Anasayfa » Gündem » Sağlıklı Yaşam İçin Önce Sağlıklı Banyolar      

Sağlıklı Yaşam İçin Önce Sağlıklı Banyolar      

Bugün şehir hayatı, insan için vazgeçilmez bir katma değer sunuyor. Ancak bugün yine şehir hayatında özellikle sağlıklı yaşam konusunda insanların kaygıları gittikçe yükseliyor. Şehirli insan, sağlıklı yaşamak için yüksek bir maddi ve manevi maliyeti karşılamak zorunda. Sağlıklı beslenme, sağlıklı uyku, yürüyüş, yoga, bireysel ve kolektif kaliteli zaman aktiviteleri ile sağlanan koşulları korumak için bugün yine minimum kimyasal kullanımı gerekli. Minimum kimyasal kullanımı, hem insan sağlığını, hem de dünyanın geleceğini korumak için ayrıca önemli. Bu anlamda, toplu ve kişisel hijyeni sağlamak için yoğun kimyasal kullanılan banyoları sağlıklı yaşamın bir parçası haline getirmek adına yeniden düzenlemek çok kritik.

Dünyada Bir Bakteri Habitatı Olarak Sağlıksız Banyolar

Banyolar, gripten diyareye kadar çok sayıda hastalığa yol açan bakterilerle ve virüslerle en yakın temas edilen alanlar. İnsanlar, şehir hayatı içerisinde korunaklı olduklarını düşünseler de banyoda geçirilen birkaç dakika tüm hayatlarını olumsuz yönde etkileyebiliyor. Geleneksel hijyen yöntemleri ise banyodaki mikroplarla mücadelede insan sağlığı için daha büyük riskleri beraberinde getiriyor. Banyo temizliğinde kullanılan güçlü kimyasallar, günlük hayatta temas edilebilen en kanserojen maddeler

Kirli banyolardan, özellikle hastane tuvaletlerinden, bakteri ya da virüs yoluyla yayılan hastalıkların çoğu bulaşabiliyor. İnsanların mikroplara en fazla banyolarda maruz kalmalarının en önemli nedeni sert yüzeylerin bakteri ve virüsleri günlerce tutabilmesi. Aynı zamanda, sifon çekildiğinde etrafa sıçrayan su damlaları gözle görülmeyecek kadar küçük boyutlarda olsalar bile mikropları etrafa saçıyor.

VitrA Seramik Sağlık Gereçleri ile Sağlıklı Banyolar

Banyoda insan sağlığını tehdit eden tüm bakteri ve virüslerle mücadele ederken, aynı zamanda kanserojen kimyasallardan da uzak durmanın en etkin yolu VitrA’ nın yenilikçi seramik sağlık gereçleri. VitrA, sevdiklerinizi sizin bile farkında olmadığınız tehlikelerden korumak için bütüncül çözümler geliştiriyor.

VitrA’ nın Eskişehir’deki inovasyon merkezinde insan sağlığı için çalışan inovasyon mühendislerine tasarımcılar eşlik ediyor. VitrA mühendisleri ve tasarımcıları her zaman günlük hayatta ortaya çıkan görünen ya da görünmeyen bir sorundan yola çıkarak en etkin çözümleri en estetik formda kullanımınıza sunuyor. VitrA İnovasyon Merkezi’nde her şeyden önce modern insanın günlük hayatında karşılaştığı sorunlar tespit ediliyor ve bu sorunları çözmeye yönelik mühendislik ekipleri kuruluyor. VitrA mühendislerinin insan sağlığını tehdit eden sorunları ortadan kaldıran yenilikçi çözümleri tasarımla buluşturularak beğeninize sunuluyor. Sağlıklı yaşam için herkes için temizlik! mottosuyla VitrA’nın yenilikçi çözümleri ve sağlıklı banyo modelleri herkesi kapsıyor.

  

VitrA Hygiene, Bakteri Oluşumunu %99,99 Oranında Engeller

VitrA Hygiene, sır teknolojisi ile temizliğe en az zaman harcayarak ve en az kimyasal kullanımıyla bakterilerle en etkin mücadeleyi sağlıyor. VitrA seramik ürünleri, bu özel sır ile kaplanıp pişirildikleri için kullanım ömürleri boyunca VitrA Hygiene’in etkinliği devam ediyor.

24 saat içerisinde maksimum etki alanına ulaşarak yüzeydeki mikroorganizmaların %99,9’unu öldürdüğü bağımsız kuruluşlar tarafından test edilip onaylanmıştır. Bu özel sır teknolojisi, gram negatif ve gram pozitif bakterilerde etkili.

Bu sır ile tüm yüzeyleri kaplanan VitrA seramikleri, bakterilerin seramik ürünlerde kolonileşmelerini önlüyor. İyonlar, mikropların DNA ve RNA yapılarını bozuyor, zararlı bakterilerin yoğun kimyasal kullanımına gerek kalmadan yok olmasını sağlıyor.

Bu özel teknoloji sayesinde bakterileri yok etmek için ekstra zaman harcamanıza gerek yok. VitrA seramik ürünleri, VitrA Hygiene sayesinde bakterilere karşı tam koruma sunuyor ve kolay temizlenebiliyor. Bu sayede sağlığınızı bakterilerden daha çok tehdit eden güçlü kimyasal maddelere yoğun bir şekilde maruz kalmıyorsunuz. VitrA Hygiene teknolojisi ile ürünler ilk günkü kadar temiz, ilk günkü kadar sağlıklı. 

VitrA Clean ile Seramikler Tertemiz

VitrA Clean, kullanıcısına kolay temizlik imkânı sağlayan bir kaplama teknolojisi. Bu teknolojisi de VitrA Hygiene gibi banyonuzdaki VitrA markalı tüm seramik sağlık gereçlerine uygulanabiliyor. İnovasyon ekibi tarafından geliştirilen, uzun zincirli yapıdaki moleküllerle hazırlanan VitrA Clean kaplaması ile tüm seramik yüzeyi kaplanıyor.  İyonlu sır teknolojisinin yanı sıra Clean teknolojisi ile seramiklerin seramik yüzeyleri hidrofobik – su itici hale getiriyor. Böylece, su damlaları seramik yüzeyde cıva gibi hareket ederek tüm tortu ve kirleri bünyesine alıyor, kolaylıkla gidere götürüyor. Böylece kir tutmuyor, bakteri oluşumunun önüne geçiyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: