Anasayfa » Emlak-Konut » RÖNESANS, KÜÇÜKYALI HILLTOWN AVM PROJESİNDE LAYHER’İ TERCİH ETTİ

RÖNESANS, KÜÇÜKYALI HILLTOWN AVM PROJESİNDE LAYHER’İ TERCİH ETTİ

Gayrimenkul sektörünün en büyük yatırımcılardan Rönesans Gayrimenkul Yatırım’ın, 250 milyon dolar yatırım değeriyle Küçükyalı’da  hayata geçirdiği Rönesans Teknik ‘in yüklenicisi olduğu  HILLTOWN AVM  27 Ekim ‘de kapılarını misafirlerine açarak bölgeye yeni bir soluk kazandırdı.

Modern mimari anlayışıyla tasarlanmış projenin zorlu ve kompleks betonarme ve çelik yapılara sahip olması ve yüklenici firmanın iş güvenliği konusunda tavize yer vermemesi, nitelikli çalışma iskelesi ve geniş aksesuar ihtiyacını beraberinde getirdi.

Projenin iskele servis sağlayıcısı Layher’in partneri MOD İskele ‘nin şantiye şefi Samet Çelik ile yaptığımız röportajın detaylarını onun ağzından sizinle paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle sizin huzurunuzda Layher’in tüm çalışanlarına MOD İskele olarak teşekkür etmek istiyoruz. Satış, teknik ve lojistik ekibine kadar her projede olduğu gibi bu projede de bize sonsuz destek sağlayarak istediğimiz her an şantiyemizde olup bizimle bir takım gibi çalıştılar. Mühendisinden , süpervizörüne kadar, cumartesi pazar fark etmeksizin çalışan ekibiyle, müşterimizin anlık taleplerine hem malzeme anlamında hem de iskele mühendisliği anlamında çok iyi cevap verdiğimizi düşünüyorum. Aynı şekilde, Hilltown AVM cephelerin oldukça hareketli olması nedeniyle birçok özellikli iskele kurulumu yaptık, tabi burada da Layher’in aksesuar zenginliğinin ciddi avantajını gördük.

Layher’in partner tipi çalışma modelinin tüm faydasını bu projede fazlasıyla tecrübe ettiğimizi düşünüyorum. Bildiğiniz üzere, normalde müşterilerimiz malzemeyi üreticiden, işçiliği ise ayrıca dışarıdan farklı bir taşerona vererek operasyonlarını sürdürüyorlar. Bu gibi hareketli ve özellikli kurulumların, ve bir çok farklı noktada anlık çözümlerin istendiği bir şantiye sahasında, malzeme ve işçiliğin ayrı firmalar tarafından sağlanmasının ciddi verimsizlik yaratacağı ve iş kaybı yaratacağı proje başlangıcında yönetim tarafından öngörülmüştü. Bu anlamda, Küçükyalı projesi, tek bir firma üzerinden (projelendirme, malzeme kiralama, kurma & sökme işlerini aynı anda) anahtar teslim iskele çözümü anlamında örnek bir yere sahip oldu. Burada Mod İskele, Layher’in malzeme zenginliği, süpervizörlük ve eğitim desteğini direkt olarak sahada Rönesans’a sunmuş oldu.

Mod İskele olarak, bizler bu projede Rönesans Teknik saha ekibiyle çok yakın çalıştık. Her cephe alanını yapısı ve sahanın talebine göre ayrı ayrı tasarladık. İşin planlaması anlamında sayısız toplantılar görüşmeler gerçekleştirdik.

Mod İskele olarak bizler bu projede bulundurduğumuz ~25bin metrekare malzeme ile (295 ton) geçtiğimiz 15 aylık süreçte toplamda yaklaşık 85bin metrekare alana iskele kurulum ve söküm hizmetinde bulunduk. Proje kapsamında sadece şantiyede toplam yaklaşık 37bin saat mesai harcadık. Sadece cephe müteahhidi olarak girdiğimiz bu projede ilave olarak, galeri boşlukları, merdiven boşlukları, asansör ve şaft boşluklarına (toplamda 20bin metreküp) iskeleler kurarak, diğer firma çalışanların güvenlikli erişim alanları sunduk.

Yüksek güvenlikli Layher Şimşek® (cephe) İskele, cephe çalışmaları yaparken karşılaştığımız zorluklara bir çok tamamlayıcı aksesuarı ile farklı çözümler sundu. Cephe giydirmelerinin geniş olduğu durumlarda farklı ebatlarda konsol uygulamaları yaptık. 12-13 m ye varan açıklıkları farklı ebatlardaki alüminyum kafes  uygulamaları ile geçtik. Çalışanların iskeleden kaynaklı giriş çıkış yapamama durumlarına ve inşaat malzemelerinin taşınmasındaki problemli durumlara bu makaslar ile çözüm ürettik.

Layher Şimşek ®(cephe) iskele ,  Layher Allround® (flanşlı) İskele ve aksesuarlarının kusursuz uyumu, iç kısımlarda bulunan asansör, merdiven ve galeri boşluklarında kurduğumuz çalışma iskelelerinin kurulum sürelerini, montaj kolaylığı ve ürünlerinin hafifliği ile minimuma indirerek projeye hem hız hem de işçilik maliyeti anlamında büyük katkı sağladı. Tabi bu aynı şekilde müşterimiz olan Rönesans Teknik ‘in maliyetlerine de yansımış oldu.

Kapsamımızda yer alan tüm iskele işlerinin projelendirme, kiralama, kurma & sökme işlerini anahtar teslim yaparak inşaat endüstrisinde de profesyonel iskele servisi anlayışının olabileceğini bir önceki Rönesans İzmir Optimum AVM projesinde olduğu gibi ,bu projede de  bir kez daha göstermiş olmamızın haklı gururunu yaşıyoruz.

#AVM, #Layher, #Kucukkyali, #proje

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: