– Öncelikle sizi ve şirketinizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Bien markası Ercan Şirketler Topluluğu altında Bien Seramik ve Bien Banyo olarak iki ayrı kategoride yer almaktadır.  Bien Seramik markası altında yer ve duvar karoları, mat ve parlak porselen karolar üretip Türk ve Dünya Seramik pazarına sunmaktadır. Bien Seramik yurt içinde 130’u aşkın yetkili satıcısı ve 3.500’ü aşkın satış noktası ile pazarlanmaktadır. Türkiye’de üretilen toplam seramiğin yaklaşık yüzde 10’unu Bien Seramik üretmektedir. Dünyaca ödüllü tasarımları ve 100’ü aşkın koleksiyonuyla sektörün yenilikçi markası Bien Seramik, 6 kıtada 70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

  • Ürün gruplarınız ve yeni ürünleriniz hakkında biraz bilgi verir misiniz?

Her yıl yeni koleksiyon hazırlıyoruz ve yeniliklerimizi ilk Unicera’da tanıtıyoruz. Doğadan ilham alan bir marka olarak 2018 koleksiyonunda yine doğal objeleri vurgulayacağız ve doğadan tarzlar sentezleyeceğiz. Fuarda 40x120cm, 60X120cm, 80x80cm ebadındaki yeni koleksiyonlarımızı ve 20mm kalınlığındaki ürünlerimizi ön plana çıkaracağız.

  • UNICERA fuarına katılacak mısınız? Ön plana çıkacak ürünleriniz neler olacak?

Evet katılacağız. CNR EXPO’da 4. Hol C06 No’lu stantta 612 m2’lik alanda  yeni koleksiyonlarımızı tanıtacağız.

  • 2018 yılı beklenti ve hedeflerinizi birkaç kelimeyle bizlerle paylaşmak ister misiniz?

Bien Seramik olarak bir yatırımımız var. Bu yatırımın yer ve makine siparişleri tamamlandı. Yeni yatırımın devreye girmesi 2018 yılının ilk yarısında olacak ve mevcut kapasitemiz % 20 civarında artacak. Daha çok teknik porselen, parlatılmış porselen dediğimiz hem normal hem büyük ebat ürünleri üretebileceğimiz bir yatırım. Yatırımla beraber Türkiye’de ilk defa 10 bin 500 tonluk presler kullanılacak, bizlerin de daha büyük ebatlı ve daha kaliteli ürünler üretme imkanımız olacak.

#hedef , #yeni, #urun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: