Anasayfa » Mimari-Dekorasyon-Tasarım » Telpa İkitelli Fabrika binasının iklimlendirilmesinde FORM imzası

Telpa İkitelli Fabrika binasının iklimlendirilmesinde FORM imzası

Projedeki genel ve ortak mahallerinin iklimlendirilmesi için toplam soğutma kapasitesi 757 kW olan 7 adet VRF KX dış ünite ve 144 adet Mitsubishi Heavy VRF iç ünite klima cihazı kullanılıyor. Sistem nasıl işliyor? Proje de kullanılan Mitsubishi Heavy Industries VRF klima sistemleri; dış ünite grubunun, birden fazla bağımsız noktaya hitap eden iç ünitelere bağlanmasıyla her konut alanının arzu edilen ısıtma, soğutma ve havalandırma konfor şartlarını sağlıyor. İnverter teknolojisine sahip dış üniteler ile kısmi kullanımlarda minimum elektrik tüketimiyle istenilen konfor daha hızlı bir şekilde elde ediliyor. Micro Vrf KX dış üniteler ölçülerinin kompakt olması sayesinde, konfor şartları bozulmadan tasarım esnekliği ve kolay uygulama imkanı sağlıyor. Fosil yakıtlı ısıtma cihazlarına göre düşük CO2 salınımıyla çevreye ve kolay kullanımıyla da kullanıcıyla dost bir teknoloji olan Mitsubishi Heavy VRF sistemleri, tüm soğutma, ısıtma ihtiyaçlarınızı karşılar. Mitsubishi Heavy Industries VRF klima sistemleri, en yüksek enerji verimliliği sunmakla birlikte enerjinin doğru yönetimi ve kontrolü felsefesi ile üretiliyor. Mitsubishi Heavy Industries Grubu Global 100 Endeksi-Sürdürülebilir Şirketler sıralamasında yer alan firma olarak dikkat çekiyor. Form VRF Sistemleri San.Tic. A.Ş’nin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olduğu Mitsubishi Heavy Industries VRF klimalar,  yüksek verimliliği ve geniş ürün seçenekleriyle otel, iş merkezi, rezidans, konut, hastane, okul projelerinde tercih ediliyor.

FORM’dan CE Belgeli ve Türk Malı İlk Duman Tahliye Sistemi: TROKE

FORM’un İzmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında ürettiği TROKE Duman Tahliye Kapakları, Türkiye’deki ilk yerli CE Sertifikalı duman tahliye kapağı olma özelliği taşıyor. TROKE pnömatik duman tahliye kapağının yapısı “nanojel dolgulu” polikarbon olduğundan ısı iletimi düşüktür. Bu özelliği ile iklimlendirme sistemine ek yük getirmez. Güneşin olumsuz etkilerini binaya yansıtmaz. EN12101-2 sertifikalı ilk ve tek Türk Malı duman tahliye kapağı TROKE, endüstriyel tesisler, lojistik depolar, ticari binalar, turizm tesisleri, kültür ve spor merkezleri için yangınlara karşı güvenli, mimari açıdan da estetik çözümler sunar.
Özellikleri:
• EN12101-2 standartlarına uygun CE belgelidir.
• Yangın durumunda 1400 veya 1650 açıyla açılına tek kanatlı kapak sistemidir.
• Tetikleme ünitesi teknolojisi pnömatik (silindir) veya elektrik (24V piston) olabilir.
• Günlük havalandırma için 230 V veya 24V elektrikli piston takılabilir.
• Opak polikarbonat veya aerojel dolgulu paneller kullanıldığında doğal aydınlatma sağlanır. (Çatıdan yapılan doğal aydınlatma, yan cephelerden sağlanana göre beş kat daha etkilidir.)
• Tüm profiller yüksek mukavemetli extrude alüminyum malzemeden oluşur.
• Ağırışığa ve darbelere dayanıklılığı sertifikalarla kanıtlanmıştır.
• Yapının rengine uyum sağlayabilmesi için istenilen RAL kodunda boyalı olarak imal edilebilir.
• Düşük bakım maliyetine sahiptir. • Ürünler hiçbir zararlı madde içermez ve geri dönüştürülebilir.
• Sistem kendinden su drenajı sağlar ( self drenaj ). Kapakların dışında hiçbir silikon conta vb. sızdırmazlık elemanları bulunmaz. Bu sayede güneşten etkilenecek hiçbir sızdırmaz eleman malzemesi yoktur.

• 2 x 3 metreye kadar olan ölçülerde üretilebilir.

#Telpa, #Form, #Imza

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: