Anasayfa » İnşaat-Proje-Taahhüt » Eşsiz projelerin öncelikli tercihi olmaktan gurur duyuyoruz

Eşsiz projelerin öncelikli tercihi olmaktan gurur duyuyoruz

ÖZLER Kalıp ve İskele Sistemleri olarak İstanbul Havalimanı Terminal binalarının yapımında yer aldıktan sonra kargo binalarının yapımında da öncelikli tercih edilen firma olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Proje Müdürü Hakan Torun ve ekibi

Bulunduğu konum itibariyle stratejik öneme sahip olan ülkemiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında açılışı yapılan İstanbul Havalimanı ile bu önemini daha da arttırdı. Avrupa, Orta Doğu, Orta Asya, Kuzey ve Doğu Avrupa’nın tamamına sadece beş saatlik bir uçuş menzilinde bulunan Türkiye’nin coğrafi konumu, kargo ve lojistik operasyonları için de stratejik bir önem taşımaktadır. Dünya üzerindeki büyük kargo HUB noktalarından biri haline gelmeyi hedefleyen İstanbul Havalimanı projesi, hava kargo taşımacılığının önem kazanmasında ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır.  

ÖZLER Kalıp ve İskele Sistemleri A.Ş. olarak İstanbul Havalimanı Kargo Şehrinde hizmet verecek olan MNG ve 

HAVAŞ’a ait binaların yapımda 

RAPIDO Panel Kalıp Sistemi ve 

SLABFORM Masa Tipi Kalıp İskelesi Sistemi başarıyla yer aldıktan sonra Kargo Terminal Binası İnşaatında da yine ürünlerimizle başarıyla yer almaktayız.

7 aylık sürede kaba yapısı bitirilmesi hedeflenen, 70.000 m² lik taban oturum alanına sahip bu proje, bittiğinde dünyanın en büyük ve nitelikli kargo terminallerinden biri olacak. 

Projede kaba yapı taşeronu olarak yer alan Almekon Yapı bu özel projede 

ÖZLER Kalıp ve İskele Sistemleri’ni tercih etti. ÖZLER’in lokomotif ürünlerinden olan RAPIDO Panel Kalıp Sistemi bu projede özellikle tercih edildi.  

Proje Müdürü Hakan Torun Bey, değişken olmakla beraber 10 metrenin üzerindeki çekirdek perde imalatlarıyla, (100cmX100cm), (100cmX150cm) ve (150cmX200cm) ebatlarına sahip kolon imalatlarında gerek hız gerekse işçilikteki elde ettikleri kazanımları düşündüklerinde RAPIDO Panel Kalıp Sistemindeki ısrarlarının ne kadar doğru bir karar olduğuna dikkat çekti. 

2007 yılında Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinden mezun olduktan sonra çeşitli projelerde 11 yıldır görev olan Hakan Torun, böylesine büyük bir projede imalat kalitesinin ve hızının çok önemli olduğunu bunu da tercih ettikleri RAPIDO Panel Kalıp Sistemi ile başarıyla gerçekleştirdiklerini belirtti.

Torun, ÖZLER Kalıp ve İskele Sistemleri’nden oldukça memnun olduklarını, ÖZLER’in müşterisine ve işine bakış açısını, malzeme tedarik sürecindeki hızını, verdiği süpervizör desteğini, teknik personelinin yeterliliğini, teknik ve finansman çözümlerdeki işbirliğini ve müşteri ilişkileri oldukça başarılı bulduğunu dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: