Anasayfa » Aktüel » S.S. ATSO Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi ÖZLER ürünleri ile hızla ilerliyor

S.S. ATSO Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi ÖZLER ürünleri ile hızla ilerliyor

“Bizim için yeni olan bir sistemi, yüksek kolon imalatlarında deneyimlemek işin başında bizi tedirgin ediyordu ancak ÖZLER’in Rapido Panel Kalıp Sistemini kullanmaya başladıktan sonra sağladığı avantajları görünce bunun yersiz olduğunu anladık.”

Sakarya’nın Arifiye ilçesinde “S.S. ATSO Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi” şantiyesi 32 dönüm arazi üzerinde ÖZLER ürünleri ile hızla ilerliyor. İnşaatın yapım işlerini SH Mavi Yapı üstlenmiş durumda. Tamamlandığında 112 adet dükkan ülke ekonomisine ciddi katkılar sunacak. İki bin metre civarında sosyal donatı alanı ile de halkın hizmetine sunulacak. Şantiye 9,10 metre yüksekliğinde toplam 350 tane kolondan oluşmaktadır. Bu kolonların yükselmesinde ÖZLER, Rapido ürünü ile katkı sağladı.

Büşra İşcan- SH Mavi Yapı; “Burası bir sanayi tipi dükkan inşaatı. Mavi Yapı olarak taşeronluğunu üstlendik. Bütün malzemeler Özler tarafından bize eksiksiz bir şekilde gönderildi. İlk başta korkumuz vardı… Çünkü ilk defa deneyimlediğimiz bir şeydi. Yapabilir miyiz diye…? Biz kuruluma başladık daha sonra Özler’den bize geldiler. Neyi nasıl yapmamız gerektiğini, uygulamamız gerektiğini teknik arkadaşlar gösterdi. Daha sonra kontrollerini de yaptılar. Kullanmaya başladıktan sonra oldukça pratik bir sistem olduğunu gördük. Çok memnunuz. Hiç sıkıntı yaşamıyoruz. Özler’e bize temin etmiş olduğu bu sistem ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.” dedi.

 

Rapido Panel Kalıp Sistemi kullanıcıya ne gibi faydalar sağlıyor?

Kalıp işçiliği süresini azalttığı gibi kalıp sirkülasyon süresini de düşürür. Bunun için özel montaj gerektirmez. Zamandan ve işçilikten kazanç sağlar. Kalıp kurulumu hızlı ve kolaydır. Esnek bir sistemdir. Tüm ebatlardaki perde ve kolon imalatında rahatlıkla kullanılabilir.

Rapido, vinç ile taşınan, çelik çerçeveli, plywood yüzeyli panel kalıp sistemidir. Sistemin ana çerçevesinde Özler için özel olarak dizayn edilmiş burulmaya karşı mukavemet değeri yüksek özel şekillendirilmiş S355 MC çelik profil kullanılmaktadır. Panel yüzeylerinde ise 21 mm birch plywood kullanılır. Panel genişlikleri, 30-45-60-75-90105-120-240 ve yükseklikleri ise, 60-90-120-150-180-210-240-270300-330 cm olarak üretilir. Rapido-uni panellerde kullanılan 5 cm de bir delinmiş perfore profiller sayesinde her ebat perde ve kolon kalıbı kolayca ayarlanıp dökülebilir. Rapido kalıp sistemi 80 kN/m² taze beton basıncına göre dizayn edilmiştir. Üretimde robotik kesme, delme ve kaynak prosesleri uygulanır. Paneller fırın boya işlemine tabi tutulmadan önce kumlama yapılarak yüzeyindeki kimyasal yağlardan arındırılır. Ayrıca talep halinde ürünlerimiz TS 914 EN ISO 1461 standartlarına göre daldırma galvaniz kaplanabilir.

S.S. ATSO Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi şantiyesinde yapılacak olan imalatlarda montaj demontaj süresinin minimuma indiğini ve bu işlemi yaparken de iş güvenliği esaslarına bağlı kalındığını görmek ÖZLER ailesi olarak bizleri mutlu etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#özler #rapido #kalıp #iskele #şantiye #inşaat #kooperatif #panel

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: