Anasayfa » Emlak-Konut » Piyalepaşa İstanbul Projesi ÖZLER markalı İskele ve Kalıp Sistemleri ile yükseliyor

Piyalepaşa İstanbul Projesi ÖZLER markalı İskele ve Kalıp Sistemleri ile yükseliyor

Beyoğlu’nda 82 dönüm arazi üzerine kurulan Piyalepaşa İstanbul; konut, rezidans, ofis, otel ve caddeye geniş cepheli Alışveriş Sokağı’yla İstanbul’un prestijli bir projesi olarak yükselmeye devam etmektedir.

Özler Kalıp ve İskele Sistemleri Satış Müdürü Sn. Devrim Karabulut ile yaptığımız söyleşide kendileri Piyalepaşa projesinde ÖZLER olarak temel aşamasından dış cephe çalışma iskelelerine kadar tüm aşamalarda projeye önemli bir mühendislik ve malzeme desteği verdiklerini belirtmiştir.

Öncelikle projenin hafriyat aşamasından itibaren ÖZLER’in tecrübeli mühendisleri ile proje ekiplerinin yaptıkları çalışmalar ve sundukları öneriler eşliğinde şantiye ofisinden aldıkları olumlu sinerji ile projeye katkı sağlamaya başladıklarını belirten Sayın Karabulut, bu seçkin projede kullandıkları sistemler hakkında bizlere kısaca bilgiler aktarmıştır.

Piyalepaşa proje ekibinin öncelikle  ÖZLER TIMBERFORM ahşap kirişli kalıp sistemleri bu proje için uygun görmesi sonucu çalışmalarının bu sistem üzerine yoğunlaştığını aktaran Karabulut , yine aynı projede Dairesel Perde Kalıpları, Shaft Platformları, Tek taraflı Perde Kalıpları ve Tırmanma konsollarının bu projede yoğun olarak kullanıldığını vurgulamıştır.

ÖZLER teknik ekiplerince yine aynı projede SLABFORM masa tipi kalıp altı iskele sistemleri kullanımı tercih edildiğini belirten sayın Karabulut bu şekilde şantiyede daha hızlı ve güvenli kurulum ve işçiliğin sağlandığını vurgulayarak Mühendislerimizce yapılan çalışmalar statik olarak da desteklendiği ve en uygun miktarlarla en fazla verimliliği alabileceğimiz çözümlerin geliştirildiğini söyledi.

Sayın Karabulut, projenin yükselmeye başlaması ile oluşan FORMDECK malzeme çıkartma platformları ve SAFETYNET güvenlik ağı konsolları ile de projede yeni ihtiyaçlara çözümler üretmeye devam ettiklerini ve Piyalepaşa projesinin her aşamasına katkı sağlamayı sürdürdüklerinin özellikle üzerinden geçmiştir.

Projenin hızla yükselmeye devam ettiği bu günlerde ÖZLER olarak kaba inşaatı tamamlanan A,B ve M bloklarda dış cephe SAFETYSCAFF güvenlikli iskele sistemleri ile projede yeni bir döneme girdiklerini anlatan Karabulut, dış cephede özellikle güvenlikli ve işçi sağlığını öne çıkaran gerektiğinde yerinde tespitlerle en doğru çözümlere ulaşan kapsamlı ve tam bir mühendislik hizmeti verdiklerini , bu konuda ÖZLER’in hizmet firması olan İKS İSKELE A.Ş ‘den çök önemli katkılar aldıklarını, kurulum hizmetinin de İKS A.Ş. tarafından sağlanarak en doğru tabirle şantiyeye anahtar teslim hizmet verdiklerini bir kez daha vurgulamıştır.

Sayın Karabulut ÖZLER’in birçok ödül almış olan PİYALEPAŞA İSTANBUL projesinde tüm sistemleri ile projenin her aşamasında çözüm ortağı olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirtmiştir.

Piyalepaşa İstanbul Projesi ÖZLER Kalıp ve İskele Sistemleri ile yükseliyor

Beyoğlu’nda 82 dönüm arazi üzerine kurulan Piyalepaşa İstanbul, konut, ofis, otel ve caddeye geniş cepheli Alışveriş Sokağı’yla İstanbul’un prestijli bir projesi olarak yükseliyor.

Özler Kalıp ve İskele Sistemleri Satış Müdürü Sn. Devrim Karabulut ile yapmış olduğumuz söyleşide Piyalepaşa projesinde ÖZLER olarak temel aşamasından dış cephe çalışmalarına kadar tüm aşamalarda projeye önemli bir mühendislik hizmeti ve malzeme desteği verdiklerini söyledi.

Kaba Yapı imalatlarından cephe kaplama imalatlarına kadar projenin her safhasında, konusunda uzman mühendisleri ve teknik ekibiyle birlikte bu seçkin projede yer alan firmalara ihtiyaçları doğrultusunda çözümler üreterek projeye ÖZLER Kalıp ve İskele Sistemleri olarak katkı sağladıklarını belirten Sayın Karabulut, kullandıkları sistemler hakkında bizlere kısaca bilgiler aktardı.

Piyalepaşa Projesinden sorumlu Özler teknik ekibin kaba yapı sorumlusu firmanın taleplerini karşılayabilmek adına düşey kalıplarda,TIMBERFORM Ahşap Kirişli Kalıp Sistemlerini bu proje için uygun görmesi sonucu çalışmalarının bu sistem üzerine yoğunlaştığını aktaran Karabulut, projede standart kolon ve perde kalıplarının dışında ayrıca Dairesel Perde Kalıplarının, Shaft Platformlarının, Tek taraflı Perde Kalıplarının ve Tırmanma kalıbı sistemlerinin de kullanıldığını söyledi.

Projede yatay kalıp olarak SLABFORM Masa Tipi kalıp altı iskele sistemlerini kullandıklarını belirten Karabulut, bu sistemin kullanılması ile birlikte daha hızlı ve daha güvenli bir kurulumla beraber işçilik maliyetlerinin de minimum seviyede tutulduğunu söyledi. Bu projede olduğu gibi diğer tüm projelerde de, yapılan tüm tasarımların statik hesaplarla desteklendiğini, uygulama projeleri ile beraber bu hesapların şantiye Teknik Ofisine sunulduğunu belirtti. Projede görev alan mühendislerinin tasarımları, minimum malzeme ile maksimum verimliliği sağlamak adına iş güvenliği ilkelerinden de sapmayarak yaptıklarına vurgu yaptı.

Karabulut, projenin yükselmeye başlaması ile oluşan yeni ihtiyaçlara, FORMDECK malzeme çıkartma platformları ve SAFETYNET güvenlik ağı konsolları ile çözümler üreterek,  Piyalepaşa projesinin her aşamasına katkı sağlamayı sürdürdükleri özellikle belirtti.

Projenin hızla yükselmeye devam ettiği bu günlerde ÖZLER olarak kaba inşaatı tamamlanan A,B ve M bloklarda dış cephe SAFETYSCAFF güvenlikli iskele sistemleri ile projede yeni bir döneme girdiklerini anlatan Karabulut, dış cephede özellikle güvenlikli ve işçi sağlığını öne çıkaran, gerektiğinde yerinde tespitlerle en doğru çözümlere ulaşan, kapsamlı ve tam bir mühendislik hizmeti verdiklerini söyledi.  Bu konuda ÖZLER’in hizmet firması olan İKS İSKELE A.Ş ‘den çok önemli katkılar aldıklarını, kurulum hizmetinin de İKS  tarafından sağlandığını, en doğru tabirle şantiyeye anahtar teslim hizmet verdiklerini bir kez daha vurguladı.

Karabulut bir çok ödül almış olan PİYALEPAŞA İSTANBUL projesinde, ÖZLER’in birbirinden farklı kalıp ve iskele sistemi ile projenin başından sonuna her aşamasında yer alıp, çözüm ortağı olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

#yukselme, #guvenlik, #tercih