Anasayfa » Aktüel » ABS’den Referans Projeler

ABS’den Referans Projeler

Yapmış olduğu projelerle 2019 yılına imzasını atan ABS Yapı, mega projelere sunmuş olduğu çözümlerle sektörde yine çok konuşuldu. Özellikle öne çıkan 3 referans projesi ve detayları sizlerle paylaşıyoruz.

 

 

İstinyePark İzmir
Katta Hafif Dolgu

ZKZY Orjin Grup tarafından inşa edilen “İstinyePark İzmir” otel ve alışveriş merkezi projesinin podyum alanlarındaki hafif dolgu ihtiyacı ABS Plus Kör Kalıpları kullanılarak giderildi. Orijinal projesinde farklı katmanlarda yüksek yoğunluklu EPS doldurulması planlanan alanlarda, ABS Plus kör kalıpları kullanılarak öncelikle inşaat maliyeti ve sonrasında inşaat süresi ciddi oranda azaltıldı.

 

Emaar Square, İstanbul
Betonarme Yükseltilmiş Döşeme

 

Emaar Square’in Kuzey Kulesi kompozit bir yapı olduğundan yapılacak imalatlarda yapının yükünü arttırmamak en önemli tasarım kriterlerinden biriydi. Bu kriter gözetilerek tüm katlarda betonarme kat döşemesinin üzerine ABS Level H5 cm + 4-5 cm lif katkılı beton şap uygulaması yapıldı. Böylece minimum beton kalınlığı azaltılarak toplam yapıya gelen beton şap yükü %50’ye varan oranda azaltıldı.

 

 

Portonovi Luxury Resort, Karadağ
Temel Pabuçları Arasında Dolgu

Allucon Company tarafından Herceg Novi, Karadağ’da inşa edilen Porto Novi Hotel projesinde temel üzerinde betonarme yükseltilmiş döşeme olarak tercih edilen ABS Plus – yüksekliği ayarlanabilir dolgu kör kalıpları ile hem kolon pabuçları arasındaki dolgu ihtiyacı giderilmiş hem de kör kalıplar ile oluşturulan betonarme yükseltilmişdöşemenin içi %95 oranında boş olduğu için modüler yükseltilmiş döşemelere benzer şekilde oluşturulan boşluğun içerisinden elektrik/mekanik tesisat geçişleri sağlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

#absyapı #proje #yapı #inşaat

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: