Anasayfa » İnşaat-Proje-Taahhüt » ÇİMSA , Türkiye ve dünya beyaz çimento pazarına öncülük etmeye devam ediyor

ÇİMSA , Türkiye ve dünya beyaz çimento pazarına öncülük etmeye devam ediyor

Türkiye’de ve dünyada önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden biri olan Çimsa’nın bugün ulaştığı başarının ardında yenilikçi yaklaşımı yatıyor. Çimsa, 2000 yılından bu yana, Türkiye’nin ilk ve tek T.C. Bilim, Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezi Formülhane’de katma değeri yüksek ve özel ihtiyaçlara yönelik özel ürünler geliştiriyor.

Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, özel ürünleri ve farklı hizmet anlayışı ile global bir marka olarak uluslararası arenada güçlü bir oyuncu konumunda olduklarını belirterek, “45 yıldır Türkiye coğrafyasına yayılmış olan çimento ve hazır beton tesisleriyle ülke ekonomisine katkı sağlarken, 65’ten fazla ülkeye yaptığımız ihracatla, 6 farklı ülkede bulunan 7 terminalimizle aynı zamanda uluslararası bir çimento üreticisiyiz. Özel çimentolar konusunda dünya’nın sayılı üreticilerinden biri olarak inovasyon ve müşteri destek hizmetlerinde de uluslararası standartlarda hizmet vermekteyiz. Söz konusu teknik destek ve sürekli gelişim Mersin Fabrikamız’da bulunan Türkiye’nin ilk ve tek T.C. Bilim, Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezi Formülhane tarafından hem yurt içi hem de yurtdışı müşterilerimize 2000 yılından bugüne kesintisiz olarak verilmektedir. Hem çimento ürünü hem de çimentonun kullanıldığı her alanda yüksek bilgi ve beceriye sahip olan Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezi Formülhane’de karlılığı yüksek, çimento sektöründe ve son kullanıcılarda fark yaratacak yeni ürün geliştirme programları hazırlayarak üretim, pazarlama ve kalite birimleri ile bu çalışmalar son ürün haline getirilmektedir. Aynı zamanda hem yurt içi hem de yurt dışında Çimsa çimento ürünlerini kullanan müşterilerimize hem laboratuvar desteği verilmekte hem de bizzat işletmelerine giderek müşterilerimizin üretimlerini geliştirmekteyiz. Bu alanda hem uygulayıcılara Çimsa ürünleri anlatılmakta hem de yeni kullanım alanları geliştirilmektedir.” şeklinde konuştu.

Performans odaklı ve güvenilir ürünler

hbr15

Özel ürünlerde Çimsa’nın global bir marka olmasının en önemli nedenini, ürünlerin performans odaklı yapısı ve güvenilirliği olarak açıklayan Çimsa Beyaz , Türkiye ve dünya beyaz çimento pazarına öncülük etmeye devam ediyorTürkiye’de ve dünyada önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden biri olan Çimsa’nın bugün ulaştığı başarının ardında yenilikçi yaklaşımı yatıyor. Çimsa, 2000 yılından bu yana, Türkiye’nin ilk ve tek T.C. Bilim, Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezi Formülhane’de katma değeri yüksek ve özel ihtiyaçlara yönelik özel ürünler geliştiriyor. Çimento ve Özel Ürünler Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Ülkü Özcan, “«Formülün adı» çatısı altında yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda en uygun çözümleri geliştirmeye çalıştık. Bu sayede iş ortaklarımıza tek bir üründen oluşan portföyler yerine, her bir sektörün ihtiyaçlarına odaklanılarak titizlikle formülize edilmiş ve o segmente özel bir performans içeren çözümler sunuyoruz.

Çimsa Aluminates pazarda

Türkiye’nin ilk kalsiyum alüminat çimento markası olan Isıdaç40’ı, aynı özellikleri ve yeni yüzüyle Çimsa Aluminates adı altında pazara sunduk. Çimsa Aluminates ailesi altında yapı kimyasalları uygulamalarına özel olarak geliştirdiğimiz RECIPRO, refrakter uygulamalarına özel olarak geliştirdiğimiz REFRO ve teknik beton uygulamalarına özel olarak geliştirdiğimiz RESISTO ve genel kullanıma uygun kalsiyum alüminat çimento agregası REGO yer almaktadır. Dünyanın en güçlü beyaz çimento markası Çimsa Süper Beyaz’ı da yüksek beyazlık gerektiren reçetelerde yer almak üzere çatı marka olarak konumlandırdık. Çimsa Süper Beyaz ailesi altında, yapı kimyasalları uygulamalarına özel olarak MOTIVA, tamamen özel bir klinkerden prekast uygulamaları için üretilmiş olan INSPIRA, karo uygulamaları için özel olarak, yine özel klinkerden üretilmiş olan yeni ürünümüz MONDA bulunmaktadır. GRC uygulamaları için EXTERA, genel kullanıma yönelik geliştirdiğimiz kendini ve havayı temizleyen ürünümüz NONA, antibakteriyel ürünümüz CEMENTHA ile iş ortaklarımıza değer yaratmaktayız. Betonda ise global trendleri takip ederek yurt içindeki kamu ve özel projelerin brüt beton uygulamalarına yönelik geliştirdiğimiz, yüksek dayanıklılığa sahip Çimsa Süper Beyaz çimentomuzla üretilen BEYSADE markası ile kullanıcılara daha az çimento dozajı ile maliyet avantajı sağlamaktayız. Hız gerektiren uygulamalarda yüksek erken dayanımı sayesinde, kalıpta kalma ve kür süresini azaltarak son kullanıcılara katma değerli ürünler üretme fırsatını sunmaktayız.” dedi.

#cimsa, #turkiye, #cimentopazari, #yapimalzemeleri

Bir yorum

  1. Hello, I am from Georgia SOFO. city Tbilisi. We are interested
    Çimsa Super White Cement
    what it costs? We want to get the goods straight from the factory without mediators..
    In other cases it is useless to take that Because there is a big competition in the market Your competitors are… I hope we will cooperate..
    good luck

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: