Anasayfa » İnşaat-Proje-Taahhüt » Görgülü Plus İnşaat / NEF Yalıkavak Villa Ve Otel Projesi
NEF

Görgülü Plus İnşaat / NEF Yalıkavak Villa Ve Otel Projesi

 

Timur Gayrimenkul imzası taşıyan Nef Bodrum projesi Yalıkavak’ta 100 bin metrekarelik arsa üzerinde inşa ediliyor. 500 konuttan oluşan projede 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 dairelerin yanı sıra ofis ve mağazalar da yer alıyor. Ayrıca proje kapsamında bulunan otel, dünyaca ünlü bir otel markası tarafından işletilecek.

Nef Bodrum projesinin en dikkat çekici özelliği ise 2 bin metrekarelik özel kumsalının bulunması. 460 metrelik sahil şeridiyle Nef Bodrum’un 3 tarafı denizlerle çevrili ve iki adet koyu bulunuyor.

14’ü özel havuzlu SPA suit olmak üzere 40 oda, 30 markalı suitle 70 anahtar ve 130 yatak kapasiteli otele yer veriliyor.

DUO Yeni hafif kalıp

Temel, Perde, Kolon Ve Döşeme Kalıbı

DUO Kentsel Dönüşüm Ve Konut Projeleri İçin Yenilikçi Sistem

DUO kalıp sistemi çok kolay taşınabildiği ve düşük bir ağırlığa sahip olduğu için yenilikçi bir sistemdir. Sadece malzeme yapısından dolayı değil, tüm tasarım konsepti ile yenilikçi bir sistemdir. Sistem, çok az sayıda malzeme çeşitliliği ile kolon, perde ve döşeme imalatlarının gerçekleşmesini sağlar.

DUO sisteminin ait neredeyse tüm uygulamalar herhangi bir harici alete ihtiyaç duyulmadan yapılır ve çalışma adımları oldukça kolaydır. Kalıp uygulamaları hakkında çok az bir tecrübeye sahip kişiler bile DUO sistemi ile çok hızlı ve verimli bir şekilde çalışabilir. Perde, kolon ve döşeme imalatında kullanılan sistem elemanlarının çoğu, çalışan performans ve verimliliği arttırır.

Panel ve betonla temas eden yüzey elemanına ek olarak, çoğu DUO elemanı politek malzemeden üretilmiştir. Bu yeni geliştirilen ürün, oldukça hafif olmasının yanı sıra, yüksek taşıma kapasitesine sahiptir.

PERI DUO kalıp sistemi

Perdeler, kolonlar ve döşemeler için hafif kalıp

DUO, çok düşük ağırlığı ve son derece basit kullanımı olan yenilikçi kalıp sistemidir.Yenilikçi konsept sadece kullanılan malzeme değil, bütün konsept de kullanılıyor. Minimum sayıda farklı sistem bileşeni kullanarak perde, kolon ve döşeme parçalarının verimli şekilde oluşturulmasına olanak tanır.

Formlamayı içeren panellere ek olarak, çoğu DUO aksesuarları yenilikçi teknopolimerlerden yapılmıştır. Bu yeni geliştirilen malzeme son derece hafif ve aynı zamanda yüksek bir yük taşıma kapasitesine sahiptir.

Malzemenin yanı sıra, geliştiriciler kalıp sisteminin kolaylıkla kullanılmasını sağlamaya odaklandı.

DUO ile hemen hemen tüm işlemler araçsız yapılabilir, çalışma adımlarının anlaşılması kolaydır. Sistem kalıplarının daha az tecrübeli kullanıcıları bile DUO ile hızlı ve etkin bir şekilde çalışabilir. Sistem bileşenlerinin çoğunun perdeler, skolonlar ve döşeme için kullanılması, performansı ayrıca arttırmaktadır.

Evrensel olarak uygulanabilir

Sadece bir sistem kullanarak perde, kolon ve döşeme biçimlerinin esnek biçimlendirilmesi

 DUO çekirdek bileşenleri

Sistemin temel bileşenleri, tamamen formüle edilmiş ve teknopolimerlerden yapılmış DUO Kaplinleri içeren DUO panelleridir.

DUO Panelleri dikey ve yatay uygulamalar için kullanılabilir. Yatırım ve lojistik masraflarının yanı sıra personel eğitimi masraflarını en aza indirir.

Çok yönlülük, sistemin özel avantajıdır. Paneller, perdeler, kolonlar ve döşeme plağı oluşturmak için kullanılabilir. Ek olarak, kilitler ve köşe panelleri gibi tüm aksesuarlar, çok sayıda uygulama için kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu konsept, farklı sistem bileşenlerinin sayısını azaltır; bu da, projedeki malzeme taleplerini azaltır.

Avantajları, DUO’nun tüm kullanım süresine bakıldığında daha belirgindir:

Kullanıcılar çeşitli kalıp görevlerini daha verimli bir şekilde yerine getirir, daha az depolama alanı gerektirit ve nakliye maliyetlerini önemli ölçüde azaltılır.

Bu kavram aynı zamanda sürdürülebilirlik ilkesini de destekliyor:

Daha az nakliye ve oldukça düşük nakliye ağırlığı lojistik için enerji gereksinimini azaltıyor.

Şantiye Şefi Bulut Bozkurt’un yorumu:NEF

Uzun zamandır değişik projelerde kalıp partnerimiz olan Peri ile bu projede de başarılı bir çalışma yürüttük.Timur Gayrimenkul firmasının Yalıkavakta gerçekleştirdiği Nef Yalıkavak projesi kapsamında arazi şartlarının vinç için elverişli olmamasından dolayı hafif ve kullanımı çok kolay olan polymer sistem Duo perde ve kolon panellerini tercih ettik. Peri’nin deneyimi sayesinde ekiplerimiz montaj ve demontaj işlemlerine hızlı ve kolay adapte oldular bu sayede hızlı ve sorunsuz imalatlar gerçekleştirdik.Proje,sevkiyat ve süpervizör desteği ile her zaman özverili olan Peri’ye teşekkürlerimizi iletiriz.

#NefBodrumprojesi #DUOYenihafifalıp #PERIDUOkalıpsistemi #BulutBozkurt

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*