Anasayfa » Aktüel » “Salgın sonrası durum için yapmamız gerekenleri değerlendiriyoruz”

“Salgın sonrası durum için yapmamız gerekenleri değerlendiriyoruz”

“Üretim ve sevk hizmetlerimizi gerekli önlemleri alarak gelen taleplere göre planlıyor ve gerçekleştiriyoruz. Bulunduğumuz şu durumda, en doğru davranışın izolasyon kurallarına uymak olduğunu biliyoruz. Yetkilerimizin tavsiyeleri dikkate alıyor, mümkün olduğunca uymaya gayret ediyoruz.”

5.000 m2’si kapalı, 6.000 m2’si açık alan olmak üzere toplam 11.000 m2 alanda faaliyet göstermekte olan Yağmur İskele Sistemleri, kurulduğu günden itibaren, kaliteli hizmet ve ürün ilkesi ile müşterilerine hizmet vermekte.

Yağmur İskele Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Yağmur ile dosya konumuz çerçevesinde bir röportaj çalışması gerçekleştirdik.

Yağmur İskele Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Yağmur

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık şirket faaliyetlerinizi nasıl etkiledi?

Dünyayı etkisi altına alan bu salgın birçok sektörü olumsuz etkilediği gibi bizi de etkiledi. Ülkemizde ilk vakanın görülmesinden sonra yaptığımız toplantıda alınması gereken önlemleri ciddi şekilde ele aldık. Yetkilerin üzerine basa basa söylediği sosyal mesafe kuralına uymak için ofis ve fabrika içi ortak alanlarda yeniden düzenlemeler yaptık. Dezenfektan ürünleri ve koruyucu malzemeleri tedarik ettik, kullanmaya başladık. Yaklaşık 1 hafta, bu düzende çalıştıktan sonra, geçici bir süre ile faaliyetlerimize ara vermeye karar verdik. Çalışmalarına devam eden müşterilerimizin mağdur olmaması adına gerekli üretim ve sevkiyatların yapılması için planlamamızı yaptık. Personellerimizi dönüşümlü kullanarak, gerekli önlemleri alarak bu üretim ve sevkiyat faaliyetlerini gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Ofis personellerimiz ise kurduğumuz ağ ile bu süre zarfında çalışmalarını evlerinden sürdürüyor.

Üretim, sevk ve yeni ürün çalışmaları noktasında şu anki çalışma yapınızdan biraz bahseder misiniz?

Az önce de belirttiğim gibi üretim ve sevk hizmetlerimizi gerekli önlemleri alarak gelen taleplere göre planlıyor ve gerçekleştiriyoruz. Bulunduğumuz şu durumda, en doğru davranışın izolasyon kurallarına uymak olduğunu biliyoruz. Yetkilerimizin tavsiyeleri dikkate alıyor, mümkün olduğunca uymaya gayret ediyoruz.

Satış ve pazarlama noktasındaki faaliyetlerinizi nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Satış pazarlama ve proje grubu çalışanlarımız çalışmalarına evlerinden devam ediyor. Yurt içinden ve yurt dışından, sayıca geçtiğimiz günlere oranla az olsa da talep gelmeye devam ediyor. Bizde gelen bu talepleri değerlendiriyor, tekliflerimizi veriyoruz. Bu süre zarfında mail ve telefon yoluyla müşterilerimizle diyaloğumuz devam ediyor.

Önümüzdeki döneme dair öngörünüz nedir?

Bulunduğumuz dönemde öngörü yapmak gerçekten çok zor. Bilim insanları bu dönemi sonlandırmak adına tüm gayretleriyle çalışıyorlar, bizde gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Ticari faaliyetlere dönecek olursak, eski düzeyine ulaşması için ilk önce bu salgın hastalığın önünün kesilmesi gerekiyor. Bu salgının etkileri ne kadar erken biterse, normalleşme de o derece erken başlayacak. Şu an tüm dünyanın gündemi ve çalışmaları bu yönde. Salgının etkilerinin azalmaya başlamasıyla normalleşme süreci başlayacak, lakin bir anda çok keskin bir biçimde salgın öncesi ticari faaliyet düzeyine ulaşılamayacak. Bu da yavaş yavaş, etap etap gerçekleşecek. Bizde salgın sonrası durum için yapmamız gerekenleri, almamız gereken pozisyonları değerlendiriyoruz.

Bu yıl için tasarladığınız plan ve projeleriniz var mı?

2020 yılı için tasarladığımız birçok plan vardı. Lakin bunların şu an çok bir önemi yok. Arzumuz bir an evvel bu bilinmeyenin içinden çıkmak ve bildiğimiz hale, yani severek yaptığımız faaliyetlerimize tam kapasite ile devam etmek.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Gündemimizin koronavirüs olduğu bugünlerde eklemek istediğim şeylerde haliyle bu doğrultu da oluyor. Bir an evvel bu salgının etkilerinden kurtulmak için yetkililerimizin koyduğu kural ve verdiği tavsiyelere tam anlamıyla uyulması konusunda gayret içinde olmamız gerektiğini hatırlatıyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet, hastalara da acil şifa diliyorum. Tez zamanda, eskiden olduğu gibi işimizle, faaliyetlerimizle alakalı röportajlar gerçekleştirmeyi ümit ediyorum.

 

 

 

#yağmuriskele #inşaat #proje

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: