Anasayfa » Aktüel » Alırken ve Kullanırken Karlılık Sunan Kombiler

Alırken ve Kullanırken Karlılık Sunan Kombiler

Doğalgaz, elektrik gibi yazın ve kışın hayatımızın vazgeçilmez enerji ihtiyaçlarından… Yemeklerimizi pişirmek için kullandığımız ocak, duş almak için suyu ısıtan sistem, kışın tüm evin ısıtmasını sağlayan yapı doğalgaza ihtiyaç duyar. Doğalgazın ise verimli çalışarak hayatımızı kolaylaştırmasını kombilere borçluyuz. Sağladığı imkanlarla evde bir an bile vazgeçilemeyecek eşyalar arasında yer alır. Bu nedenle ilk defa alırken ya da artık eski görevini yeteri kadar yerine getiremeyen ürününüzü değiştirmek istediğinizde en iyi kombi hangisi diye araştırırsınız. Normal zamanda size keyif katan ve kolaylıklar sunan cihaz, sık sık bozulmaya başladığında ya da verimli çalışmadığında canınızı sıkar. Öyleyse cihaz seçiminde hangi hususların dikkate alınması gerektiğine kısa ve hızlıca bakalım.

Kombi Markaları Arasında Neler Var?

Kombi basitçe doğalgazın yanması ile suyu ısıtan, genellikle metal malzemeden yapılmış tank olarak tanımlanır. Çıkan sıcak su doğrudan ya da evi ısıtma amaçlı kullanılır. Kw birimiyle ölçülen güç, makinenizin doğalgazı kuvvetli şekilde sıcak suya dönüştürmesini sağlar. Tek yaşayan ya da kalabalık ailenin evindeki cihazın gücü farklı olur. Banyo sayısı, sıcak suyun kaç tane musluğa verildiği, ısıtmak için kaç petek olduğu, evin oda sayısı ve metrekaresi de önemli unsurdur. Evin yalıtımı, yerden ya da petek ile ısıtma tipi ürünün gücünü belirlerken dikkate alınır. Demirdöküm, Baymak, Blyss, Beko gibi markaların farklı güçlerde ürünleri piyasada bulunur. Kw yükseldikçe genel olarak elektrik tüketimi ve kombi fiyatları da artar. Dolayısıyla ihtiyacınızı karşılayan güçten fazla kapasite sunan ürün alınması verimli olmaz. 100 m2 evde 24 kw güce sahip makine tüm ihtiyacınızı karşılar.

Kombi Kampanyalarını Takip Ederken Enerji Etiketine Önem Verin

 Evinizin ihtiyacına göre cihazın gücünü ve markalarını belirledikten sonra en önemli aşama tasarruflu ürünü almaktan geçer. Döviz artışı ve enflasyon gibi ekonomik sebepler, hem kombi fiyatlarını hem de elektrik ve doğalgaz birim fiyatlarında artışa neden olur. Farklı kombi kampanyalarını takip etmelisiniz. Ancak ürünü alırken sadece fiyatına bakmamalı, kullanırken de karlı çıkmak adına en verimli klimayı seçmelisiniz. Bu nedenle markalar arasında seçim yaparken enerji etiketine dikkat etmelisiniz. Eskiye nazaran farklı tipler yerine yoğuşmalı kombi yaygınlaştığından eski kombinize göre zaten alacağınız her ürün verimli olacak. Çünkü yoğuşmalı kombiler, verimli ve çevrecidir. Uygun ürünü aldıktan sonra esas tasarruf evinizde olmasını istediğiniz sıcaklıkta ortaya çıkar. Özünde evin 19 derece ile 23 derece arasında olması sağlığınız için yeterlidir. Bunun üzerindeki her bir derece fiyat artışı olarak faturanıza yansır.

Farklı Özellikler Sunan En İyi Kombi Seçimi için…

En iyi kombi sizin ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan ve sizi her zaman memnun edecek ürünü ifade eder. Büyük ev ve geniş aile için yüksek güçlü kombi en iyisi olurken tek kişi için en iyi verimi sağlayan ürün tercih edilir. Fakat fiyat ve verim açısından birkaç markanın modelinde kararsızlık yaşadığınızda bazı ek özelliklere dikkat edebilirsiniz. Özellikle uzun ve kapsamlı garanti sunulması, servis ağının genişliği, geçmiş kullanıcı yorumlarının memnuniyeti, dayanıklı malzemeden üretilmiş olması kararınızı değiştirebilir. Bunun haricinde sessiz çalışma, wifi bağlantısı, lcd ekran, akıllı cihazlarla kontrol gibi ek özellikler yaşamınızı kolaylaştırabilir.

Sonuç olarak doğru kapasite, uygun fiyat, verimli çalışma, kapsamlı garanti ve ek özellikleri sunan cihaz seçerek yaşamınızı kolaylaştırabilirsiniz. İhtiyacınıza ve beklentinize uygun ürün çeşitliliği ile indirimli ve yeni kombilere Koçtaş güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: