Şirket: Monier Yapı Çözümleri San. Tic. A.Ş.

Cevaplayan Kişi ve Unvanı: Daniş NAVARO – Braas Çatı Sistemleri Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı

Tarih: 21.02.2018

Öncelikle kısaca firmanızdan bahseder misiniz?

Ülkemizde 1998 yılında faaliyete başlayan Braas Çatı Sistemleri, dünyada 37 ülkede 100’den fazla üretim tesisi ve yaklaşık 7735 çalışanı ile sadece eğimli çatılarla ilgili ürün ve hizmetler sunan dünyanın lider çatı çözümleri firmasıdır. Braas Çatı Sistemleri olarak, tamamı eğimli çatılara yönelik olarak tasarlanmış, birbiriyle tam uyumlu ürün ve çözümlerden oluşan bir ürün gamı ile tüketicilerimize uzun ömürlü, estetik ve fonksiyonel çatılar sunmaktayız.

Ürün gruplarınız hakkında biraz bilgi verir misiniz?

Braas Çatı Sistemleri ürün gamında,

  • Farklı renk, model, doku ve yüzey teknolojilerinde üretilen 30 yıl suya ve dona karşı garantili, estetik kiremitler,
  • Nefes alan, yoğuşma ve küflenme riskini azaltan ve enerji verimliliğini artıran su yalıtımı çözümleri,
  • Yüksek performanslı çatı mantolama (ısı yalıtımı) çözümleri,
  • Çatı katlarını keyifli bir yaşam alanına dönüştüren çatı pencereleri,
  • Uzun ömürlü ve estetik malzemelerden üretilen yağmur dereleri ve detayları
  • Çatılarda insan ve iş güvenliğine yönelik çözümler,
  • Çatıları birer enerji üssüne dönüştüren entegre güneş enerji sistemleri,
  • Yanmayan, küf oluşturmayan inovatif çatı kaplama altı levhası ve
  • Çatının en ince ayrıntısını dahi %100 su sızdırmazlıkla çözebilecek teknik detay çözümleri bulunmaktadır.

Teknoloji transferi ve ürün geliştirme konusundaki çalışmalarınızdan biraz bahseder misiniz?

Braas, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde çimentolu kiremit üretim ve yüzey kaplama teknolojisinde çığır açan yeni teknoloji Evolution Innotech’i, yaptığı kapsamlı yatırım ile Gebze tesisinde devreye almış; TegaLModerN Magma Gri ve Titanyum Gri kiremitleri bu teknoloji ile üretmeye başlamıştı. Evolution Innotech, yılın ilk aylarında Villa serisi kiremit modellerine de taşındı.  Villa Gül Kurusu ve Havana Kahve, zorlu hava koşullarına karşı zırhlı koruma sağlayan, yüksek estetik performans kazandıran bu teknoloji ile üretilerek tüketicilerin beğenisine sunuldu. Evolution Innotech, kiremidin fiziksel ve estetik performansı artırmasının yanı sıra kiremit yüzeyini daha ipeksi ve daha pürüzsüz hale getirerek, Braas kiremit farkının ilk bakışta bile rahatlıkla görülebilmesini sağlıyor. Bu dönemi son kullanıcılar dahil tüm tüketicilerimize bu kalite farkını daha etkin bir şekilde açıklamaya adamış durumdayız.

Avrasya Pencere & Cam Fuarı’na katılacak mısınız? Orada ilk kez sergileyeceğiniz ürün ya da sistemleriniz olacak mı?

Braas Çatı Sistemleri, üstün yüzey teknolojisi Evolution Innotech ve en yeni ürünlerini tanıtacağı standı ile 08-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında 41. Yapı İstanbul Fuarı’nda ziyaretçileri ile buluşacaktır.

Hangi ülkelere ulaşıyorsunuz? Yeni pazar arayışlarınız var mı?

Braas Çatı Sistemleri, iç pazarda, tüm yurt çapında, eğimli çatının yer aldığı her bölgeye ürün ve hizmet sunabiliyor. Villalardan, apartmanlara, otellerden kamu binalarına kadar farklı yapı tiplerine ve ihtiyaçlara yönelik tasarlanan geniş ve güçlü bir ürün gamının yanı sıra ayrıcalıklı hizmetler de sunabilmekteyiz. İhracat ise, özellikle yakın coğrafi çevreye yönelik yapılmaktadır.

Bu yıl için beklentilerinizi birkaç kelimeyle bizlerle paylaşmak ister misiniz?

Braas için inovasyon temel bir strateji. Bu strateji sadece Türkiye’de değil, dünyada faaliyette bulunduğumuz tüm ülkelerde benimsediğimiz ve başarısını sıkı bir şekilde takip ettiğimiz ortak bir stratejidir. Braas bünyesinde daima kısa, orta ve uzun vadeli yatırımlar ve ürün geliştirmeler söz konusu.

Tüketicilerimize, günümüzde ulaşılabilen en üst düzey üretim teknolojilerinden farklı mimari tasarımlara hitap eden yenilikçi kiremit tasarımlarına, çatıya entegre güneş enerji sistemlerinden kaliteli çatı detay çözümlerine kadar genişleyen çok zengin bir ürün gamı sunmaktayız. Birçok üründe Avrupa’daki operasyonlarımızla eş zamanlı lansmanlar yapmaktayız. Ayrıca uzman çözüm ortaklarımız aracılığı ile yaklaşık 20 yıldan beri sunduğumuz anahtar teslim çatı hizmeti gibi farklı ve özgün hizmetlerimizin, önümüzdeki dönemde sonuçlarımız üzerinde olumlu katkısının artacağını düşünüyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz… 

Teşekkürler

#Brass, #cati, #model

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: