Anasayfa » Aktüel » Dünyanın En Büyük Sistem İskele Üreticisi Layher’den Yeni Ürün: Alu Flexbeam

Dünyanın En Büyük Sistem İskele Üreticisi Layher’den Yeni Ürün: Alu Flexbeam

Layher’in devrim niteliğindeki son ürünü Alüminyum FlexBeam ile artık askı ve konsol iskele kurulumu çok daha hızlı ve kolay.

Geçmişte; askı iskeleler, konsol yapıları, koruma platformları ve yaya geçit köprüleri gibi iskele yapılarının inşa edilmesi sırasında kurulumu daha uzun süren çelik kafes sistemlerin kullanımı, bu sistemlerin yapıyla bağlantısı ve desteklenmesinden dolayı daha fazla malzeme kullanılıyor ve kurulum için daha fazla zaman harcanıyordu.

Şimdi ise Layher’in geliştirdiği yeni alüminyum FlexBeam sayesinde tek bir ürünle daha kısa zamanda ve daha az malzemeyle bu yapılar kurulabilmekte. 280 mm yüksekliğe sahip alüminyum dikdörtgen kutu profilden oluşan bu alüminyum kirişin, çelik 450 kafes kirişe oranla eğilme momenti kapasitesi de %40 daha fazla. Yüksekliğinin daha az olması saye-sinde alan kaybını minimuma indiriyor. Tüm Layher Allround sistemleriyle uyumlu olan bu yeni ürün, betona ankraj olanağı da sağlayan yardımcı parçalarıyla pek çok farklı alanda çözüm sunabiliyor.

Trafik hacmindeki ve özellikle ağır yüklerdeki muazzam artış nedeniyle köprüler artık beklenenden çok daha fazla kullanılıyor.

Buna bağlı olarak bakım ve onarım işleri de artmakta. Bakım sırasında trafik yoğunluğunu önlemek için bakım sürelerinin mümkün olduğunca kısa tutulması gerekiyor. Layher’in yeni geliştirdiği alüminyum FlexBeam işte bu aşamada devreye giriyor.

Bu sistem sayesinde özellikle kavisli geometriye sahip olan ve özel çözümler gerektiren köprü bakım-onarımlarında iskele kurulumu çok daha kolay hale geliyor. Yüksek taşıma kapasitesi ile köprü genişliği boyunca düşey yönde askı noktalarının az olması, çalışma alanını arttırmakla beraber iş yükünü de azaltmakta. İşlevsel, kurulumu hızlı ve iş güvenliği standartlarına uygun FlexBeam ile artık köprü bakım ve onarımları çok daha kolay tamamlanabiliyor.

Dahası, Alüminyum FlexBeam ile yaya ve taşıtlar için geçici güvenli geçiş yolları oluşturulabilir, yüksek taşıma kapasitesi ve Allround sistemiyle uyumu sayesinde de ek bir parçaya gerek duyulmadan kurulum sürdürülüp üst kotlarda çalışma sağlanabilir.

Layher alüminyum FlexBeam, üzerinde çalışmaya olanak sağlayacak çelik ve alüminyum platformların yerleştirilebileceği U-kanal kesitli olarak tasarlanmıştır. Standart Allround iskele bileşenleri ile güvenli çalışma ortamı sağlanabilir. Bu sayede hacimli alanlarda ve restorasyon işlerinde tavanda çalışmaya olanak sağlar.

 

 

 

 

 

#layher #alüminyum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: