Anasayfa » Röportaj » Epson olarak son derece iddialıyız.

Epson olarak son derece iddialıyız.

“Mimari çizimlerde, projelerde en önemli konular detay hakimiyeti ve renk ayrımları. Baskıda maksimum hassasiyet gerekli. Epson olarak geniş format yazıcılarımızdan bu sektöre uygun ve oldukça tercih edilen birçok modelimiz var.”

Ev tipi yazıcılardan geniş format yazıcılara, POS’tan kurumsala uzanan ciddi bir ürün gamına sahip olana Epson, satış sonrası hizmetlerde de fazlasıyla iddialı. Epson Türkiye Pro-Grafik Kanal Müdürü Ersel Şamiloğlu’na Epson hakkında merak ettiklerimizi sorduk.

Ersel Şamiloğlu-3Firmanızın genel faaliyetleri ve Türkiye’deki tarihçesi hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Epson merkezi Japonya’da bulunan, inovasyon odaklı bir teknoloji devi aslında. Dünya genelinde 72 bine yakın istihdam ve AR-GE’ye günde ortalama 1.3 milyon $ ayrılıyor olması büyüklüğümüzün altını çizecek verilerden sadece ikisi. Şirketimiz mürekkep püskürtmeli ve dijital baskı sistemlerinden 3LCD projeksiyonlara, akıllı gözlüklerden endüstriyel robotlara kadar birçok alanda faaliyet gösteriyor. Türkiye’de özellikle odaklandığımız ana ürün gruplarımız tüm yazıcı çözümlerimiz ki ev tipinden geniş formata, POS’tan kurumsala uzanan ciddi bir yelpaze söz konusu, projeksiyonlar ve tarayıcılar. Türkiye ofisimiz 2000 yılından bu yana faaliyette. Bizim yapılanmamızda ürünlerimiz distribütörlerimiz ve bayilerimiz üzerinden satılmakta. Uzun süreye dayalı ve güçlü bir ağımız var. Değinmek istediğim bir konu da satış sonrası hizmetler. Ürünlerinizin ihtiyaçları karşılayacak kalitede ve son teknolojide olması elbette ki ana şart ancak satış yapıldıktan sonra da müşterinizin yanında olmalısınız. Bizim satış sonrası teknik servis ağımız da oldukça güçlü ve elbette kullanıcılarımız için son derece büyük avantaj.

Yeni nesil ürünlerinizden örnekler verebilir misiniz?

Bizim ana hedefimiz sürekli gelişen ve değişen ihtiyaçlara bire bir cevap verebilmek. Dolayısıyla sürekli yeni ürün geliştiriyoruz. Geniş format yazıcı tarafını ele alırsak eğer Epson olarak bu alanda signage ve tekstil baskı olmak üzere iki ana segmentte ürünlerimiz mevcut. Son yeniliklerden birkaç örnek vermek gerekirse tekstil tarafında geniş format yazıcı modellerimizden SC-F2000’i tamamen yeniledik. Bu sayede 27 saniyede 1 t-shirt üretmek mümkün şimdi. Dış mekan baskı ve yapı malzemeleri tarafında Epson geniş format yazıcıların kalitesi ve yapabildikleri ise yine oldukça ayrıştırıcı. Dış mekan baskıda laminasyon gerekmeksizin 3 yıl kalıcılık garantisi veren SC-S40610, SC-S60610 ve SC-S80610 modelimiz var mesela. Veya tek bir makineyle neredeyse bir dekorasyon merkezi açabilecek kadar fazla ürün üretebilirsiniz. Misal ahşaba, seramiğe, mermere vb. aklınıza gelebilecek birçok malzemenin tasarıma dökülmüş hali transfer baskı tekniği ile bizim F6200, F7200 ve F9200 modellerimizle yapılabiliyor.

Epson SC-F7200

Mimarlık ve mühendislik ofislerinin tercih ettiği ürünleriniz hangileri?

Mimari çizimlerde, projelerde en önemli konular detay hakimiyeti ve renk ayrımları. Baskıda maksimum hassasiyet gerekli. Epson olarak geniş format yazıcılarımızdan bu sektöre uygun ve oldukça tercih edilen birçok modelimiz var. SC-T3200 SC-T5200 ve SC-T7200 serileri uygun örnekler olacaktır. Bu sektörde fotoğraf baskısı da bir o kadar önemli malum ve Epson olarak bu alanda da son derece iddialıyız.

Yapı Sektörüne özel sunmuş olduğunuz çözümler nelerdir?

Yapı sektörü çok geniş bir alan. Burada son dönemin yükselen trendi olan ‘kişiselleştirilmiş tasarım ve baskı’ konusuna değinmek isterim. İnsanlar kitlesel üretim mamullerini elbette halen kullanıyor ancak herkes kıyafetinde, evinde, ofisinde kendisine özel üretilmiş, farklı ürünler arıyor. Mesela evinizin banyosunu ele alalım. Banyonuzun bir duvarının en sevdiğiniz manzara resmiyle, istediğiniz ölçülerdeki seramikle donatılması artık mümkün. Veya çocuğunuzun odasındaki gardrobun kapağını kendi yaptığı bir resimle tamamen kaplayıp farklılaştırabilirsiniz. Oturma grubunuzun döşemelerini, yastıklarınızı, perdelerinizi ve duvar kâğıtlarınızı Epson yazıcıların sahip olduğu üstün baskı teknolojileri sayesinde rahatlıkla yaratabilir, yani kişiye özel dediğimiz baskıları yapı sektöründe de uygulayabilirsiniz Epson olarak geniş format yazıcılarımızla bu konuda oldukça iddialıyız.

#epson, #epsonyazici, #erselşamiloğlu