Anasayfa » Aktüel » AT Kearney’in Türkiye Ofisinde Iglo Architects imzası

AT Kearney’in Türkiye Ofisinde Iglo Architects imzası

Dünyanın pek çok ülkesinde global kurumsal şirketlere danışmanlık hizmeti sunan, Amerika menşeli AT Kearney’in, Levent Nida Kule içerisindeki Türkiye ofisi Mimar Zafer Karoğlu ve Mimar Esen Akyar ortaklığındaki Iglo Architects tarafından tasarlandı.

Iglo Architects, AT Kearney Türkiye ofisinde, firma müşterilerini nitelikli ve stil sahibi bir mekanda ağırlamayı ve genç çalışanlar için modern, esnek ve verimli bir çalışma ortamı yaratmayı hedeflemiş. Kurumun personel ve yöneticilerinin firmanın farklı ofislerinde kısa süreli rotasyonlar yapması nedeniyle gerek duyulan dinamik çalışma şekline kolay adapte olmayı sağlayan, değişken bir çalışma ortamı ihtiyacı en önemli tasarım girdilerinden biri olmuş.

 

Kapalı birleşim açılı cepheleri ve içe yatık cephe camları ile oldukça sınırlı ve amorf bir yapıda olan 200 m2’lik hacme; alternatifli toplantı odaları, bir seminer salonu, müşterileri ağırlamak için bir lobi alanı ve bunların yanı sıra 17 personel ve 5 yönetici için çalışma alanları, teknik hacimler, ıslak hacimler ve personelin yemek yiyebileceği büyüklükte bir mutfak yerleştirilmiş. Tüm bunlara ek olarak doğru aydınlatma, yeterli akustik konfor ve şeffaflık koşulları Iglo Architects mimarları tarafından önerilmiş ve uygulanmış.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#IgloArchitects

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: