Anasayfa » Çelik Konstrüksiyon-Prefabrik Yapılar » Yapılarımızın kalitesinden ödün vermemek en büyük hedefimiz

Yapılarımızın kalitesinden ödün vermemek en büyük hedefimiz

“Hafif çelik yapılarımızın betonarmeye göre kullanım alanı net %10 oranında daha fazladır. Beton binalar gibi kolon, kiriş olmadığı için kullanım alanları daha geniştir. Çizilen projelerimizde yazılan m2 ler nettir.”

Tüm faaliyetlerinde daima müşteri memnuniyetini prensip edinen Yalı Prefabrik; her çeşit ihtiyaca karşı hızlı ve en uygun çözümlerle müşterilerine hizmet sağlıyor. 2000 yılından beri, prefabrik sektöründe uzman ekibi ve profesyonel hizmetleriyle çalışmalarına devam eden Yalı Prefabrik’in Proje Satış Müdürü Deniz Mutlu ile sektöre dair konuştuk. Bu keyifli söyleşimiz için kendilerine teşekkür ediyoruz

Şirketinizin kısa tarihçesiyle birlikte Yapı Sektöründeki faaliyetlerinden bahseder misiniz?

Firma kurucumuzun 1992 yılında iş hayatına başladığı bu sektörde edindiği deneyim ve tecrübesini denizçağdaş teknoloji ile birleştirerek daima ileriye götürme hedefi doğrultusunda 2005 yılında YALI PREFABRiK firmamızın kuruluşunu yaparak bu günlere kadar gelmesini sağlamıştır. Uzman montaj ekiplerimizle teknoloji ve tecrübeyi buluşturup hayallari gerçeğe dönüştürüyoruz. Prefabrik konutlar, çelik evler, villalar, yalılar, bağ evleri, lojmanlar, okullar, sosyal tesisler, şantiyeler ve çelik hangarlar üretmekteyiz.

Yapı Sektörü genelinde Çelik Konstrüksiyon ve Prefabrik Yapıları nerede görüyorsunuz?

Toplumumuzun bu konudaki ön yargılarını kırdığımız ve prefabrik ve çelik yapıların doğru firmalardan alımı yapıldığı takdirde gelecekte şimdikinden çok daha yaygın bir kullanım alanı olacağından eminiz. Kalite ve işçiliğinde sorun yaşanmadığı sürece gelecekte daha fazla yerlerde göreceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Toplumumuz yaptırma ve satın alma süreçlerinden daha çok karar verme aşamasında zorlandıklarını görüyoruz. Halkımızın yeterli bilgiye sahip olması durumunda bu süreç hızlanmaya devam edecektir.

Sektör içinde çelik inşaat oranının çok düşük seviyelerde olduğunu biliyoruz. Bu durumu hangi sebeplere bağlarsınız?

Geçmiş dönemlere baktığımızda toplumumuzun en güvendiği yapılar beton yapılardır. Toplumumuz çelik ve prefabrik binalar ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmadığı için yaklaşımları da pek sıcak olmuyor haliyle. Sosyal çevreden duyulan olumsuz bilgilerle tereddüt yaşayan müşterilerimiz, bizimle irtibata geçerek bizden yeterli bilgiyi alıp yapılarımızın sağlamlığını ve kalitesini tüm gerekli belgeler ile kanıtladığımızda firmamızca güven sağlamış oluyoruz.

Brüt alana kurulan hafif çelik yapılar ile betonarme olarak üretilen konutların kullanım alanları arasında fark var mı?

Hafif çelik yapılarımızın betonarmeye göre kullanım alanı net %10 oranında daha fazladır. Beton binalar gibi kolon, kiriş olmadığı için kullanım alanları daha geniştir. Çizilen projelerimizde yazılan m2 ler nettir.

Hafif çelik yapılarda soğuk ya da sıcak bölgeler için farklı kriterler söz konusu mu?

Prefabrik binalar ve çelik binalar 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemi ile donatılmıştır. Her iklim şartlarına uygun bina üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak üretim yapılmaktadır.

Bu tarz yapıların teslim süresi ortalama ne kadardır? Ayrıca belli bir kat sınırlaması var mı?

Prefabrik binalar ve çelik binalar betonarme binalara göre daha hızlı kurulmaktadır. Uzman ekiplerimiz tarafından prefabrik binalar ortalama 1 hafta içerisinde kurulmaktadır.

Çelik binalar, bina m2 sine göre yaklaşık 20 ila 25 gün içerisinde kurulmaktadır. Prefabrik yapılar tek katlı ve çift katlı olarak yapılabilir. Çelik binalarda kat sınırlaması bulunmamaktadır.

yalı1Şirketinizin, pazarlama organizasyonunu nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Referans bizim en büyük reklamımızdır. Daha önceden alım yapan müşterilerimiz; vermiş olduğumuz hizmetten, ürünün kalitesinden ve işçiliğimizden memnun kaldığı sürece çevresindeki herkese bizi önermektedir. Bu da bizim için çok büyük bir gururdur. Bu sayede yeni işler yapmakta ve refanslarımıza bir yenisini eklemekteyiz. Sosyal ağlardaki (www.yaliprefabrik.com, facebook, instagram, sahibinden.com gibi) güncel paylaşımlarımız birçok müşterimize ulaşıyor. Prefabrik ve çelik binalarımızın yapım aşamaları, tamamlanmış proje hallerini paylaşıyoruz. Bu sayede sürekli aktif olmamızdan kaynaklı olumlu geri dönüşler almaktayız ve buda bizi tatmin etmektedir.

Önümüzdeki yıl için hedef ve öngörüleriniz ne doğrultuda?

Gün geçtikçe büyümekte ve gelişmekteyiz. Yapmış olduğumuz yapılarımızın kalitesinden ödün vermemek en büyük hedefimizdir.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Neden prefabrik yada çelik bina dendiğinde en büyük avantajları;

-Üretim ve montaj süresinin hızlı ve ekonomik olması,

-Taşıyıcı yapı sistem ve malzemesi,

-Estetik ve kullanışlıdır,

-Nakledilebilir olması,

-Sağlam ve Depreme dayanıklı olması,

-Isıtma sorununun olmaması.

 

#Yapı #kalite #Yalı #PrefabrikYalı #Prefabrik #Deniz Mutlu

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: