Anasayfa » Aktüel » Su Yalıtımının Adı 10 Yıldır Aynı

Su Yalıtımının Adı 10 Yıldır Aynı

Yapı sektöründe 10. yılını dolduran Bonus|Focus Membran bitümlü su yalıtımı örtüleri, üretildiği ilk günden beri yapıları suyun yıpratıcı etkilerinden koruyor, yapıların ömrünü uzatmaya devam ediyor.

Jeolojik konumu gereği dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinde yer alan ülkemizde sık sık yaşanan şiddetli depremlerde bilinçsiz yapılaşma nedeniyle evler yıkılıyor, can kayıpları yaşanıyor. Depreme karşı can ve mal kaybı yaşanmaması için gerekli tedbirleri almak büyük önem taşıyor. Bunların başında ise binalara su yalıtımı yaptırmak geliyor. Suyun yapılara verdiği hasar, özellikle deprem tehdidinin bulunduğu bölgelerde can ve mal güvenliği açısından tehdit oluşturuyor. Herhangi bir yoldan yapıya sızan su, donarak veya kimyasal tepkimelere girerek yapının özelliğini yitirmesine yol açıyor. Bu durum da yapının taşıma kapasitesine ve bina ömrüne olumsuz etkilerde bulunuyor.

Bonus|Focus Membran, yapıların suyun neden olduğu olumsuz etkilere karşı korunması ve yaşam alanlarında konforlu bir su izolasyonu sağlanması amacı ile kullanılan, her detaya uygun çözümler sunan su yalıtımı malzemesi olarak karşımıza çıkıyor. Bonus|Focus Membran yapıların temel, perde, bodrum, bahçe, teras ve çatıları ile köprü, viyadük gibi farklı yüklere maruz kalan alanlar için de 10 yıldır en uygun su yalıtım çözümü sunuyor.

Üretimine başlandığı 2007 yılından bugüne 60 Milyon m2’nin üzerinde kullanımı ile ülkemizin su yalıtımı alanındaki lider markalarından olan Bonus Membran, yarım asırlık sanayicilik tecrübesi ve yalıtım sektöründe 17 yıla yaklaşan üretici kimliğine sahip Eryap Grup’un Silivri’deki %100 Türk sermayeli ve yüksek teknolojiye sahip tesislerinde üretiliyor. Bonus Membran ulusal ve uluslararası geçerliliği olan tüm sertifikasyonunu tamamlayarak tescilli bir marka olmanın tüm gereklerini on yıldır yerine getiriyor. Yurt içindeki kullanımının yanı sıra çeşitli ülkelere ihraç edilen Bonus Membran, AB normlarına uygunluk anlamına gelen CE standartlarına sahip olarak yalıtımın “iyisini” sunuyor.

Sağlıklı ve konforlu yapılar için su yalıtımı, su yalıtımı için BONUS

Depreme karşı yapıların en önemli koruyucu kalkanı olan su yalıtımı, taşıyıcı donatıyı paslanmaktan koruyor. Türkiye’de yapıların yüzde 85’inde su yalıtımı bulunmazken yalıtım yapılmayan binalar 10 yıl içinde taşıma kapasitesinin yüzde 66’sını kaybediyor. Bonus|Focus Membran bitüm esaslı bir yalıtım malzemesi olup, içerisinde yapısını güçlendirici farklı dayanımdaki taşıyıcılar ve polimerler içermektedir. Bu polimerler malzemeye farklı dayanımlar katmakla beraber ürünün kolay uygulanmasında ve mükemmel bir su izolasyonu sağlamasında başrol oynuyor.

#suyalitimi, #bonus, #focus, #membram