Anasayfa » Mutfak-Banyo-Seramik » Yurtbay Seramik’in Başarıları Katlanarak Devam Ediyor!

Yurtbay Seramik’in Başarıları Katlanarak Devam Ediyor!

Yurtbay Seramik bir ilke daha imza atarak, yeniliklere ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını MAS Certified Green tarafından aldıkları sertifikayla göstermiş oldu. MAS Certified Green yeşil bina sertifikalarından biri olup, LEED için zorunlu tutulan VOC emisyon testlerinin yapılması hususunda akredite olmuş bir programdır. Bu kapsamda MAS CERTIFIED GREEN, LEED V4’te yer alan İç Mekan Kalitesi (IEO) başlığından elde edilecek muhtemel puanların yaklaşık %20’sinin kazanılmasını sağlamaktadır. 
Yurtbay Seramik, sürdürülebilirlik yolunda gösterdiği hassasiyet ile sektöre de ivme kazandırmaya devam ediyor. Temelde üç ana grup üründe (duvar, porselen ve seramik karo) oluşan Uçucu Organik Bileşenler (VOC) ‘in testini yaptıran Yurtbay Seramik , testlerden başarı ile geçerek sertifikayı almaya hak kazandı. 
 
Bu testler Yurtbay Seramik’e duvar, porselen ve seramik karolar için LEED yeşil bina sertifikasının alınması sırasında puan sağlamakla beraber, iç mekan hava kalitesini de arttırdı. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan çalışma sürdürülebilirliğin daha geniş kitleler tarafından anlaşılabilmesi adına önem arz etmekle beraber sektöre de muhakkak örnek teşkil etme özelliği taşımaktadır. 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*