Anasayfa » Mimari-Dekorasyon-Tasarım » Dekorasyona Değer Katan Fonksiyonel Sehpalar

Dekorasyona Değer Katan Fonksiyonel Sehpalar

Dekorasyona Değer Katan Fonksiyonel Sehpalar

Enza Home kalitesi ile üretilen sehpa modelleri sayesinde her mekanın dekorasyonuna katkı sağlanırken daha düzenli bir ortam sağlamak da mümkün oluyor. Ürün koleksiyonları arasından beğenilerinize uygun olanları seçerek yaşam alanlarınızda dekoratif bir ortam oluşturabilirsiniz.

Geleneksel tasarımlara modern dokunuşlar ekleyen ürünler yer aldıkları mekanlarda yenilikçi bir atmosferin oluşmasını sağlıyor. Dekorasyon anlayışınıza göre minimalist ya da gösterişli sehpaları ürünler arasından tercih edebilirsiniz.

Kaliteli Malzemeler İle Üretilmiş Sehpa Modelleri

Farklı tasarımlara sahip olsalar da tüm ürünler kaliteli ve dayanıklı malzemelerden oluşuyor. Ahşap kullanımının yoğun olduğu modellerde cam türündeki materyaller ve boya uygulamalarına da sıklıkla rastlanıyor. Yenilikçi ve modern tasarımlarda metal malzeme kullanımının tercih edilmesi dikkat çekiyor. Sehpaların dayanıklılık ve görünümlerine katkıda bulunan bir detay olarak ise lake boya uygulamaları ön plana çıkıyor. Lake boyalı sehpa modellerini özellikle salon dekorasyonuna gösteriş katmak için kullanabilirsiniz.

Ceviz kaplama yüzey ve pirinç taban gibi özellikler ürünlerin tasarımında önemli detaylar olarak karşımıza çıkıyor. Modellerdeki materyal tercihleri ilgi çekici bir görünüm oluşturuyor. Özellikle kafkas meşe, oksit kaplama ve kayın ağacı kullanılan sehpalar ile göz alıcı bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Akrilik kaplama tekniği ürünlere canlılık ve parlaklık getiriyor. MDF yüzey kullanımı ise sehpalara net ve sağlam bir görüntü kazandırıyor.

Farklı Kullanım Amaçları İle Uyumlu Ürünler

Sehpa modelleri, tasarımlarında ve kullanılan malzemelerde olduğu gibi kullanım amaçları ile de farklılık gösteriyor. Orta sehpa modellerini daha çok oturma odası gibi büyük alanlardaki dekorasyonu tamamlamak amacıyla değerlendirebilirsiniz. Yan sehpa çeşitleri ise daha dar hacimli mekanlar için kullanılıyor. Cam alt raflı modeller ise mekanlara modern bir görünüm kazandırıyor. Rafları ise dekoratif nesneler yerleştirmek amacı ile kullanabilirsiniz. Üst yüzeyi cam ile kaplı olan dayanıklı orta sehpaları ise vazolar ile süsleyebilirsiniz. Açık raflara sahip modellerin raflarına kitaplarınızı yerleştirerek dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.

İç içe geçmiş tasarıma sahip olan zigon sehpa modelleri ise hem fazla alan kaplamaması hem de klasik tasarıma getirdikleri modern bakış açısı ile öne çıkıyor. Bu modellere içeceklerinizi yerleştirerek keyifli ve konforlu anlar yaşayabilirsiniz. Renk konusu, mobilyalar söz konusu olduğunda önemli bir unsur olarak ön plana çıkıyor. Canlı renklere sahip sehpalar mekanı daha sıcak gösterirken, koyu renkli ve beyaz ürünler ise hem mekanı geniş gösteriyor hem de ferah yaşam alanları sağlıyor. 

Pratik Kullanım Avantajlarına Sahip Sehpa Seçenekleri

Ürünlerin kullanıcılara sağladıkları faydalar da bir başka önemli özellik olarak sehpa tasarımlarında önemseniyor. Modellerde görülebilen alt raf bölümleri her tür eşya için depolama alanı sağlıyor. Böylece yaşam alanlarınızı daha düzenli duruma getirebilirsiniz. Enza Home sehpalar, kolay taşınmaları ile de kullanıcılara avantaj sağlıyor. Sehpa çeşitlerini evinizdeki mevcut mobilyalarla veya yeni alacağınız mobilyalarla aynı renkte tercih ederek kombinasyon oluşturabilirsiniz.

Retro tasarıma sahip çekmeceli ve açık raflı modeller ile depolama alanını genişletebilirsiniz. Dekorasyon modasında her zaman önemli olan retro tasarımlar sayesinde geçmişe yolculuk yapmış gibi hissedebilirsiniz. Sehpaların üst yüzeylerinin geniş olması, çok sayıda eşyanın yerleştirilmesine olanak tanıyor. Farklı ölçülere ve boyutlara sahip modeller ile sıradışı dekorasyon denemeleri yapabilirsiniz. Özellikli ve fark katan tasarımlara sahip sehpa modellerini en yakın Enza Home satış noktasını ziyaret ederek hemen satın alabilirsiniz.