Anasayfa » Kapı-Pencere-Donanım » Bosch Termoteknik; yoğuşmalı kombide yine pazar lideri

Bosch Termoteknik; yoğuşmalı kombide yine pazar lideri

Termoteknik iş kolunda dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alan Bosch Termoteknik, Manisa fabrikasında gerçekleştirdiği, Bosch ve Buderus markalı yoğuşmalı kombi üretimleri ile açık ara pazar lideri konumunda bulunuyor.Bosch Grubu’nun termoteknik iş kolunda faaliyet gösteren şirketi Bosch Termoteknik, pazardaki diğer rakipleriyle arasını giderek açıyor.

İngiliz BRG Building Solutions firması tarafından 2017 yılında Avrupa Isıtıcı Pazarına ilişkin olarak yayımlanan raporuna göre Bosch Termoteknik, yoğuşmalı kombi kategorisinde Bosch ve Buderus markalarıyla pazarda liderliği elinde bulunduruyor. Bosch 2016 yılı genelinde sektörde birinci olurken, Buderus ise ikincilikle onu takip etti.

Bosch Termoteknik, 2016 yılında 700 bin adet kombi üretimiyle tarihi bir rekor kırdı. Bosch’un dünyadaki en büyük kombi üretim merkezi olan Manisa Fabrikasında 25 yılda üretilen kombi sayısı 6 milyon adedi aştı.

Termoteknik iş kolunda dünya çapında öne çıkan tesisler arasında yer alan Bosch Termoteknik Manisa Fabrikası’nda, dünyanın dört bir yanındaki 41 ülke için, 551 ayrı tip kombinin imalatı yapılıyor. Üretimde kullanılan ana komponent ve parçaların imalatı da fabrikada yapılıyor. Bu hammadde ve komponentlerin yaklaşık %70’i yerli yan sanayiden temin edilerek üretim gerçekleştiriliyor.

Yepyeni tasarımıyla Bosch Condens 7000i W çok sessiz

1507719145_Buderus_Logamax_plus_GB172i_links_schwarzCondens 7000i W uygun boyutları sayesinde çok az yer kaplıyor. Ön kapağı tamamen dayanıklı ve kırılmaz camdan yapılan Condens 7000i Yoğuşmalı kombi modern tasarımı ile dikkat çekiyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunan Condens 7000i W kombileraynı zamanda 36 desibel sessizlik sunuyor.

CT100 oda kumandası ile uzaktan kontrol

Condens 7000i w Yoğuşmalı Kombiler, hem oda sıcaklığı hem de dış hava sıcaklığına göre ayarlanabilen CT100 akıllı oda kumandası ile kullanılabiliyor. Bu kumandanın en dikkat çekici özelliği, mobil telefona ya da tablete yüklenen bir uygulama ile kombiyi, istenilen yerden istenilen anda açıp kapatabilmesi.

Bu uygulama sayesinde ev ya da işyerlerindeki Condens 7000i w, kilometrelerce uzaktan bile istenilen ortam sıcaklığına ayarlanabiliyor. Böylece, ısıtma sezonu boyunca gerekli olan ısıtma ihtiyacı kadar ısı üretilirken, hem yakıt tasarrufu hem de ısınma konforu bir arada sağlanıyor.

Bosch Termoteknik’in Deventer’deki fabrikasına Türk Gaz Şirketlerinden ziyaret

Isıtma soğutma sektörünün önde gelen şirketlerinden Bosch Termoteknik, sektörü destekleyici aktivitelerine devam ediyor. Bu kapsamda Gazmer iş birliği ile düzenlenen Türkiye’nin farklı şehirlerindeki gaz şirketlerinde çalışan yetkililerden oluşan 30 kişilik uzman kadrosunu 28 – 30 Eylül tarihlerinde Bosch’un Hollanda’nın Deventer kentindeki fabrikasında ağırladı. Üretim süreçlerini yerinde görme fırsatı yakalayan yetkililere fabrika ve süreçleri hakkında da bilgi verildi.

Bosch Termoteknik’in konusunda uzman ekibi tarafından katılımcılara ürünler, Hollanda pazarı ve gaz onay süreçlerindeki işleyişler hakkında da detaylı bilgi paylaşılıp katılımcılardan gelen sorular cevaplandı. Fabrika turunun ardından katılımcılar fabrikadan ayrıldılar. Fabrika ziyareti sonrasında kısa bir şehir turu yapan katılımcılar birlikte yenen akşam yemeği ile keyifli vakit geçirdiler. Katılımcılar verimli geçen bu organizasyon sonunda memnuniyetlerini de dile getirdiler.

#bosch, #termoteknik, #kombi