Anasayfa » Aktüel » Burak Çiçek – FYT Mühendislik: “Özler’le birlikte kurduğumuz bu cephe iskelesi çalışan için çok konforlu ve tam güvenlikli oldu”

Burak Çiçek – FYT Mühendislik: “Özler’le birlikte kurduğumuz bu cephe iskelesi çalışan için çok konforlu ve tam güvenlikli oldu”

Cephe uygulamalarını FYT Alüminyum’un yaptığı, LC Waikiki Ofis inşaatı hızla yükseliyor. Şantiye Esenler TEM otoyolu üzerinde Giyimkent’in hemen yanında yer alıyor. Bina 24 kat ve 1 bloktan oluşmakta. 93.779 m² İnşaat alanına sahip projede, Özler’in ‘’Safetyscaff’’ Güvenlikli Cephe İskele Sistemi tercih edildi. Projede kurulumu yapılan iskele sistemi, yapılan hesaplar sonucunda her iki katta bir binaya duvar ankrajları ile sabitlendi. Dış cepheye güvenlik filesi uygulanmasına karar verildikten sonra yapılan statik analizler neticesinde binanın her katına ekstra duvar ankrajı yapılarak iskele kullanıma hazır hale getirildi.

İlk katlarda iskelenin cepheye olan uzaklığı ve kat aralıklarının fazla olmasından dolayı gerekli noktalara güvenli ulaşımın sağlayabilmesi için iç yatay korkulukların montajı yapıldı. Cephedeki farklı sistem uygulamaları nedeniyle bazı sıralı katlarda TSE’ ye uygun duvar ankraj sisteminden farklı olarak yine TSE standartlarına uygun mafsallı boru dayama sistemi kullanıldı.
Kurulumu yapılan Safetyscaff iskele sisteminin statik analizleri özel uygulamalar da dahil sahada birebir olarak Özler mühendisleri tarafından yerinde tespit edilerek yapıldı.

 

Burak Çiçek- FYT Mühendislik;

“Burası LC Waikiki Nivak Giyimkent ofis projesi. Özler’in mühendis ve uzman kadroları tarafından binanın dış cephe formuna uygun statik hesaplar yapıldı. Biz teknik detay ve çözümlerle, mimari konularla mücadele ederken Özler’de bize iskele anlamında gerekli statik ve detay çözümü anlamında destek oldu. Yirmi yıllık meslek hayatımda irili ufaklı birçok projede görev aldım. Gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki bu projede Özler’le beraber kurduğumuz cephe iskelesi tam güvenlikli ve çalışan personel için konforlu bir iskeledir. Teşekkürler Özler ve tüm personeli.” dedi.

SAFETYSCAFF AVRUPA STANDARTLARINA UYGUN OLARAK ÖZLER TARAFINDAN ÜRETİLMEKTEDİR.

Safetyscaff %100 iş güvenliği kurallarını dikkate alarak avrupa standartlarına uygun olarak dizayn edilmiştir. Zemini teraziye almak için TS EN 74-3 sertifikalı alt ayar milleri kullanılır. TS EN belgeli ankraj elemanları ile sistem kurulduğu cepheye sabitlenir. ÖZLER tarafından projelerinize uygun olarak montaj-demontaj hizmeti verilmektedir.

TS EN 12810-1, 12810-2, 12811-1 ve 12811-2 sertifikalı Safetyscaff çerçeveleri standart olarak 48*3,0 mm, yatay bağlantılar 34*2,0 mm ve çapraz bağlantılar ise 42*2,5 mm TSE belgeli, mekanik testlere tabi tutulmuş sanayi borularından üretilir.

 

 

 

 

#Özler #FYTAlüminyum #Safetyscaff

Bir yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: