Anasayfa » Aktüel » Akçansa’nın Biyoçeşitlilik Proje Yarışması başvuruları için son gün 20 Kasım

Akçansa’nın Biyoçeşitlilik Proje Yarışması başvuruları için son gün 20 Kasım

Akçansa’nın, maden sahalarının biyolojik değerini artırmayı amaçlayan projeler üretilmesi ve bu yöndeki farkındalıkların artırılması amacıyla düzenlediği Biyoçeşitlilik Proje Yarışması’na başvurular başladı.

Biyoçeşitlilik Proje Yarışması’nda bu yıl iki kategori yer alıyor. Yarışmaya, madencilik ekolojisi konusundaki bilgileri artıracak ve/veya madencilik alanlarında gelişmiş biyoçeşitlilik, peyzaj ve su yönetimi sağlayacak bilimsel projeler için Bilimsel Araştırma Kategorisi’ne öğrenciler, akademisyenler, bilim adamları, uzmanlar ve STK’lar başvurabiliyor.

Maden sahaları ve gerçekleştirilen faaliyetlerin toplumla daha iyi bağlantı kurması ve madencilik alanlarındaki biyoçeşitlilik konularında daha geniş bir kitleyi bilinçlendirmeye ve eğitmeye yardımcı olacak projeler için açılan Sosyal Fayda Kategorisi’ne ise tüm birey ve okullar, öğrenciler, STK’lar, gençlik kulüpleri, çevre örgütleri katılabiliyor.

Büyük ödül 30.000 Euro

Ulusal düzeyde, bilimsel araştırma ve sosyal fayda kategorilerinde ilk iki sırayı alan projelere 2.500 ve 5.000 Euro ödül verilecek.

#akçansa, #biyocesitlilik, #yarisma