Anasayfa » Aktüel » Japon baskı sistemleri devi Riso, Türkiye’de büyümeye devam ediyor

Japon baskı sistemleri devi Riso, Türkiye’de büyümeye devam ediyor

Türkiye’de 25 yıldır baskı sistemleri alanında faaliyet gösteren Japonya merkezli Riso, gelişmekte olan pazarlarda büyüme hedefinin bir parçası olarak Türkiye’de dağıtım ağını genişletiyor.

Japonya merkezli baskı sistemleri devi Riso, Türkiye’de hızlı büyüme kararı aldı. 25 yıldır Türkiye’de faaliyette bulunan Riso, yeniden yapılanarak satışlarını artırmayı hedefliyor. Bu kapsamda Türkiye’nin lider baskı çözümleri şirketi Elektroser ile satış ve satış sonrası servis hizmeti alanında işbirliği anlaşması imzaladı. Riso Türkiye ve Elektroser, hızla büyüyen inkjet pazarında lider konumlarını güçlendirmeyi planlıyor.

 PRINTTEK 2017’de açıklandı

Söz konusu anlaşma, Avrasya ve Türkiye’nin en önemli sektör buluşması olan PRINTTEK 2017 Uluslararası Baskı Teknolojileri ve Kâğıt Fuarı’nda açıklandı. Anlaşmayı Riso Türkiye Genel Müdürü Tomohiro Yoshikai ve Elektroser Genel Müdürü Öncü Güyer imzaladı. Riso Türkiye, pazarda hedeflediği büyümeyi Elektroser ile gerçekleştirmeyi planlıyor. Elektroser’in geniş müşteri portföyü, uzman kadrosu ve geniş dağıtım yapısı ile birlikte daha fazla son kullanıcıya ulaşma ve dokunma imkânı bulacak olan Riso Türkiye, büyüyen inkjet pazarında daha da güçlenecek.

rsm2

%25 büyüyecek

Riso Türkiye Genel Müdürü Tomohiro Yoshikai işbirliğini şöyle açıkladı: “1946 yılında Japonya’da kurulan ve baskı sistemlerinde dünya lideri olan Riso, Türkiye’de hızlı büyüme kararı aldı. Bu kapsamda satış ağımızı da güçlendirmeye başladık. Baskı makineleri ve yazıcı üretiminin ötesinde kendi sarf malzemelerimizi de üretiyoruz. Riso’nun global deneyimiyle Elektroser’in yerel gücünü birleştireceğiz. Riso Türkiye ve Elektroser bu işbirliğiyle dağıtım yapısını genişletiyor. Hedefimiz avantaj sağlayan teknolojilerimizi iş ortaklarımızla ve son kullanıcı ile buluşturmak ve iş akışlarına pozitif katkıda bulunmak. Orta vadede Riso Türkiye olarak yüzde 25 büyümeyi planlıyoruz.”

Elektroser Genel Müdürü Öncü Güyer ise şöyle konuştu: “Elektroser olarak 1981 yılından bu yana müşterilerin kopyalama işlemlerinde ihtiyaçlarına göre baskı çözümleri sunuyoruz. 500 kişiyi aşkın uzman kadromuz, Türkiye çapında 15 farklı bölge müdürlüğü ve bayilerimizle satış öncesi ve sonrası servis hizmeti veriyoruz. Hedefimiz daha fazla son kullanıcıya ulaşmak.”

#riso, #baskisistemleri, #tomohiroyoshikai, #tamerkus