Anasayfa » Aktüel » “Müşterilerimize artı değer sağlayacak projelerimiz var”

“Müşterilerimize artı değer sağlayacak projelerimiz var”

“Müşterilerimizle kurduğumuz iletişimin, kendilerine sunduğumuz ürün ve hizmetlerin memnuniyet derecesini ölçümlemek, faaliyetlerimizde mükemmelliğe ulaşmak için geliştirmemiz gereken noktaları tespit edebilmek adına memnuniyet anketleri düzenliyor, gelen önerileri bir gelişim fırsatı olarak değerlendiriyoruz.”

‘Sağlıklı ve sağlam yaşam alanları için güvenilir, çevreci, evrensel çözümler üretmek ve mesleki eğitime katkı sağlayarak sektörde öncü olmak’ misyonuyla faaliyetlerini gerçekleştiren KYK Yapı Kimyasalları, kurulduğu günden bu yana müşterilerine kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaya devam etmekte.

KYK Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın C. Onur Sürmeli ile bir röportaj çalışması gerçekleştirdik. Sektördeki son gelişmelerden, ürün gruplarına, ihracat çalışmalarından, yıllık planlara kadar pek çok farklı konuyu ele almaya çalıştık.

Öncelikle ürün gruplarınız hakkında bilgi verir misiniz?

2001 yılında Eskişehir’ de seramik yapıştırıcıları üretimi ile başlayan yolculuğumuz, yıllar içerisinde bir yapının ihtiyaç duyacağı hemen hemen tüm yapı kimyasallarını üretecek seviyeye ulaştı. Yurt içinde 8 bölge müdürlüğüyle ile hizmet veren şirketimiz, 270 ana, 1.000 tali bayisiyle ülke genelinde penetrasyonu sağlıyor. Üretimimiz şu an Eskişehir’in yanı sıra, Samsun, Adana ve Diyarbakır fabrikalarımızda devam ediyor. Bir yapıda kullanılan tüm yapı kimyasallarını karşılayacak, çözüme yönelik ve teknik ürünler ile geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Her yüzey özelliğine ve karo tipine uygun seramik yapıştırma harçları, derz dolguları, poliüretan, bitüm, akrilik ve çimento esaslı su izolasyon malzemeleri, ısı yalıtım sistemleri, zemin güçlendirme malzemeleri, epoksi zemin kaplamaları, yüzey koruyucular, performans artırıcı katkılar, tamir ve tesviye harçları, astarlar gibi birbirinden farklı 116 farklı ürün ve 400 ürün çeşidimiz var.

Bu ürün grupları içerisinde öne çıkan avantajlardan bahseder misiniz?

Ürün gamımızdaki tüm ürünleri kendi üretim tesislerimizde üretmekteyiz. Bu üretim sürecini takip eden kalite kontrol sürecimiz ile her zaman aynı kalitede ürünleri Pazara sunuyoruz. Satış öncesi ve satış sonrası teknik destek hizmetimizle doğru ürün ve doğru uygulama yönletemleri ile müşterileri buluşturuyoruz. Ulusal ve uluslarası kalite belgelerine sahip olan ürünlerimiz ile yapısal problemlere yönelik doğru çözüm önerileri üretebiliyoruz. Uygulamacılara yönelik yürüttüğümüz sürekli eğitim faaliyetlerimizle ürünlerimizin doğru uygulama teknikleri ile tüketiciyle buluşmasını sağıyoruz.

İnşaat sektöründeki son gelişmeler üretim ve satış faaliyetlerinizi nasıl etkilemekte?

İnşaat sektörü son yılların en hızlı büyüyen ve gözde sektörlerinden birisiydi. Bu durum bir çok yatırımcıyı sektöre çekti. Yeterli özsermayesi ve finansal okuryazarlığı olmayan bir çok üretici, müteahhit yada uygulamacı firma bu süreci iyi yönetemedi ve sektörü terk etmek durumunda kaldı. Ülkedeki ekonomik daralmada gerek kamu yatırımlarının gerekse bireysel konut yatırımlarının hızla küçülmesini beraberinde getirdi. Elbette sektördeki bu gelişmeler bizlerinde bir takım önlemler almasını gerektirdi. Ticari konularda riski en aza indirecek şekilde düzenlemeler yaptık. Bu durgunluk dönemini süreçlerimizi iyileştirmek ve geliştirmek için değerlendirdik. Ar-ge ve ür-ge çalışmalarına ağırlık verdik.

İhracat hacminizi artırmak için ne tür çalışmalar yapıyorsunuz? En yoğun çalıştığınız pazarlar hangileri?

Öncelikle hedef pazarlarımızda ana ve tali bayiliklerimizi geliştirmek üzere çeşitli çalışmalarımız var. Bunların yanı sıra proje ve müteahhitlere özel çalışmalar ile bunları partnerlerimizle buluşturmaya yönelik organizasyonlar düzeliyoruz.

Şirketimiz bazında gerçekleştirdiğimiz çalışmaların yanı sıra çeşitli işbirliği kuruluşları ve derneklerle de çalışmalar da gerçekleştirmekteyiz. Bu kapsamda Eskişehir Sanayi Odası öncülüğünde Yapı Malzemeleri sektörü olarak 3 yıl sürecek Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi projesinde yer almaktayız. Ayrıca sektörel kuruluşlardan İZODER ile Dış Ticaret Çalışma Grubu içerisinde yer almaktayız. İşbirliği kuruluşları vasıtasıyla sektörümüzdeki diğer paydaşlarla müşterek pazar ve ihracat geliştirme çalışmaları, satınalma heyet programları, fuar ve B2B ziyaretleri gibi etkinlikler kanalıyla ihracatımızın artırılmasına yönelik çalışmalarımız mevcuttur. Ana pazarlarımız Ortadoğu, Körfez ülkeleri ile Orta ve Batı Avrupa’dır.

Güvenilir ve tercih edilir bir marka olmak ve bunu sürdürmek sizce neyle mümkün?

Güvenilir ve tercih edilir olmak mutlu müşteri yaratmaktan geçiyor. Doğru ürünleri, güvenilir çözümlerle birlikte müşterimize ulaştırıyoruz. Müşterilerimize yönelik yürüttüğümüz CRM faaliyetleri çerçevesinde, marka farkındalığını, müşteri memnuniyetini ve müşteri bağlılığını en üst seviyede tutmayı hedefliyoruz.

Müşteri sadakat programlarımızdan olan; “Usta Kulübü”, “Usta Eşleri Kulübü”, “Bizim Ekip Kulübü”, “Profesyoneller Kulübü” ve “Geleceğin Profesyonelleri Kulübü” çalışmalarını yürütüyoruz. Kulüp faaliyetleri kapsamında mesleki gelişim fırsatı sunuyoruz. 60 bin aktif üyemizin olduğu sadakat programlarımızda her zaman; farkındalık yaratıcı, eğitici, bilinçlendirici, değer kazandırıcı ve çok yönlü olmayı amaçlıyoruz. Özellikle de hedef müşteri kitlemize yönelik gerçekleştirdiğimiz, mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla sürdürdüğümüz eğitim faaliyetleri ile sektördeki farkımızı ortaya koyuyoruz. Ürün kalitesi kadar uygulama kalitesinin de müşteri memnuniyetinde büyük önem taşıdığının bilincindeyiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#KYKYapıKimyasalları #inşaat #ihracat #CRM

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: