Anasayfa » Aktüel » “Daha iyi bir dünya için daha akıllı çözümlerle değişikliklere öncülük ediyoruz”

“Daha iyi bir dünya için daha akıllı çözümlerle değişikliklere öncülük ediyoruz”

“Knauf, yapı malzemeleri üreticisi olmasına rağmen, aslen sistem ve çözüm sağlayıcılığı ile ön plana çıkmaktadır. Zengin ürün gamı, 87 yıllık tecrübesi ve Ar&Ge çalışmaları toplama sistemler yerine “paket çözümler” sunmaktadır.”

Güvenli, sağlıklı ve konforlu yaşam alanları tasarımında öncü bir kuruluş olan Knauf, alçı bazlı ürün ve sistemlerde, enerji verimliliği sağlayan yalıtım malzemelerinde, pazar geliştirme ve müşteri odaklılığında üstün kalite ve yenilikçi yaklaşımlarıyla sürekli ve karlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Knauf Türkiye Teknik Satış ve Danışmanlık Yöneticisi Bartu Gökçora

Knauf Türkiye Teknik Satış ve Danışmanlık Yöneticisi Bartu Gökçora ile inşaat sektöründeki son gelişmeleri, bu gelişmeler paralelinde gerçekleştirdikleri faaliyetleri ve yeni projelerini konuştuk.

Öncelikle ürün gruplarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Knauf olarak Avrupa, ABD, Güney Amerika, Rusya, Asya, Afrika ve Avustralya’yı kapsayan 86’dan fazla ülkede 250’den fazla üretim tesisi ve satış organizasyonumuzla faaliyet gösteriyoruz. 10’un üzerinde iş ortaklığı olan, dünya çapında 35.000 çalışanı ve 10 milyar Euro satışımızla dünyanın önde gelen modern yapı malzemeleri üreticilerinden biriyiz. Bu geniş ürün gamı içerisinde modern yalıtım malzemelerimiz, kuru yapı sistemlerimiz ve aksesuarlarımız, kullanıma hazır sıvalarımız, ısı yalıtım sistemlerimiz, zemin şapları ile döşeme sistemlerimiz, inşaat ekipmanlarımız ve aletlerimiz bulunuyor.

Bu ürün grupları içerisinde öne çıkan avantajlardan biraz bahseder misiniz?

Knauf’un zengin ürün gamı, Sokrates’in dediği gibi “Değişimin sırrı, tüm enerjini eskiyle mücadele etmek yerine, yeniyi inşa etmeye odaklamaktır” anlayışından ve sürdürebilir şekilde koruduğu şirket değerlerinden gelmektedir. Sektördeki 20 yılık tecrübemle şunu söyleyebilirim ki sağladığımız yüksek ürün kalitesini, yaklaşık 90 yıldır yüklü yatırımlarımız ve bilgi birikimiyle kurduğumuz kapsamlı araştırma ve geliştirme çalışmaları ile koruyoruz. Bu anlayışla ortaya çıkan ve hayatı büyük ölçüde kolaylaştıran ürünlerimizden bazılarını şöyle tanımlayabilirim;

• Havayı temizleme özelliğine sahip akustik ve estetik Cleaneo® Alçıpan® çeşitleri,

• Hızlı bir şekilde yenilenebilir malzemelere dayanan ve formaldehit içermeyen ECOSE® mineral yün yalıtım malzemeleri,

• Suya karşı eşsiz dayanımı ve eğrisel uygulanabilir özelliği ile AQUAPANEL®

• Çimento esaslı plakalar, yüksek yüzey sertliği ve yük taşıma kapasitesi ile Diamant® Alçıpan® ve sıvası,

• 80dB gibi yüksek ses yalıtımı talep edilen kullanım alanları için özel tasarlanmış Silentboard® Alçıpan,

• Çelik ve betonarme binalarda taşıyıcı strüktürü 4 saate kadar yangına karşı koruyan Jetgips,

• Yangın önleyici alçı sıva ile Fireboard® ve Flameboard® Alçıpan® çeşitleri,

• 400 kg’a kadar yük taşıyabilen GifaFloor® kuru döşeme sistemleri,

• Avrupa nomlarına göre en yüksek kalitede derz dolgu ve yüzey sonlamaları sağlayan Superfinish® ürün gamı,

• Kurşun kullanımına gerek kalmadan radyasyon kalkanı sağlayan Safeboard® Alçıpan® ve her iklim bölgesine özel çözümleri ile Knauf Mantolama sistemleri gibi sektöre yön veren ve oldukça inovatif ürünlerimiz sadece bazıları.

İnşaat sektöründeki son gelişmeler üretim ve satış faaliyetlerinizi nasıl etkilemekte?

Knauf Global Ar&Ge tecrübesi ile teknik satış ve danışmanlık, eğitim ve saha denetleme hizmetleri ile güven aşılayan, tüm bina tiplerine uygun üst düzey performans sunan, akredite düzeyde test edilmiş ve sertifikalandırılmış katma değerli ürün ve sistem çözümleri sunmaktadır. Özellikle sürdürebilirlik başlığı altında kendimize sorduğumuz “binaları nasıl daha verimli şekilde tasarlayabilirsiniz, geri dönüştürülmüş malzemenin ürünlerdeki payını ne kadar arttırabiliriz?” gibi birçok soruyu beraberce ele alıyoruz. Knauf, bu önemli başlıklarla ilgili, merkezi bir bakış açısıyla dünyanın her yerinden uzmanların katılımıyla oluşan, benim de birçoğuna katılma fırsatı bulduğum iç ve dış çalışma grupları kurdu.

Klasik bir örnek vermek gerekirse baca gazı kükürt giderme teknolojisi ilk olarak Babcock Noell ve Knauf tarafından birlikte geliştirilmiş ve ilgili ilk sistemleri geliştiren Knauf olmuştur. Alçı söz konusu olduğunda ilk makine ile işlemeye uygun alçılar geliştirmiş; formaldehit içermeyen mineral yün yalıtım malzemesi için ilk bağlayıcı maddeleri sektör hizmetine sunmuştur. Çünkü inşaat sektörü genel itibariyle performansa dayalı sistem çözümleri ve sürdürebilirlik konularında hızlı yol kat ediyor.

Bu süreçleri daha verimli hale getirmek, trendleri yakından takip etmek ve sunmak adına dijitalleşmenin önemini oldukça önemli. Binalarda beklenen konfor düzeylerinin artması, yapı fiziğine dayalı yangın emniyeti, sismik tasarım, ısı yalıtımı ve akustik performans gibi beklentiler; sürekli güncellenen yönetmeliklerle birlikte daha çok talep edilir hale geldi. Ancak günümüzde, kaliteli ve güvenilir ürün ve sistem çözümleri tek başına yeterli olmamaktadır.

Satış öncesinde ve sonrasında tüm kullanıcı kitlelerine sunmak üzere hazırlanmış, inşaat projelerinde olması gereken performans değerlerini; hızlı, hatasız ve kaliteli imalatı en uygun maliyet ile elde etmek üzere özel olarak tasarlanmış hizmetler asıl farkı yaratan unsurlar olarak öne çıkıyor. Bu ürün ve hizmet kalitesini sürdürülebilir kılmak, sürekli iyileştirmek ve çevreye etkisi konusunda da birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Kişisel ve kurumsal anlamda sorumluluk duygusunu, kurumsal değerleri inovatif bakış açısı ile birleştirerek, üretim öncesi ve sonrası proseslerimizi çevresel etki parametrelerini dikkate alacak şekilde test edip, sürekli olarak geliştiriyoruz.

Bu yıl içerisinde yeni projeleriniz olacak mı?

Knauf kültüründe, daha iyi bir dünya için daha akıllı çözümlerle değişikliklere öncülük etmek var. Geleneksel düşünceye meydan okumak ve gelecekte kendi yaşam tarzımızı şekillendiren ve onları tasarlayan, onları kullanan insanlara ve hepimizin güvendiği dünyaya özen göstererek yenilikçi, kaliteli hizmet ve performans çözümleri oluşturmayı misyon edinmiştir. Teknolojik gelişmelere yönelik yenilikçi düşünce anlayışıyla ürün ve hizmet kalitemizi tüm dünyada sürekli olarak iyileştirmeye, mükemmelleştirmeye ve daha verimli hale getirmeye çalışıyoruz.

Aslında temelimizde inovasyon, enerji verimliliği, fayda maliyetli, performans ve tasarım kalitesinde en yüksek talepleri karşılayan ve inşaat için mükemmel uyumlu sistem çözümlerini sunmak yatmaktadır. Bu felsefe sayesinde, inovasyonun yanı sıra, çeşitli pazarlarda kabul görmüş başarı hikayelerini, bir başka pazara adapte etme özelliğine sahibiz.

Bunun en yakın örneğini; hali hazırda binalarda yangın emniyeti sağlayacak birçok sistem çözümüne sahip olmamıza rağmen bu segmentteki yeni çalışmalarımız ile göreceğiz. Özellikle binaların pasif yangın önlemleri ile yangından korunması hakkında daha kapsamlı çalışmalarımız var. Çok kısa bir süre içerisinde müşterilerimizi; pasif yangın önlemleri için taleplerini tek bir noktadan çözmelerine yardımcı olacak ve Knauf markası ile fark yaratacak ürün gamımız ve çözümlerimizle buluşturacağız.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Knauf, yapı malzemeleri üreticisi olmasına rağmen, aslen sistem ve çözüm sağlayıcılığı ile ön plana çıkmaktadır. Zengin ürün gamı, 87 yıllık tecrübesi ve Ar&Ge çalışmaları toplama sistemler yerine “paket çözümler” sunmaktadır. 100’ün üzerinde sistem kombinasyonuna sahip olan Knauf, bu sistemleri sadece tavan ve bölme duvarlarda değil; aynı zamanda cephe duvarları, cephe giydirmeleri, zemin kaplama ve yükseltilmiş döşemeden, performanslı sıva sistemlerine kadar çok geniş bir yelpazede sunmaktadır. Projelerin ihtiyaçlarına uygun sistem sağlayabilecek teknik kabiliyeti ve ürün çeşitliliği en yüksek olan bir markayız. Bilgi birikimimiz; ürün ve sistem çözümlerimiz, kapsamlı danışmanlık hizmetlerimiz ve birçoğu – her şeyin yalnızca tek bir amaca hizmet ettiğini söyleyebilirim; müşterinin bir fikri var! Ve başarılarımızı birlikte gerçekleştiriyoruz. Çözüm önerilerimizi; müşterilerimiz ve iş ortaklarımız ile uzun vadeli ilişkiler kurmayı ve korumayı esas almamız sebebi ile tüm hizmetlerimize bütünsel sistem yaklaşımı ve 360 derece profesyonel hizmet felsefesini dikkate alarak sektöre sunuyoruz. Ticari mükemmelliyetimizi arttırmaya ve müşterilerimizin yanında daha fazla yer alarak, global gücümüz ve bilgi birikimimiz ile tüm dünyada olduğu gibi Türk inşaat sektöründe de trendleri yaratarak yön vermeye devam edeceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

#Knauf

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: