından sistemler içerisinde kullanılan malzemelerin dayanım seviyesinin ve kalitesinin çok daha yüksek olması gerekmektedir. Bu yüzden hızlı asansör sistemlerinde kullanılacak komponentlerin testleri başarı ile tamamlamış olması, çeşitli sertifikalara sahip olması beklenmektedir. Ankara Kahramankazan lokasyonunda bulunan 110 metre yüksekliğindeki asansör test kulemizde, saniyede 6 metre hareket edebilme kabiliyetine sahip olan, güvenli, performanslı ve konforlu asansör sistemlerimizi çeşitli teslerden geçirerek Türkiye’de ve dünyadaki hâlihazırda kurulmuş olan veya yeni kurulacak modern şehirlerin sakinlerinin kullanımına sunmayı planlıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#YükselişAsansör #kapı #asansör #imalat

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: