Anasayfa » İnşaat-Proje-Taahhüt » KONE’DEN GELECEĞE YENİ KAPILAR AÇAN AKILLI ÇÖZÜM: RESIDENTIAL FLOW

KONE’DEN GELECEĞE YENİ KAPILAR AÇAN AKILLI ÇÖZÜM: RESIDENTIAL FLOW

Asansör ve yürüyen merdivenin önde gelen markalarından KONE, apartman ve sitelere akıl katan yepyeni bir çözüm sunuyor. KONE’nin Residential Flow adını verdiği sistem, mobil ve bulut teknolojilerini kullanarak konut sakinleri için üstün konforun kapılarını açıyor. Residential Flow; bina içi kolay erişim, ziyaretçi yönetimi ve bilgi iletimi alanında, sizi teknolojinin geleceğine doğru yolculuğa çıkartıyor.

Artık marketten elleriniz dolu geldiğinizde hem paketlerinizle uğraşıp hem anahtarla kapıyı açmak ya da asansörü çağırabilmek için paketlerinizi koyacak yer aramak derdi son buluyor. Çünkü KONE’nin Residential Flow çözümü ile bunların hepsi şimdi kendi kendine halloluyor. Hem yeni hem de mevcut binalarda rahatlıkla kullanılabilen çözüm, KONE Access (Erişim), KONE Visit (Ziyaret) ve KONE Information (Bilgi) olmak üzere üç paket halinde sunuluyor.

Evinizin kapısına hiçbir şeye dokunmadan ulaşın…

KONE Residential Flow’un en çarpıcı çözümlerinden olan KONE Access paketi, bina kapılarını kontrol ederken, asansörü otomatik olarak sizin için çağırıyor, evinizin bulunduğu kata kolayca ulaşmanızı sağlıyor ve böylece kullanıcıların anahtar taşıma veya kullanma gereğini ortadan kaldırıyor. Apartmanınızın kapısına yaklaştığınızda kapı otomatik olarak açılıyor. Asansöre yöneldiğinizde, asansör sizi giriş katında kapıları açık ve dairenizin bulunduğu kat seçili olarak bekliyor. Kabine girdikten sonra asansör sizi otomatik olarak evinizin bulunduğu kata götürüyor. Akıllı telefonunuzun Bluetooth’unun açık olması yeterli.

Akıllı telefonunuzdan ziyaretçi yönetimi gerçekleştirin…  

KONE Visit paketi, KONE Residential Flow’da bina sakinlerinin, ziyaretçileri karşılayarak akıllı telefonları üzerinden kendilerine erişim izni vermelerine olanak sağlayan bir dahili iletişim sistemine sahip. Örneğin; siz iş yerinizde, başka bir şehirde ya da ülkedeyken, apartmanın dış kapısında dairenizin ziline basıldığında diyafondaki görüntü telefonunuza aktarılıyor. Gelen kişi postacı, pizzacı ya da bir aile yakınız olabilir. Telefon üzerinden apartman kapısını açabilir, giren kişi için asansörü çağırabilirsiniz. Kısaca, siz akıllı telefonunuz üzerinden tek tıkla ziyaretçinizin site ya da bina kapısından girmesini sağlayabilir, asansörde dairenizin bulunduğu katı önceden seçili olarak otomatik bir şekilde lobiye gönderebilirsiniz.

Gerekli bilgileri ekrandan görün…

KONE Residential Flow’un bir diğer yeniliği olan KONE Information paketi ile site yöneticileri, bina ve site ile ilgili bilgileri doğrudan sakinlerin akıllı telefonlarına, asansör ya da lobilerde bulunan bilgi ekranlarına gönderebiliyor. Öte yandan hava ve ulaşım durumları ile ilgili bazı gerekli bilgiler de size ulaşıyor. Örneğin; önümüzdeki 3 saat boyunca hava durumunun nasıl olacağını ekrandan kontrol ederek şemsiyenizi almanızın gerekli olup olmadığını görebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının kalkış saatlerine ekrandan ulaşabilirsiniz. Binanız ile ilgili bildiri ve bilgileri cep telefonu uygulamasından alırken, siz de uygulama yoluyla örneğin onarım ihtiyaçlarınızı site yönetimine bildirebilirsiniz.

#KONE, #asansor, #merdiven

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: