Anasayfa » Aktüel » “Önceliğimiz her zaman müşteri memnuniyeti”

“Önceliğimiz her zaman müşteri memnuniyeti”

“Ağırlıklı olarak iç pazarda faaliyet gösteriyoruz. Türkiye çok ciddi bir pazar, bu nedenle öncelikle ülke içine yoğunlaşıyoruz. Köklü ve tüketicinin güvenini kazanmış bir markayız. Her evde İntema Mutfak olmasını hedefliyoruz.”

Çizim aşamasından monte edilmesine kadar tüm süreçleri yerine getirerek “anahtar teslim” projelere imza atan İntema Mutfak, müşteri odaklı hizmet anlayışı ile Türkiye’nin modern, seçkin ve çok yönlü tasarım hizmeti veren bir markası. İntema Yaşam İş Birimi Direktörü Sibel Batur Üğdül ile gerçekleştirdiğimiz röportaj çalışmamızda, kurumun genel faaliyetleri, ürün çeşitlilikleri ve tasarım hizmetlerinin yanı sıra önümüzdeki dönem için geliştirmeyi planladıkları projelerini ele almaya çalıştık.

Öncelikle ürün gruplarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu bünyesinde yer alan İntema Mutfak, köklü ve tüketicinin güvenini kazanmış Türkiye’nin ilk modern modüler mutfak markasıdır. İntema Mutfaklar, modernden klasiğe farklı tarzları ve dünya trendlerini yakından takip ederek, doğal ahşaptan akriliğe kadar farklı malzeme seçenekleri sunuyor. İntema’nın Türkiye genelinde 22 satış noktası ve Kanyon’daki deneyim mağazası İntema Yaşam’da İntema mutfakların yanı sıra, dünyanın önde gelen markası Bulthaup mutfaklar da yer alıyor.

Bu ürün grupları içerisinde öne çıkan avantajlardan biraz bahseder misiniz?

Türkiye’nin ilk modüler mutfak markası İntema’da, her zaman kalite, fiyat dengesi ön plandadır. İntema, tüketicisine ulaşılabilir fiyatları ve yıl boyunca sunduğu taksit seçenekleri ile ödeme kolaylığı sağlıyor.

Mutfak mobilyasının yanı sıra İntema satış noktalarından herhangi birine gelen bir ziyaretçimiz, karosundan evyesine, armatür ve tezgâhına kadar her ihtiyacını aynı yerden karşılayabiliyor. Danışmanlarımız/mimarlarımız, ziyaretçilerimize mutfak alanları ile ilgili ihtiyaç duydukları tüm desteği sağlıyor. Yerinde ölçü alınarak, tüketicilere hayal ettikleri mutfağın 3 boyutlu çizim ve görselleri ile mimari hizmet veriliyor. Kanyon’daki deneyim mağazamız İntema Yaşam’da, tüketiciler mutfakları satın almadan önce kiralayarak deneyebiliyorlar.

Ayrıca “Mutfağını kendin çiz” adlı bir uygulamamız var. www.intemayasam.com. tr adresindeki uygulamada mutfağının oda ölçülerini girenler, mutfak mobilyalarının modelini ve malzeme seçeneklerine göre rengini seçebiliyor, uygulama üzerinde istediği mutfağın bitmiş halini anında görerek istediği değişiklikleri yapabiliyor. Bu tasarımı kaydederek bize gönderenler, kampanyalı fiyatı elektronik posta yoluyla hemen öğrenebiliyor, satış noktalarına giderek sipariş verebiliyor.

Kanyon’daki deneyim mağazamız İntema Yaşam’da mutfakların yanı sıra; mutfak gereçleri, küçük ev aletleri, tabaklar, bardaklar, elektronik aletler, sofra tekstili de dahil onlarca mutfak markasının en iyi tasarımları her bütçeye uygun seçenekler bulunuyor.

İnşaat sektöründeki son gelişmeler üretim ve satış faaliyetlerinizi nasıl etkilemekte?

Sektördeki gelişmelerden bağımsız olarak biz her zaman müşterimize en iyi hizmeti sunmayı önceliyoruz. Ekonomik koşulların süreçlerimize belli miktarda etkisi olsa da, köklü bir marka olmamız, müşterilerimizin markamıza duyduğu güven, kaliteli ürün ve servis avantajımızla, bu koşulları bizim için olumlu hale döndürebiliyoruz. Bu durum, üretim ve satış faaliyetlerimizde zaman zaman bir miktar iniş çıkışlar olsa da belli bir istikrarla devam etmemizi sağlıyor.

İhracat hacminizi artırmak için ne tür çalışmalar yapıyorsunuz? En yoğun çalıştığınız pazarlar hangileri?

Ağırlıklı olarak iç pazarda faaliyet gösteriyoruz. Türkiye çok ciddi bir pazar, bu nedenle öncelikle ülke içine yoğunlaşıyoruz. Köklü ve tüketicinin güvenini kazanmış bir markayız. Her evde İntema olmasını hedefliyoruz. Yurt dışında bölgesel olarak çalışmalarımız mevcut. Eczacıbaşı ve İntema’nın gücü ve güvenilirliği nedeniyle yurt dışından da birçok talep alıyoruz ve bu talepler için yaptığımız değerlendirmeler sonucu bize uygun olan projelerle ilerliyoruz.

Güvenilir ve tercih edilir bir marka olmak ve bunu sürdürmek sizce neyle mümkün?

Güvenilir marka olmak, müşteriyle güven ilişkisi geliştirmek, bunun için de her zaman aynı kalitede ürün sunmak, satış ve satış sonrasında her aşamada müşterinin yanında olmak, destek sunmak ve markayı tercih edenleri hiçbir zaman yanıltmamak anlamına geliyor. Güven oluşturmak uzun soluklu bir yolculuk. Türkiye’nin ilk modern modüler mutfak markası İntema, tüketicinin gözünde bu güveni kazanmış durumda.

Tüm İntema Mutfak Satış Noktalarında, mutfaklarda ürün seçiminden projelendirmeye her aşamada uzman desteği sağlayarak, sipariş aşamasından adrese teslim edilmesine her süreci titizlikle takip ediyoruz. Ayrıca küçük ev aletlerinden sofra gereçlerine sunum aksesuarlarına ve doğal gıdalara mutfağa dair her şeyi sunan deneyim mağazamız İntema Yaşam, her türlü ürün alışverişinde kendisine güvenen tüketicilerin istek ve taleplerinin uzman ekipler tarafından takibini yapıyor, müşterilerinin yaşayabilecekleri en küçük sorunda dahi yanında olarak çözüm sunma güvencesi veriyor. Satış sonrası da ihtiyaç halinde destekle ürün takibimizi sürdürüyor, hizmet kalitemize ve müşteri memnuniyetine yüksek önem veriyoruz.

Bu yıl içerisinde yeni projeleriniz olacak mı?

İntema Mutfak’ta, kaliteye önem veren ve müşteri memnuniyetini her zaman öncelikli tutan hizmet politikamızı devam ettirirken, bu yıl yeni trendler, ihtiyaç ve beğenilerden yola çıkılarak tasarlanan yeni mutfak modellerinin lansmanını yapmayı hedefliyoruz. İntema Yaşam mağazamızda ise deneyim mağazacılığındaki farklı yaklaşımımızı geniş kitlelerle buluşturacak projelerimizi hayata geçireceğiz. Deneyimsel mağazacılık anlayışımızı haftanın her günü farklı bir etkinlikle, mutfak, tasarım, dekorasyon, sağlıklı yaşam, beslenme gibi alanlarda çok çeşitli atölyelerle daha da zenginleştirmeyi hedefliyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Mutfaktaki tasarım trendleri yıldan yıla değişse de, tasarımda en çok dikkat ettiğimiz konu, mutfakta geçirilen zamanı düşünerek, bu zamana değer katacak çözümler sunmak. Tasarıma verdiğimiz önem doğrultusunda Türk Tasarımcı Şule Koç ile İntema Baz:Biz mutfağı müşterilerimizin beğenisine sunduk. Bu mutfağı İntema Yaşam’da kiralayıp deneyimleyebilirsiniz. İntema markamızın genel çizgisinde Eczacıbaşı Topluluğu’nun çağdaş tasarım ile estetik anlayışını görmek mümkün.

 

 

#intema #mutfak #yaşam #SibelBaturÜğdül #ihracat #inşaat

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: