Anasayfa » İnşaat-Proje-Taahhüt » Doka Kalıp – İskele üniversite öğrencilerine 150 yıllık deneyimini aktardı

Doka Kalıp – İskele üniversite öğrencilerine 150 yıllık deneyimini aktardı

Kalıp ve iskele sektörünün öncü firması Doka, aralarında Boğaziçi, ODTÜ ve Yıldız Teknik’in de bulunduğu ülkemizin önde gelen üniversitelerinde öğrencilerle buluşarak 150 yıllık tecrübesini genç mühendis adaylarına aktarmaya devam ediyor. Gençlerde kariyer bilincini oluşturmak amacıyla, üniversitelerin kariyer günlerinde öğrencilerle bir araya gelen Doka, konferanslarla gençlere gelecek rotalarını çizmelerinde destek oluyor. İnşaat mühendisliği öğrencilerine Doka Türkiye ve Doka Avusturya’da staj fırsatları sunan Doka ayrıca üniversitelerde düzenlediği ‘Kalıp İskele Kurma Yarışması’ ile öğrencilere, okulda edindikleri teknik bilgileri pratiğe dökme imkanı sağlıyor.

22 yıl önce mezun olduğu okulda öğrencilerle buluştu

Verilen seminerler sayesinde Doka’nın yurtiçi ve yurtdışında dâhil olduğu büyük projeler hakkında bilgi alan öğrenciler, geleneksel yöntemlerin yanında Doka’nın kolay kurulum, hız ve maksimum güvenlik sağlayan sistemlerinin şantiyelere getirdiği avantajları da öğrenmiş oluyor. Böylece Doka, öğrencilerin mezun olmadan daha donanımlı birer mühendis olarak yetişmelerine katkı sağlıyor. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yapılan Civilistanbul etkinliğine katılan Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay, mezun olduğu üniversitede genç mühendisler ile buluşup kariyer yolculuğu üzerine tecrübesini aktardı. 22 yıl sonra mezun olduğu üniversitede öğrencilerle buluşan Özatay, çalışma hayatındaki deneyimlerini paylaştı, inşaat sektörünün ve ülke ekonomisinin dinamiklerini anlattı. Özatay, mühendis adaylarına kariyer seçimlerinde ışık tutacak tavsiyelerde bulundu.

Doka İK Müdürü ile birebir görüşme imkanı

Kariyer günleri kapsamında Doka Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Beril Kaya ile  birebir görüşme fırsatını yakalayan İnşaat Mühendisliği öğrencileri, Doka’dastaj yapma imkânı da elde edebiliyor. Uzun dönemli staj imkânı ile hem Türkiye ofisinde hem de Avusturya fabrikasında eğitim alan stajyerler yapı malzemeleri sektörünü kariyer planlamasına dâhil eden öğrenciler için büyük bir fırsat haline geliyor.

Mühendis adayları Doka sistemleri ile yarışıyor

Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi gibi her yıl yüzlerce inşaat mühendisini mezun eden üniversitelerde öğrenci kulüplerinin düzenlediği organizasyonlara destek olan Doka yılın ikinci yarısında Anadolu’daki üniversiteleri de ziyaret etmeye hazırlanıyor. “Kalıpların dışına çıkan” kalıp ve iskele firması Doka, üniversite etkinliklerinde de ilklere imza atarak, öğrenciler için tasarladığı yarışmalarla öğrenciler kalıp iskele sistemlerini ilk kez tanımış oluyor. Yarışmada genç mühendisler çizime bağlı kalarak, gruplar halinde en güvenli ve en hızlı kurulumu gerçekleştirmeye çalışırken bir yandan da ekip çalışmasının önemini kavramış oluyor.

#Doka, #Kalip, #Iskele

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: