Anasayfa » Aktüel » Yapı Fuarı’nda Türkiye’nin ilk kayar çatı sistemini tanıttı

Yapı Fuarı’nda Türkiye’nin ilk kayar çatı sistemini tanıttı

Kalıp ve iskele üretiminde Türkiye’nin öncü şirketlerinden URTİM, 41. Yapı Fuarı’nda Türkiye’de ilk defa üretilen kayar çatı sistemi SCAFSET®’i tanıttı.

38 yıldır yurt içinde ve yurt dışında havalimanı, stadyum, rafineri, köprü, konut vb. birçok  inşaat projesinde yer alan kalıp ve iskele üretiminde Türkiye’nin öncü şirketlerinden olan URTİM, bölgedeki en büyük, dünyada ise 5 büyük yapı fuarından biri olan Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı’nda yer aldı. Fuar süresince URTİM, 6. Hall F321 standında çeşitli sunumlar ve ürün tanıtımları gerçekleştirdi. Fuarın ilk günü Yapı Fuarı Seminerleri düzenleyen URTİM, ‘İnşaatlarda İşçilik Maliyetinin Azaltılması’ konusunda bir seminer verdi. Fuar boyunca URTİM, yeni ürünleri SCAFSET® Kayar Çatı Sistemi ve GRIDSET® Ayarlanabilir Kalıp Sistemi tanıtırken maliyet ve zaman avantajı sağlayan PROPEX – FLEXSET®  ve EKOSET® ürünleri hakkında ziyaretçileriyle detaylı bilgiler paylaştı. Aynı zamanda İstanbul Sanayi Odası Vakfı Zincirlikuyu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ, Yıldız Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencileri URTİM fuarını ziyaret ederek kalıp ve iskele sistemleri hakkında detaylı bilgi edindi.

Gap İnşaat’ın Türkmenistan’daki Garaboğaz Amonyak ve Üre Fabrikası, Doha’daki Lusail Metro İnşaatı, Azerbeycan’daki Üstay İnşaat’ın Azerikimya Polietilen Fabrikası, Tekfen İnşaat’ın TANAP projesi, Rönesans İnşaat’ın Yamal LNG Tesis projesi, Tekfen İnşaat’ın Tüpraş Rafinerisi, Tekfen, Gemsan, Günkon, IOT Vito ve İlk İnşaat’ın ortak projesi Star Rafinerisi, Rönesans İnşaat’ın Sibur – Zapsin 2 Polietilen ve Polipropilen Fabrikası, Socar’ın Azerbaycan’da ki Polyetilen ve Polypropilen Fabrikası, Ürdün’deki Le Gray Oteli, Sudan’daki Garri – 3 Santral projesi, Gürsoy Grup’un Çamlıca Camii, Giresun Stadyumu, Dia Holding ve IC İnşaat’ın Haydar Aliyev Kültür Merkezi gibi birçok özel projeye imza atan URTİM Kalıp ve İskele Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar, “85 binin üzerinde ziyaretçinin katıldığı bölgedeki en büyük, dünyada ise 5 büyük yapı fuarından biri olan yapı, inşaat malzemeleri ve teknolojileri fuarı olan 41. Yapı fuarı sektörümüz için büyük önem taşımaktadır. Her sene üzerine koyarak büyüyen bir fuar ve bizim açımızdan her yıl çok verimli geçiyor, katılım her geçen sene artıyor. Hem yurt içinden, hem de yurt dışından, birlikte çalıştığımız müşterilerimizle ilişkilerimizi güçlendiriyoruz. Bu da bölge ticaretine katkıda bulunuyor. Aynı zamanda potansiyel müşterilerimizi, üniversite öğrencilerini ağırlama ve ürünlerimizi yakından tanıtma imkanı bulduk” dedi. Son iki senedir sektörün sorumluluk sahibi kurumsal firması olarak gerek seminerler gerekse workshoplarla hem fuarı desteklerken hem de paydaşlarımız olan öğrenciler, inşaat firmalarının yöneticileri ve ustalarımımıza faydası olacak konu ve konuklarla sahip olduğumuz bilgi birikimimizi aktarmak istiyoruz. Bu bağlamda hizmet içi eğitim konusunda da imzalamış olduğumuz sanayici – okul işbirliği protokollerine uygun olarak öğrencilere her tür desteğimizi sunuyoruz. Fuarda da onlarla beraberiz.

Türkiye’nin ilk kayar çatı sistemi URTİM’den 

SCAFSET Kayar Çatı Sistemi hakkında bilgi veren Urfalılar, “Geçen sene Yapı fuarında SKYSET®, SCAFEX®, FLAMAX®, FLEXSET®, EKOSET® ve PROPEX® olmak üzere 6 tane yeni ürün veya sistem sergilemiştik. Bu sistemlerin özellikleri inşaatta verimliliği arttırmak, iş gücünü azaltmak ve kullanımı kolaylaştırmak amaçlı oldu. Bazılarını Türkiye’de üreten ilk firma olmamız da çok önemliydi. Bu sene de geleneği bozmadık ve SCAFSET® kayar çatı sistemini ilk kez ülkemizde ürettik. 24 metre maksimum açıklığa ve 25 metre yüksekliğe kadar geçici olarak sert hava koşullarına karşı başarı ile koruyabilen, hızla kurulup sökülebilen güvenli ve ekonomik çatı sistemi. Kolay montaj imkanı sağlayan hafif bağlantı parçaları sayesinde sistem gerektiğinde vinç ile gerekirse de vinç olmadan kurulabiliyor. Kurulumu kolay olan alev geciktirici branda çatıyı örterken iskeleyi ve giriş merdivenlerini de hava şartlarına karşı koruyor. İlk ihracatımızı da fuar öncesi gerçekleştirdik. Bir diğer yeni ürünümüz ise esnek ve ayarlanabilir kalıp sistemi olan GRIDSET® AR-GE departmanımızın yoğun çabası sonucu 2018 yılının önemli yeniliklerinden biri URTİM ailesi için’dedi.

54 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor

URTİM olarak aralarında Ekvator Ginesi, Gana, Kenya, Etiyopya ve Kanada’nın da bulunduğu 54 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Serdar Urfalılar, “Bu yıl hedefimizi ABD pazarı olarak belirledik. Girilmesi çok zor ama sürdürülebilir bir başarı getirebilecek bir pazar. ABD’yi, hem inşaat, hem rafineri hem de enerji santralleri konusunda çok büyük potansiyel olarak görüyoruz. Üretimimizin yüzde 70’ini ihraç ediyoruz. Geliştirdiğimiz sistemler ile inşaatlarda zaman ve maliyet avantajı sağlıyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: