Öncelikle kısaca kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz?

2011 yılında bünyesine dahil olduğum Pekintaş Grubun üyesi olan Aluformda  satış ve pazarlama  yöneticisi olarak çalışmalarıma devam etmekteyim. Üretici olarak ülkemize büyük katkı sağlayan ve bunu yaparken en önemli kıstası kalite olan bir firmada çalışmaktan onur ve gurur duymaktayım.

Aluform A.Ş; 1996 yılında başladığı Sandwich panel üretimine 22 yıldır artan bir iş hacmiyle devam etmektedir. İki büyük merkez ilimiz İstanbul ve Ankaranın tam ortasında Düzce ilimizde 140.000 m2 açık 40.000 m2 kapalı alana sahip Avrupanın en modern tesislerinde üretim yapmaktayız. Üretimimizde kullandığımız ham maddelerin dilme, boy kesme, gofrajlama ve tüm üretim ve ön hazırlıkları düzce fabrikamızda yapılmaktadır. Fabrikamızda poliüretan ve poliizosiyanurat izolasyonlu çatı,cephe ve soğuk depo panelleri yanı sıra; taşyünü izolasyonlu çatı, cephe ve soğuk depo panelleri ve tek kat trapez panel üretimi yapılmaktadır.

Ürün gruplarınız ve yeni nesil ürünleriniz hakkında biraz bilgi verir misiniz?

Üretimlerimizi izolasyon türüne göre 4 ana grupta toplayabiliriz

1.Poliüretan ve poliizosiyanürat izolasyonlu çatı, cephe ve soğuk depo panelleri

2.Taşyünü izolasyonlu çatı, cephe ve soğuk depo panelleri,

  1. Yalıtımsız tek kat trapezler
  2. Aksesuarlar ve bağlantı elemanları dır.

Üretmiş olduğumuz ürünlerin hitap etmiş olduğu sektörler çok geniş olmakla beraber birkaç örnek vermek gerekirse en başta endüstriyel tesisler, fabrika inşaatları, gıda depolama tesislere, entegre tesisler, lojistik depolar, enerji santralleri, hangar binaları, yangın riskinin ön planda olduğu tesisleri sıralayabiliriz.

Sürekli olarak gelişim ve en mükemmeli yakalamak adına yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde firmamız sıfır eğimli çatılarda kullanılacak poliüretan ve taşyünü izolasyonlu membranlı çatı panellerini müşterilerimize sunmuş bulunuyoruz.

Teknoloji transferi ve ürün geliştirme konusundaki çalışmalarınızdan biraz bahseder misiniz?

2013 yılında yapmış olduğumuz yeni yatırımımızla güneş enerjisi konusunda Dünya lideri olan Alman Schmid Holding ile birlikte, Schmid-Pekintaş Enerji Sistemleri A.Ş. olarak Düzce 2. Organize Sanayi Bölgesi’ nde 30.000 m² alan üzerinde kurulan yeni fabrikamızda fotovoltaik paneller üreterek, güneş enerjisiyle elektrik üretecek olan tüm sistemlere yönelik proje ve kurulum hizmeti vermeye başladık. , İnşaat firmarlarına ve yatırımcı firmalara kendi elektriğini kendilerinin üretebildiği, ısı, ses ve su izolasyonu sağlayan güçlü ve modern yapılar inşa edebilme avantajları sunmaktayız.

Avrasya Pencere&Cam Fuarı’na katılacak mısınız? Orada ilk kez sergileyeceğiniz ürün ya da sistemleriniz olacak mı?

Pekintaş ailesi olarak fuarların oldukça verimli ve yararlı olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda ülkemizde ve dünyada bir çok fuar organizasyonlarında katılımcı olarak bulunuyoruz.  Avrasya % Cam Fuarına da ziyaretçi olarak katılacağız.

Satış ve satış sonrası çalışmalarınızdan biraz bahseder misiniz? Hangi ülkelere ulaşıyorsunuz? Yeni pazar arayışlarınız var mı?

Kuruluşumuzdan beri müşteri odaklı oluşumuz, en önemlisi kendimizi müşterilerimizin yerine koyup,  müşterilerimize en hızlı ve en uygun çözümleri sunuyor olmamız satış ve pazarlama stratejimizin temelini oluşturmaktadır.

Satışlarımızı kolaylaştıran teknik ve kalite açısından çok önemli bazı farklarımız vardır. Bunlardan bir tanesi,  gerek yurt içi gerekse yurt dışı şantiyelerimizde profesyonel ekipman kullanılarak, sandwich panellerin montajının süratli, emniyetli ve kaliteli bir şekilde firmamızın eğitimini verdiği ve yetiştirdiği deneyimli uzman ekiplerimiz tarafından yapılıyor olmasıdır. Tercih edilmemizin ikinci bir nedeni panel üretimimizin yanında aynı zamanda çatı ve cephe kaplama sistemlerine ilişkin mühendislik çözümleri de müşterilerine sunuyor olmamızdır.  Üretmiş olduğumuz yüksek kalite standartlarındaki ürünlerimiz bize müşteri memnuniyeti olarak geri dönmektedir. Bu nedenle tüm projelerde yeniden tercih edilme ve tekrar sipariş alma oranımız %95 in üzerindedir

Yurt içi ve yurt dışında Pekintaş ailesinin değerli fertleri olarak gördüğümüz bayilerimiz ve çözüm ortaklarımız Aluform markasının gelişimi için bize büyük katkı sunuyorlar.

Bayilerimizin bulunduğu ülkeler : Türkmenistan , Mısır , İran , Bulgaristan , Kazakistan , Makedonya , Almanya , Ermenistan , Gürcistan, Lübnan, Nijerya, Fas, Libya, Azerbaycan, Romanya ve Suudi Arabistan dır. Ayrıca Kazakistanda satış ofisimiz  Türkmenistanda üretim hattımız bulunmaktadır. Tataristan Kazan – Rusya Moskovada enerji işlerimize bağlı ofislerimiz faaliyetlerimize katkı sağlıyor.

Bu yıl için beklentilerinizi birkaç kelimeyle bizlerle paylaşmak ister misiniz?

2018 yılının seyri her yönüyle anlık değişiklikler gösterecektir diye düşünüyorum. Aluform olarak her anı, her olumlu ve/veya olumsuz gelişmelere anlık refleks göstererek geçireceğimiz, hedef revizyonları yaşayabileceğimiz bir yıl olarak değerlendiriyorum

Fakat öncelikli hedefimiz hem yurtiçi satışlarımızda hemde yurtdışı satışlarımızda yükselen trendimizi her yönü ile devam ettirmek olacaktır.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Ürettiğimiz tüm ürünlerin yaklaşık %35 ini, dünyanın 5 kıtasındaki, 32 farklı ülkeye ihraç etmekteyiz. Bu ihracat rakamlarını yüzde elli seviyesine getirebilmeyi hedefliyoruz. Ülke olarak bir üst segmente ulaşabilmemiz için yapılan ihracat miktarlarının artması gerektiğinin farkında ve sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Yurt içi ve yurt dışı distribütörlerimiz vasıtası ile ürünlerimizi yeni pazarlara sunarak bu hedeflerimize ulaşmayı planlamaktayız.

#pekintas, #Aluform, #urun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: