Anasayfa » Aktüel » “Austrotherm Türkiye Olarak Gururluyuz”

“Austrotherm Türkiye Olarak Gururluyuz”

Yapı malzemeleri ve ısı yalıtım sektörünün devi Avusturya menşeili Austrotherm Türkiye’nin Genel Müdürü Selçuk Vanlı; 2017 yılından beri Türkiye’de çalışma yaptıkları EPS hafif dolgu ürünleri geoBLOCK® ile 2019 yılında tamamladkları ve Avrupa’da son 10 yılın en büyük geofoam projesi olan Kayseri Boğazköprü yaklaşım dolgusu hakkında konuştu.

 

“2017 yılında kurduğumuz İnşaat Mühendisliği Uygulamaları Departmanı ile 2019 senesinde KGM nezdinde yapmış olduğumuz Kocasinan/Kayseri İncesu – Himmetdede Ayrımı ile Organize Sanayi Kavşağı arasında yer alan Boğazköprü D.D.Y. Üst Geçidi’nin yaklaşım dolguları inşaatında Austrotherm geoBLOCK® çözümünün tercih edilmesi Austrotherm grubu için bir gurur kaynağı oldu. 330 metre uzunluğunda her biri 14 metrelik 2 ayrı rampadan oluşan bu yapı hem Türkiye’nin , hem de son 10 yılda Avrupa’nın en büyük geofoam yapısı oldu. “ diyen Vanlı, ayrıca Austrotherm geoBLOCK® çözümünün tercih edilmesi ile yalnızca proje ilk yatırım maliyeti açısından avantaj sağlandığından ve aynı zamanda imalatın 75 gün gibi kısa bir sürede tamamlanması ile Ankara – Kayseri arası ulaşımının ana damarı konumundaki yol kesimi oldukça kısa bir sürede trafiğe açılabildiğini iletti.

Projenin tamamen Austrotherm Türkiye tarafından yapıldığını belirten Vanlı; “Bu projeye standartlara uygun malzeme tedariğinin yanı sıra proje tasarımı, saha süpervizyonu ve enstrumantasyon uygulaması hizmetlerini de sağlayarak projenin en doğru biçimde hayata geçmesinde çözüm ortağı olduk. Geofoam teknolojisi konusunda edindiğimiz deneyimleri ve hizmetlerini 2020 yılında yurtdışında Afrika, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlere taşımayı planlıyoruz.“ dedi ve ekledi: “Bu proje hem ülkemize hem de sektörümüze yön verecek ve büyük katkılar sağlayacak. Özellikle ürettiğimiz ürünün inşaat uygulamalarında kullanılmasına dair önemli bir dönüm noktası. İnşallah bu proje ile birlikte daha nice projeleri gerçekleştireceğiz. Ve Austrotherm Türkiye olarak inovatif uygulamalar yönünde ilerlemeye devam edeceğiz.”

 

 

 

 

#Austrotherm #yapımalzemeleri

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: