Anasayfa » Aktüel » “Sektörümüzün lider markası olarak sorumluluklarımızı gözeterek çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

“Sektörümüzün lider markası olarak sorumluluklarımızı gözeterek çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

“Örnek olmaya, yön göstermeye zaman zaman da çözümlerin parçası olmaya özen gösteriyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da projelerimizi hayata geçirmeye ve sizler aracılığıyla geniş kitlelere duyurmaya çalışacağız.”

Alman Ytong ortaklığı ile faaliyet gösteren Türk Ytong, İstanbul, Tekirdağ, Antalya ve Bilecik’te bulunan fabrikaları ve Gaziantep’deki iştiraki ile yılda 2,5 milyon m³ üretim kapasitesine sahip bulunmakta. Firma gerçekleştirdiği bu üretim hacmiyle dünyanın sayılı üreticileri arasında yer alıyor.

Türk Ytong Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak

Türk Ytong Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak ile gerçekleştirdiğimiz röportaj çalışmamızda, firma faaliyetleri, ürün grupları ve yeni proje çalışmaları üzerine konuştuk.

Öncelikle ürün gruplarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Türk Ytong, 57 yıldır gazbeton sektörünün lideri konumunda bulunan, inşaat sektörüne üstün kaliteli malzemeler ve hizmetler sunan, güvenilir bir çözüm ortağıdır. Güven üzerine inşa edilmiş güçlü bir markamız var. Ürüne adını vermiş, sektöre liderlik eden bir markayız. Sadece ürünlerimizle değil, uzman teknik kadrolarımızla satış öncesi ve sonrası her aşamada müşterilerimize teknik hizmetler sunan, Ar-Ge yatırımlarına önem veren, sektörün bilgi seviyesini artırmaya ve bilinçlenmeye katkı sunan, yapı ve mimarlık kültürünü destekleyen bir kurumuz. En yaygın kullanılan ürünümüz duvar blokları.

Bunun yanında konuttan endüstri yapılarına birçok alanda kullanılan büyük ebatlı duvar, çatı ve döşeme panellerimiz, sıva ürünlerimiz ve Multipor markası altında ise ısı yalıtım ürünlerimiz bulunuyor. Isı yalıtımı, hafiflik, yanmazlık, kolay işlenebilme ve çevre dostu olma özellikleri taşıyan ürünlerimizle, Türk inşaat sektörünü ve halkımızı, enerjide verimli, yangın ve deprem güvenliğinde doğru yapı çözümleriyle buluşturuyoruz. İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Antalya ve Bilecik’te bulunan fabrikalarımız ve Gaziantep’teki iştirakimiz ile yaygın bir coğrafyada hizmet veriyoruz.

Bu ürün grupları içerisinde öne çıkan avantajlardan biraz bahseder misiniz?

Son yıllarda en dikkat çeken ürünümüz Multipor markalı ısı yalıtım levhası oldu. Bu ürünle ısı yalıtım sektöründe önemli bir inovasyon gerçekleştirdik. Enerji verimliliği, yangın güvenliği ve yönetmeliğe uygunluk açısından tüm beklentilere yanıt verebilen Multipor, mineral esaslı, yanmaz bir ısı yalıtım malzemesi olması ve pratik uygulama özelliği nedeniyle büyük talep ve ilgi gördü. Ytong Gürültü Bariyeri ise öne çıkan bir diğer ürünümüz oldu. Karayolu ve demiryolu kaynaklı trafik gürültüsünün çevrede yaşayanlara etkisinin azaltılması için ekonomik ve çevreyle uyumlu bir çözüm olan Ytong Gürültü Bariyeri’ni, çevresel gürültü kirliğinin kontrolü ve azaltılması amacıyla başlatılan Avrupa Birliği mevzuatına uyumlaştırma çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla tasarladık. Büyük boyutlu donatılı panel elemanlarımız ile oluşturulan bu sistem, yüksek ses yalıtım özelliği ile etkin bir gürültü koruması sağlıyor.

İnşaat sektöründeki son gelişmeler üretim ve satış faaliyetlerinizi nasıl etkilemekte?

Ekonominin belirsiz görünümü, inşaat sektöründeki durağanlık ve daralma karşısında tüm üreticiler gibi biz de tedbirlerimizi aldık. Başta sahip olduğumuz köklü kurumsal yapı, 57 yıllık tecrübe, prensipli ve güçlü çalışma sistemimize güveniyoruz. Bunun yanında hem ürün hem de pazarlama çalışmalarıyla müşterilerimize en iyi alternatifleri sunma çabası içerisindeyiz.

Bu yıl içerisinde yeni projeleriniz olacak mı?

İnşaat , Türkiye’de kendi içinde dinamizme sahip olan bir sektör. Türkiye’nin genç ve artan nüfus yapısı doğal bir talep yaratıyor ve bu talep sektöre yön veriyor. Çağdaş kentleşme ihtiyacı, akıllı şehirler ve altyapılar, doğal afetler de göz önüne alınarak yapı stoklarının gözden geçirilmesi gerekiyor.

Sektörümüzün lider markası olarak hem sosyal hem de sektörel sorumluluklarımızı da gözeterek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Örnek olmaya, yön göstermeye zaman zaman da çözümlerin parçası olmaya özen gösteriyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da bu projelerimizi hayata geçirmeye, sizler aracılığıyla geniş kitlelere duyurmaya çalışacağız.

 

 

 

 

 

 

 

 

#TürkYtong

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: