Anasayfa » Aktüel » “En önemli karakteristik özelliğimiz olan motivasyonumuzu kaybetmedik”

“En önemli karakteristik özelliğimiz olan motivasyonumuzu kaybetmedik”

“Global belirsizlik nedeniyle büyük ölçekli yatırım planımız yok. Her yıl olduğu gibi verimlilik yaşını doldurmuş robot ve diğer makinelerimizi yenileyeceğiz. Ayrıca sohbetimizin başında da söylediğim gibi AR-GE faaliyetlerimiz son sürat devam edecek.”

Konularında uzman, tecrübeli ve dinamik teknik kadrosuyla, mühendislik, analiz ve raporlarla desteklenmiş hızlı ve ekonomik endüstriyel kalıp ve iskele çözümleri sunan ÖZLER Kalıp ve İskele Sistemleri, 7.000 m²’si üretim 15.000 m²’si stoklama alanı olmak üzere toplam 22.000 m²’lik tesisi ve 150 çalışanı ile müşterilerine hizmet etmeye devam ediyor.

ÖZLER Kalıp ve İskele Sistemleri Genel Müdürü Berkan Özelci ile gündeme dair konuştuğumuz bir röportaj çalışması gerçekleştirdik.

ÖZLER Kalıp ve İskele Sistemleri Genel Müdürü Berkan Özelci

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık şirket faaliyetlerinizi nasıl etkiledi?

Açıkçası Nisan ayına kadar yurt dışı ofislerimizin verdiği destekler ile herhangi bir olumsuz etki hissetmedik. Ancak salgının tüm dünyada etkisini artırması ve buna paralel ulaşım problemlerinin yaşanması maalesef olağan üretim akışımızı bir nebze olsa da olumsuz etkiledi. Ancak bizi biz yapan en önemli karakteristik özelliğimiz olan motivasyonumuzu kaybetmedik hatta bu durağanlaşan dönemi ilerisi adına avantaja çevirmek için AR-GE faaliyetlerimize hız verdik. Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi ihracat hacmini her yıl artıran ÖZLER bu yeni ürün portföyleri ile hem sektöre örnek olmaya hem de daha inovatif ürünler ihraç ederek ülkemizin milli hedeflerine katkı vermeye devam edecek.

Satış ve pazarlama noktasındaki faaliyetlerinizi nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Başta Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımızın önce sosyal mesafe kuralı ve daha sonrasındaki evde kal çağrısına uygun hareket ediyoruz. Bu nedenle satış ve proje ekiplerimiz değerli müşterilerimize evden hizmet veriyor. Ayrıca gerekli önlemleri alarak nöbet sistemi oluşturduk ve yurt içinde devam eden projelerimize yerinde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Önümüzdeki döneme dair öngörünüz nedir?

İş hayatımda 15 yılı geride bıraktım. Bu süre zarfında küçük, büyük, iç piyasa ya da küresel birçok kriz gördüm. İç piyasada sorun olduğu dönemde ağırlığımızı yurt dışına vererek süreci aşabiliyorduk ya da tam tersi iç piyasaya ağırlığımızı vererek süreç içinde pozisyonumuzu güncelleye biliyorduk. Şimdi durum tüm dünya genelinde belirsiz. Yönetim olarak üretim ve satış faaliyetlerimizi sürdürme noktasında kısa süreli tasarruf temelli program uygulama kararı aldık.

Bu yıl için tasarladığınız plan ve projeleriniz var mı?

Global belirsizlik nedeniyle büyük ölçekli yatırım planımız yok. Her yıl olduğu gibi verimlilik yaşını doldurmuş robot ve diğer makinelerimizi yenileyeceğiz. Ayrıca sohbetimizin başında da söylediğim gibi AR-GE faaliyetlerimiz son sürat devam edecek.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Ülkemize, milli birlik ve kardeşliğimize inanıyoruz. Bu süreç elbet bitecek. Dünyada dengeler değişecek ve ülkeler ticaret stratejilerini yeni süreçle birlikte güncelleyecek. Benim hep söylediğim ve tüm çalışma arkadaşlarımın inançla arkamda durduğu bir sloganım var.

Gelecek bizim…

 

 

 

 

 

#özler #kalıpiskele

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: