Anasayfa » Aktüel » “2020 satış stratejimiz; tüketicilerimiz için yüksek kaliteyi ulaşılabilir kılmak”

“2020 satış stratejimiz; tüketicilerimiz için yüksek kaliteyi ulaşılabilir kılmak”

“TLC Klima olarak yüksek teknolojiye sahip bu ürün gamını iş ortaklarımıza ve tüketicilerimize sunarken ki sürecimizi en üst noktaya taşıyabilmek üzere firmamızda CRM, B2B ve B2C alanlarına en iyi kullanıcı deneyimine sahip ve süreçleri hızlandıran bilişim teknolojilerini kullanmak üzere sürekli yatırım yapıyor, kendimizi geliştiriyoruz.”

TLC Klima 30 yılı aşkın sektör deneyimini, Ocak 2016’da dünyanın en büyük klima üreticisi olan Gree Klima Sistemleri ile birleştirdi. Bu alanda genç ve dinamik bir alternatif olmak üzere yola çıkan firma, müşterilerine kalite ve optimizasyon odaklı ürün ve hizmetler sunmakta.

TLC Klima Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Filiz Doğan ile kısa bir röprotaj çalışması gerçekleştirdik. Bizlere vakit ayırarak sorularımızı yanıtlayan sayın Doğan’a teşekkür ediyoruz.

2019 yılı için kısa bir değerlendirmede bulunabilir misiniz? Şirket hedeflerinize ulaştığınızı düşünüyor musunuz?

2019 yılı hem ekonomik hem de mevsimsel etkiler sebebi ile tüm İklimlendirme sektörünü etkileyen bir daralma ile geçti maalesef. Yaz aylarında sıcak olan dönemlerin azalması perakende tarafında talebi ciddi anlamda etkiliyor. Şuan Aralık ayında olmamıza rağmen aynı etki ısıtma içinde geçerli. Hava sıcaklığı ortalamanın 4 derece üzerinde. TLC Klima olarak biz daralan pazarda büyüme şansını yakaladık. GREE markamız ile 4. senemizde markamızın daha da tanınır hale gelmesi ve müşteri memnuniyetinin referans olması ile bu sene hedeflerimize çok yaklaştık.

2020 yılı için hedeflerinizi nasıl temellendiriyorsunuz? Üretim ve satış stratejinizi nasıl kurguluyorsunuz?

2020 yılı için daha ümitli ve heyecanlıyız. Ancak ayakları yere basan bir hedef ile ilerliyoruz. Zira 2020 de çok kolay bir yıl olmayacak. Ancak GREE Klima sistemleri ile iklimlendirme ihtiyaçlarında çok geniş çözüm seçenekleri sunuyoruz. Ekonomik serilerden, Preminium serilere, bireysel klimalardan VRF Klimalara kadar her bütçeye ve projeye uygun ürünlere sahibiz. Satış stratejimiz 2020’de de, profesyonel satış ve servis anlayışımızla her noktada maksimum müşteri memnuniyeti sağlayarak tüketicilerimiz için yüksek kaliteyi ulaşılabilir kılmaktır.

Önümüzdeki yılda yeni ürünleriniz olacak mı?

2019’da Inverter Ticari Tip Klimalarda R32 gazlı yeni ürünlerimiz geldi. 2020 de Duvar Tipi serilerinde de R32 Gazlı modellerimiz eklenecek. Ayrıca yine duvar tipinde A+++ olan yeni bir serimiz olacak. Isı pompasında da R32 gazlı yeni ürünümüz ürün gamımıza eklendi. Tüm bu ürünlerimiz sadece yeni çevreci gaza geçmekle kalmadı, performans ve konfor özellikleri de yükselerek ürün gamımıza eklendi.

Sektör ihracata odaklanmış durumda. Bu noktada sizin çalışmalarınız nasıl ilerliyor?

Dünya çapında 300 milyondan fazla kullanıcının tercihleri sayesinde, Gree ürünleri 200’den fazla ülke ve bölgede satılmaktadır. GREE olarak tüm dünyada yaygın bir temsile sahip bir markaya sahibiz. Bu anlamda biz de çevre ülkelerden gelen talepleri karşılıyoruz. Ancak öncelikli konsantrasyonumuz iç pazarda büyümek yönünde.

 

Ar&Ge ve İnovasyon çalışmaları, bir şirketin en büyük yatırımı. Siz bu konuyu nasıl ele alıyorsunuz? Bu noktada faaliyetleriniz neler?

GREE’yi diğer üreticilerden ayıran en önemli özelliği AR-GE ye yaptığı yatırım ve kendi teknolojisini geliştirme yönündeki bakış açısı. Gree 72 araştırma merkezi, 900’ün üzerinde test laboratuvarı, 12.000’i geçen AR-GE mühendisi ve yıllık 1 Milyar doları geçen AR-GE bütçesi ile kendi teknolojisini geliştirip, dünyaya sunmaktadır.

Bugüne kadar 22,715 buluş (icat) patenti dahil 49,000’den fazla teknoloji patentinin altında Gree imzası bulunmaktadır. Biz de TLC Klima olarak yüksek teknolojiye sahip bu ürün gamını iş ortaklarımıza ve tüketicilerimize sunarken ki sürecimizi en üst noktaya taşıyabilmek üzere firmamızda CRM, B2B ve B2C alanlarına en iyi kullanıcı deneyimine sahip ve süreçleri hızlandıran bilişim teknolojilerini kullanmak üzere sürekli yatırım yapıyor, kendimizi geliştiriyoruz. Bu yönde firmamızda da ayrı bir departman kurarak IT ve Bilişim Teknolojilerini büyük bir önem ile takip ediyoruz.

 

 

 

 

#TLC #GREE #arge #inovasyon #teknoloji #yatırım #inverter #klima #vrf  #ihracat #strateji

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: