Anasayfa » Çelik Konstrüksiyon-Prefabrik Yapılar » PERI DUO Tek bir sistem ile perde, kolon ve döşeme imalatı

PERI DUO Tek bir sistem ile perde, kolon ve döşeme imalatı

DUO kalıp sistemi çok kolay taşınabildiği ve düşük bir ağırlığa sahip olduğu için yenilikçi bir sİstemdir. Sadece malzeme yapısından dolayı değil, tüm tasarım konsepti ile yenilikçi bir sistemdir. Sistem, çok az sayıda malzeme çeşitliliği ile kolon, perde ve döşeme imalatlarının gerçekleşmesini sağlar. Panel ve betonla temas eden yüzey elemanına ek olarak, çoğu DUO elemanı politek malzemeden üretilmiştir. Bu yeni geliştirilen ürün, oldukça hafif olmasının yanı sıra, yüksek taşıma kapasitesine sahiptir. Malzeme yapısının dışında, kalıp elemanlarının kolay bir şekilde tutulması ve taşınabilmesine de oldukça önem verilmiştir. DUO sistemine ait neredeyse tüm uygulamalar herhangi bir harici alete ihtiyaç duyulmadan yapılır ve çalışma adımları oldukça kolaydır. Kalıp uygulamaları hakkında çok az bir tecrübeye sahip kişiler bile DUO sistemi ile çok hızlı ve verimli bir şekilde çalışabilir. Perde, kolon ve döşeme imalatında kullanılan sistem elemanlarının çoğu, çalışanların performans ve verimliliği arttırır.

DUO paneller yatay ve dikey uygulamalar için kullanılabilir. Yatırım ve lojistik maliyetinin yanısıra, çalışanların eğitim ücretini de en aza indirir. Bu sistemin en büyük avantajı birden fazla alanda kullanılabilir olmasıdır. Paneller kolon, perde ve döşeme imalatı için kullanılabilir. Buna ek olarak, köşe ve bağlantı elemanı gibi malzemeler birden çok uygulamada kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede sahadaki malzeme çeşitliliği ihtiyacı azalır ve daha sade ve rahat uygulama alanları oluşturulur. DUO’nun tüm kullanım süreci gözlemlenirse avantajları belirgin bir şekilde görülebilir. Kullanıcılar bu çok yönlü kalıp sistemi ile daha verimli kullanım elde eder, daha az istifleme alanına ihtiyaç duyulur ve sahaya transfer ücretleride önemli derecede azalır.

Sistem elemanlarının kullanım kolaylığı ve düşük ağırlığı iş sahasında üretim verimliliğini arttırır.

DUO sisteme ait elemanların hiç biri 25 kg’dan fazla değildir. Bu sayede vince gerek duyulmaz, el ile taşınabilir. Personeller için, düşük ağırlıklarla çalışmak daha az yorucu olduğu için, günlük çalışma konsantrasyonunu yükseltir ve sahadaki iş kazası riskini azaltır. Bunun yanı sıra, elemanların hiç birinde keskin kenar olmadığı için yaralanma olasılığını da minimuma indirir. Yine de vinç kullanılması zorunlu ise, düşük kaldırma kapasiteli vinçler yeterli olacaktır. Bu sayede ekstra vinç masrafı da azaltılabilir.

DUO bağlantı elemanı, sistem elemanlarının kullanımının çok kolay olduğunun en iyi örneğidir.

DUO bağlantı elemanı doğrudan çerçeve boşluğuna geçirilip, hiçbir alete ihtiyaç duyulmadan el ile 90 derece döndürülerek monte edilir. Bu bağlantı tam anlamıyla panelleri aynı hizaya getirir. Monte edildikten sonra bu kilitlerin dışa doğru çıkıntılı bir yapıda olmaması, panellerin üst üste konularak çok kolay istiflenebilmelerine olanak tanır.
Bağlantı elemanları;
– Panelleri birbirine bağlamak için,
– Köşe elemanlarının panellerle bağlantısı için,
– Dolgu elemanlarının duvar kalınlığı belirleme elemanı ile bağlantısında, kullanılır.

DUO’nun önemli bir özelliği de betonla temas eden yüzey elemanının herhangi bir özel alete ihtiyaç duyulmadan kolay bir şekilde değiştirilmesidir.

DUO sistem elemanları ve betonla temas eden yüzey elemanı politekden yapıldığı için oldukça uzun ömürlüdür. Düzgün kullanım ve düzenli bakım ile DUO elemanları yıllar boyunca kullanılabilir. Betonla temas eden yüzey üzerindeki küçük sıyrıklar kolaylıkla tamir edilebilir. Gerekli ise bu eleman değiştirilebilir. DUO ile kenar uzunları 15 cmden 55 cm’ye kadar ve 5 cmlik artışlarla tie-roda gerek duyulmadan dikdörtgen ve kare kolon imalatları yapılabilir. Çok Amaçlı Panel DMP 45 ya da DMP 75, Köşe bağlantı elemanı ve DUO Chamfer Strip Kolon imalatı için kullanılır.2 çok amaçlı panel birbirine, DUO köşe bağlantı elemanı ve DUO köşe saplamasıyla doğru açıda bağlanır. Kolon ölçülerine göre 5’er cmlik artış veya azaltma uygulanabilir. Köşe bağlayıcısı kolayca panele takılır ve sonra çok amaçlı panele DUO köşe saplaması ile bağlanır ve güvenli hale gelir.

DUO oldukça hafiftir ve 30 cm beton kalınlığına kadar kirişsiz döşemeler için döşeme kalıbı olarak kullanılabilir. Kurulumu oldukça pratik elemanları, döşeme kenarı veya dolgu gerektiren diğer boşluklar gibi çeşitli uygulamalara olanak tanır. DUO ile döşeme kalıbı kurulumu bir alt döşeme kotundan rahatlıkla yapılabilir. DUO ızgaralı yapısı sayesinde yandaki resimde görüldüğü gibi bir yardımcı ekipman ile kolayca kaldırılarak yatay konumuna getirilebilir. Kurulumu oldukça basit olan bu kalıp sistemi ile daha önce bu kalıp hakkında eğitimi olmayan bir personel bile kolayca kurulumunu gerçekletirebilir.

#PERI, #DUO, #Perde, #Kolon

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: