Anasayfa » Aktüel » “Önümüzdeki dönemlerde de iyi işler başaracağımıza inanıyorum”

“Önümüzdeki dönemlerde de iyi işler başaracağımıza inanıyorum”

“Bu yıl içinde yeni ürünler üzerinde çalışmaya devam edeceğiz. 3D printerlarla entegre üretim hattı üzerinde çalışmalarımız devam edecektir. AKM Ankara Millet Bahçesi projesinin tüm prekast işlerini biz yürütüyor olacağız. İsrail, İran, Birleşik Arap Emirliklerinde devam eden projelerimizi bu yıl içerisinde tamamlamayı hedeflemekteyiz.”

İnşaat sektöründeki 20 yılı aşkın deneyimiyle ülkemize katma değer katan Mutasyon Prekast, genç, dinamik ve çözüm odaklı ekibiyle tasarımda sınırları kaldıran çözümler sunmayı hedef edinmiş. Bu hedefle sadece üretici olmanın ötesine geçen firma, ürün çeşitliliği ile de sektörde gerçekleşen projelerde paydaşlarına çözüm ortağı olmayı amaçlamakta.

Mutasyon Grup Ürün Geliştirme Müdürü Oğuzcan Kal

Mutasyon Grup Ürün Geliştirme Müdürü Oğuzcan Kal ile gerçekleştirdiğimiz röportaj çalışmamızda, gündemdeki çalışmalarını ele aldık.

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık şirket faaliyetlerinizi nasıl etkiledi?

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütünün Pandemi olarak ilan ettiği Covid-19 virüs salgını için başta sağlık personelleri olmak üzere süreci yöneten tüm unsurlara Mutasyon Grup olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Zor zamanlardan geçen tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de sektörel bazlı iş modellerinde değişiklik olması kaçınılmazdır. Bizler de bu değişiklikleri yakından takip ediyoruz. Uygulanması gereken tüm tedbirleri ve hijyen kurallarını dikkate alarak operasyonlarımıza, üretimlerimize ve projelerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Önceliğimiz tabi ki ekip arkadaşlarımızın sağlığıdır.

Süreci yakından takip ederek, gerekli tedbirleri hızlıca almamızdan dolayı şu an tüm üretimlerimiz planladığımız şekilde devam etmektedir. Gerek üretim alanımızda gerekse şirketimizde sosyal mesafe kurallarına uyarak gerekli tüm regülasyonları herkesin sağlığını gözeterek gerçekleştirdik. İnşaat sektörü dinamik ve devamlılığı arz eden bir sektör olduğundan bu süreç sarfında hızı yavaşlasa bile faaliyetlerine devam etmektedir. Endüstriyel açıdan verimliliğimizi koruyarak, bu sürecin motivasyonumuza etkisini dikkate alarak sektörün dinamikleri paralelinde çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Üretim, sevk ve yeni ürün çalışmaları noktasında şu anki çalışma yapınızdan biraz bahseder misiniz?

Aylık 10.000 m2 üretim kapasitesi olan güncel teknolojiyi entegre ettiğimiz fabrikamızda ulusal ve uluslararası referanslar ve yönetmelikler dikkate alınarak üretimlerimizi sürdürmekteyiz. Yeni ürün çalışmalarımıza bu senenin başından itibaren ağırlıklı olarak devam ediyoruz. AR-GE çalışmalarımıza öncelikli olarak pazar araştırmalarıyla başlıyoruz. Yerel ve uluslararası GRC Prekast dış cephe kaplama sektöründeki yenilikleri ve yeni ürünleri inceliyoruz, ardından gerekli deneme ve test aşamalarını kendi bünyemizde bulunan üretim alanımızda ve laboratuvarımızla gerçekleştiriyoruz.

Sektöre ve ülkemize katma değer sağlayacağına inandığımız yenilikçi fikirlerimizi bu aşamalardan sonra müşterilerimize sunuyoruz. En son olarak Mavi Beton ürün grubumuza Mavi Beton Solid Skin ürünümüzü dahil ettik. Mavi Beton Solid Skin cephede her türlü forma ve uygulamaya imkan tanıyacak, ufuk acıcı projelerin yapılmasını kolaylaştıracak özel kalıp üretimleriyle projelendirilip, imalatları yapılan, prekast cephe kabuk elemanlarıdır.

Yurt dışında yapılan birçok uygulama özenle incelenerek, gereken beton dayanımları ve esneklik değerleri sağlanması için çalışmaları yapılmış olan MAVİ BETON SOLID SKIN, eğrisel formda ya da özel kesim ve ebatlarda prekast kabuk eleman gerektiren projeler için geliştirdi. Ayrıca, görüşmeleri ve testleri devam eden yeni ürünümüzden bahsetmek isterim. Ana merkezleri Sidney, Avusturalya ve Amerika’da bulunan tüm dünyada operasyonlarını başarıyla devam ettiren CWS Concrete Waterproofing Systems Yapı Kimyasalları firması ile birlikte ortak bir ürün üzerinde çalışmanın heyecanı içerisindeyiz. Sıvı haldeki Suyun panelden geçmesini engelleyen aynı zamanda panelin hava sirkülasyonuna imkan tanıyan bir sistem üzerinde test ve regülasyon çalışmalarımız devam etmektedir. En kısa zamanda bu yeni ürünümüzü lanse etmek için sabırsızlanıyoruz.

Satış ve pazarlama noktasındaki faaliyetlerinizi nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Satış ve Pazarlama konusunda öncelikli prensiplerimiz şeffaflık ve güvendir. Üretici bir firma olmanın dışında müşterilerimize çözüm ortağı olmayı hedeflemekteyiz. Bu açıdan işin teklif aşamasından projelendirilmesine ve nihai haline gelinceye kadar her aşamada kendilerine destek olmaya gayret ediyoruz. Günümüzde özellikle Covid-19 salgınından sonra tüm sektörlerin önemini anladığı dijitalleşme ve dijital pazarlama, bizim pazarlama stratejimizin en önemli kollarından biridir. Benim de uzmanlık alanım olan dijital pazarlamada öncelikli hedeflerimiz tüm sosyal medya mecralarını en aktif şekilde kullanarak mevcut ve potansiyel müşterilerimizle hızlı bir şekilde iletişime geçmek ve ulaşılabilirliğimizi maksimum seviyeye yükseltmektir. Bunun dışında sektörümüz için de bilgi verici içeriklerle meslektaşlarımızla fikir alışverişinde bulunmaya çalışıyoruz.

Mevcut ve uzun vadeli pazarlama stratejimiz dijital pazarlama ağırlıklı olmak üzere her türlü aracı en etkin ve birbiri içinde uyum halinde kullanarak bilgi akışını şeffaflık ve güvenilirlik ekseninde yürütmektir. Uluslararası pazarlama açısından komşu ülkeler önceliğimiz olmak üzere Avrupa pazarı üzerinde yoğunlaşıyoruz. Her ne kadar Covid-19 salgınından dolayı ertelenmeler yaşansa da rekabetçi pazarlarda işin dijital ayağı dışında birebir iletişimin önemli olduğunun farkındayız. Bu yüzden uluslararası fuar çalışmalarımız tüm durumlar normale döndüğünde devam edecektir.

Önümüzdeki döneme dair öngörünüz nedir?

İnsani ve sektörel olarak tüm dünyada bizleri belirsizliklerin beklediği kaçınılmaz bir gerçektir. İç pazarda inşaat sektöründeki daralma hepimizin gördüğü bir durum olmakla birlikte önümüzdeki dönemde bu daralmanın yerini büyüme eğilimin alacağı görüşündeyim. Özellikle ülke ekonomimizde büyük bir paya sahip inşaat sektörü ve bu sektörün paydaşları olan bizlerin dijitalleşmeden uzaklaşmadan, kaliteli, doğru ve yenilikçi ürünler ortaya koyduğumuz sürece önümüzdeki dönemlerde de iyi işler başaracağımıza inanıyorum.

Bu yıl için tasarladığınız plan ve projeleriniz var mı?

Bu yıl içinde yeni ürünler üzerinde çalışmaya devam edeceğiz. 3D printerlarla entegre üretim hattı üzerinde çalışmalarımız devam edecektir. AKM Ankara Millet Bahçesi projesinin tüm prekast işlerini biz yürütüyor olacağız. Israil, İran, Birleşik Arap Emirliklerinde devam eden projelerimizi bu yıl içerisinde tamamlamayı hedeflemekteyiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Son olarak tüm insanlığın bu süreci tüm tedbirleri alarak atlatacağına inanıyorum. Ve Mutasyon Grup olarak kaliteli ve yenilikçi uygulamalarımızla bu süreçte ve ileride de projelerimize devam ediyor olacağız.

 

 

 

#mutasyongrup

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: