Anasayfa » Aktüel » Wilo’da yenilikler hiçbir zaman bitmez

Wilo’da yenilikler hiçbir zaman bitmez

“Hangi ihtiyaç için olursa olsun tüm ürünlerimizin ortak özelliği yüksek performanslı, verimli, bakımı kolay, uzun ömürlü ve güvenilir olmalarıdır. Bunlarla birlikte satış sonrası hizmet konusunda çok hassas davranıyoruz.”

Isıtma, soğutma, klima, su temini, atıksu arıtma ve tahliyesi gibi ihtiyaçlara yönelik hizmet ve çözümleri ile 145 yıldır faaliyetlerini sürdüren Wilo’yu endüstri ve altyapı projelerinde, toplu konut inşaatlarında, stadyumlarda veya dev ulaşım projelerinde değişmez bir çözüm ortağı olarak görmek her zaman mümkün. Wilo Türkiye Genel Müdür Ercüment Yalçın’a bu büyük başarının arkasında yatan değerleri sorduk. Türkiye’deki faaliyetleri ve geleceğe dair planlarını da ele aldğımız bu çalışmamız için kendilerine teşekkür ediyoruz.

Firmanızın kısa tarihçesiyle beraber faaliyet alanlarından ve hedef kitlenizden bahseder misiniz?

Wilo olarak 145 yıllık deneyimimizle, pompa ve pompa sistemleri alanında oyun kurucu markalardan biriyiz. Müşterilerimize özel, sistem verimliliği ve azami enerji tasarrufu sağlayacak ürünler sunuyoruz. Wilo Türkiye olarak grubumuzun Yakın Doğu Satış Bölgesi’nin merkezinde yer alıyoruz. Azerbaycan, Türkmenistan, Lübnan, İsrail, Suriye ve Irak’ı kapsayan 7 ülkenin faaliyetleri bize bağlı olarak yürüyor. Türkiye’deki 25. yılımızı kutladığımız 2017 yılında hizmet alanımızı genişletmek için önemli bir proje başlattık. Yeni dönem stratejimizde bireylerin de hayatında Wilo kalitesinin farkını hissettirmeyi amaçlıyoruz. Bunun için “Initial Line” adını verdiğimiz domestik bir ürün kataloğu oluşturduk. B2B’de lider bir marka olan Wilo perakende pazarına da adım atmış oldu.

Wilo Initial Line Ürün Serisi (1)

Piyasaya sunduğunuz ürünler ve özellikle ‘ısıtma’ alanında geliştirdiğiniz sistemler hakkında bilgi verir misiniz?

Isıtma alanında sunduğumuz ürünleri; evlerde, ticari yapılarda ve endüstri alanında ihtiyaç duyulan çözümlere yönelik olarak farklı başlıklara ayırabiliriz. Ev sahipleri için akıllı çözümlerle konutlarda kısa süre içinde enerji tasarrufu sağlıyoruz. Bir ve iki katlı evler için ihtiyaca uygun çözümler sunarken inşaat firmaları da ürünlerimizi kolay montaj özelliği ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle tercih ediyor.

Ticari yapılarda da sistemlerimiz, maksimum verimlilik sağlıyor. Bu sayede son kullanıcılar ve müteahhitler işletim maliyetlerini önemli ölçüde azaltabildiği gibi gayrimenkullerinin değerini de uzun vadede artırabiliyorlar.

Bildiğiniz gibi artan enerji fiyatları, özellikle endüstri sektörü için büyük maliyet oluşturuyor. Biz Wilo olarak, endüstri alanında da kârlı ve uzun vadeli çözümler sunarak şirketlerin başarısına katkı sağlamaya çalışıyoruz.

Geliştirdiğiniz sistemler ve ürünleriniz ile uygulama esnasında inşaat firmalarına ve kullanım aşamasında son tüketiciye ne gibi avantajlar sunuyorsunuz?

Hangi ihtiyaç için olursa olsun tüm ürünlerimizin ortak özelliği yüksek performanslı, verimli, bakımı kolay, uzun ömürlü ve güvenilir olmalarıdır. Bunlarla birlikte satış sonrası hizmet konusunda çok hassas davranıyoruz. Düzenli olarak eğitimler vererek servislerimizin donanımlarını geliştiriyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaç duydukları anlarda 7/24 yanında oluyoruz.

Portföyünüze eklemeyi düşündüğünüz farklı ürünler olacak mı? Ürün portföyünüzü genişletirken hangi kıstaslara dikkat ediyorsunuz?

Grubumuz dünyada ve Türkiye’de sektörün dijital öncü kuruluşu olma yolunda ilerliyor. Sektörde enerji verimliliği ile birlikte dijitalleşme konusunu da sahiplendik. İçinde bulunduğumuz dijital çağda kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak akıllı ürünlerle portföyümüzü genişletiyoruz. Wilo’da yenilikler hiçbir zaman bitmez. Portföyümüze standartları yükselten yeni ürünler eklemeye devam edeceğiz.

Türkiye’deki mevcut pazar payınız nedir? Geçen yılki cironuz ve 2018 yılı beklentilerinizi birkaç kelimeyle bizlerle paylaşır mısınız?

Grubumuzun global cirosu 1.3 milyar Euro’yu geçiyor. Türkiye’de sektörün lideri olarak bu ciroya önemli oranda katkı sağlıyoruz. 2015, yüzde 25 büyüme ile bizim için adeta bir sıçrama yılı olmuştu. Dünyada ve Türkiye’de pek çok ekonomik zorluğun yaşandığı 2016’da ve 2017’de de istikrarımızı bozmadan büyüme başarısını gösterdik. Biz kendini işine adamış, kaliteli, genç ve dinamik bir grubuz. Bu özelliklerimizle 2018’de de faaliyet gösterdiğimiz alanlarda yeni başarılar elde edeceğimize şüphem yok.

Önümüzdeki dönemde yeni yatırımlarınız ve projeleriniz neler olacak?

Önümüzdeki dönemde en çok üzerinde duracağımız proje, Ekim 2017’de lansmanını yaptığımız Initial Line ürün serisi olacak. Bu serideki yeni ürünler, su temini ile atıksu pompa ve sistemlerinden oluşuyor. Başlangıç olarak 13 ürün ve 35 farklı model ile pazara giriş yaptık. Initial Line ürün serimizle “Artık perakende pazarında da varız” diyoruz. Bundan böyle son kullanıcıların hayatına dokunacağız. Bu segmentte müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik kaliteli ürünleri ulaşılabilir fiyatlarla sunacağız. Yaygın satış noktalarımız ve yetkin teknik servislerimizle müşterilerimizi memnun etmeyi, perakende pazarına ağırlığımızı koymayı hedefliyoruz.

rsm

Wilo, perakende pazarına adım atacağı ürün serisi “Initial Line”ı tanıttı

Uzman ve öncü kimliğiyle pompa sistemleri sektöründe en çok tercih edilen marka olan Wilo, daha fazla kullanıcıya fayda sağlamak için yeni bir projeye başladı.

Wilo’nun Tuzla’daki merkezinde Kadir Çöpdemir’in sunuculuğunda gerçekleştirilen lansmanda, domestik segmentteki bu yeni ürün gamıyla daha önce yer almadıkları perakende pazarına adım attıkları belirten Wilo Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın, şu açıklamaları yaptı:

“Wilo olarak dünyada 145 yılımızı, Türkiye’de ise 25. yılımızı kutluyoruz. Teknoloji ve enerji verimliliğinde fark yaratarak büyük projelerin çoğunda yer aldığımız bu dönemde, yeni ürün gamımız Initial Line serisiyle birlikte hizmet alanımızı daha da genişletiyoruz. Bu segmentte müşterilerimizin ihtiyacını daha da doğru analiz ederek onlara kaliteli ürünleri ulaşılabilir fiyatlarla sunmayı hedefliyoruz.”

“Yaygın servis ağımızdan son kullanıcılarımız da faydalanacak”

Wilo Türkiye olarak domestik ürün gamıyla son kullanıcıların hayatına dokunarak, ürünlerin kullanım safhasında problem yaşanmaması ve ürün ömrü boyunca hizmet ve kalitenin maksimum seviyede olması için sistemler geliştirdiklerini de söyleyen Ercüment Yalçın sözlerine şu şekilde devam etti:

“Yaygın satış noktaları ve yetkin teknik servislerimizle birlikte domestik alanda da müşterilerimizi memnun etmeye devam edeceğiz.”

Wilo, 13 ürün ve 35 farklı model ile pazara giriş yaptı

“Initial Line” serisindeki yeni ürünler, su temini ile atıksu pompa ve sistemlerinden oluşuyor. Başlangıç olarak 13 ürün ve 35 farklı model ile pazara giriş yapan Wilo, ilerleyen zamanlarda bu ürün gamına yeni ürün ve modeller ilave ederek müşterilerine yüksek verim ve kaliteyi sunmaya devam edecek.

Wilo, Initial Line serisi ile müşterilerine sunduğu; döküm ve paslanmaz çelik jet pompalar, çok kademeli pompalar, periferik pompalar, yatay tanklı hidroforlar, akış kontrollü hidroforlar, yatay ve dikey milli 1 ve 2 pompalı hidroforlar, drenaj ve atıksu dalgıç pompalarla bu alanda da fark yaratarak büyümeyi hedefliyor.

#wilo, #yenilikler, #ercumentyalcin